Server pro web

Počítače stolní, notebooky, tablety, tiskárny, scanery a vše, co nějak souvisí s PC

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Andrea
Příspěvky: 9340
Registrován: 07 zář 2007, 02:00

#16 Příspěvek od Andrea »

Jestli známý na tom chce přehrávat full HD video, potřebuje dvojjádro a nevadí mu spotřeba (asi to nemá 65W adaptér pro srandu, zvláště když v manuálu varují před možností se o něj při provozu popálit), tak proč ne.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#17 Příspěvek od rnbw »

Tie B202 boli dobre preto, ze tam bol jednojadrovy Atom a intel chipset. Napr. B203 boli s Celeronom M namiesto Atomu a mali vacsi zdroj (tusim 65W).

Uživatelský avatar
novajz
Příspěvky: 56
Registrován: 11 led 2010, 01:00
Bydliště: Hradec nad Moravicí
Kontaktovat uživatele:

#18 Příspěvek od novajz »

Nvidia všeobecně žere jak zadarmo. Intel je na spotřebu štrnější.
Když mi něco nejde, nedám tomu pokoj, dokud to nerozběhám, nebo dokud to úplně nezkur....<br />Novotný Petr

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#19 Příspěvek od p32 »

Tak to by asi bylo trošku žravé s tím dvoujádrem, jsem to nějak přehlidl.

Jak jsem se díval na to, co má Andrea http://www.alza.cz/intel-d945gsejt-john ... 122180.htm , tak to vypadá docela fajn. Jsou ještě nějaké jiné desky s napájením jen těch 12 V ?

Uživatelský avatar
novajz
Příspěvky: 56
Registrován: 11 led 2010, 01:00
Bydliště: Hradec nad Moravicí
Kontaktovat uživatele:

#20 Příspěvek od novajz »

Mě se líbí ty průmyslové miniITX desky od firmy Commell http://www.commell.com.tw/Product/SBC/LV-677.HTM Co se týče spotřeby, tak nevím jak moc to žere, ale mají širokou škálu desek. Nicméně u nás dostupných cca 4 max.
Když mi něco nejde, nedám tomu pokoj, dokud to nerozběhám, nebo dokud to úplně nezkur....<br />Novotný Petr

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#21 Příspěvek od p32 »

Tak to není taky špatný odkaz, ale zatím ta deska od Intelu D945GSEJT Johnstown vyhrává na plné čáře. První fakt velká výhoda je právě to napájecí napětí jen 12 V, Druhá je to že tam vlastně nemusí být žádný větrák (snad jen v krabici na větrání) a třetí, že tam jde zapojit opravdu všechno a přitom to má malý odběr.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#22 Příspěvek od rnbw »

To vyzera slusne. Zdroj sa pouzije nejaky externy "notebookovy". Paci sa mi tam ten napajaci konektor (molex) s 12V a 5V vystupom na napajanie disku a pripadne mechanik.

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#23 Příspěvek od p32 »

Jo, zrovna toto jsem měl na mysli.
Lze to použít jen jako desku, kde se vrazí paměť, harddisk 2,5" SATA, externí zdroj 12V (i v autě), připojí se síťový kabel a jede to. Má to podporu i Linuxu a když se tam připojí USB kamera, tak to lze na dálku používat i jako hlídače.
Známému jsem dal tento odkaz s tím, že lepší asi sežene už jen taky dost dražší a teď přemýšlím i pro využití pro sebe. Např. pár webových kamer s hlídáním pohybu a nahráváním na 2. disk pro pozdější kontrolu atd.

Na druhé straně tam lze připojit skoro vše. :wink:

Odpovědět

Zpět na „Výpočetní technika“