Úložište súčiastok

Prostor pro osobní dotazy, které nelze jinde dopasovat, případně které přímo nesouvisí s bastlením či elektrotechnikou obecně (protože i bastlíři jsou většinou normální lidé, co nedrží v ruce štípačky a šroubovák 24 hodin denně). Neslouží pro přeposílání obecně známých informací z komerčních webů.

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
ivan116
Příspěvky: 307
Registrován: 17 zář 2005, 02:00
Bydliště: Bratislava IV

#16 Příspěvek od ivan116 »

Miniaturne odpory,diody mám v sáčkoch a ulozene podľa hodnôt v podlhovastej krabici,tak isto aj IO alebo trazistory o počte 1-5 ks.Inač na bežne použivané súčiastky používam tiež MARSKy a ešte mám zopár šuplikových skriniek s prepážkami,potom veľkú skriňu.A dosť často mám súčiastky len tak volne pohodené na stole :D :D .

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#17 Příspěvek od rnbw »

Tiez musim tento problem nejako vyriesit. Suciastky mam vselikde a ked nieco hladam, tak je s tym problem.

jandu
Příspěvky: 4509
Registrován: 06 úno 2007, 01:00
Bydliště: vých.slovensko

#18 Příspěvek od jandu »

V sáčkoch ich mám teraz. Ale je to málo praktické.
Elektronické súčiastky fungujú za pomoci dymu. Ak dym unikne, prestanú fungovať.

Jirka
Příspěvky: 2031
Registrován: 01 črc 2005, 02:00
Bydliště: zbídačený kraj
Kontaktovat uživatele:

#19 Příspěvek od Jirka »

V práci máme tyto zásobníky a vypadají moc dobře. Jen ta cena by mohla být trochu přijatelnější.
*****

jandu
Příspěvky: 4509
Registrován: 06 úno 2007, 01:00
Bydliště: vých.slovensko

#20 Příspěvek od jandu »

Vnější rozměry 265 x 138 x 32.5 mm
Přihrádky (Š x V x H) 60 x 23 x 20

ten rozmer 32,5 asi nebude dobrý ....
Elektronické súčiastky fungujú za pomoci dymu. Ak dym unikne, prestanú fungovať.

Uživatelský avatar
Mysteri
Příspěvky: 2875
Registrován: 12 bře 2008, 01:00
Bydliště: Považie - Vorošilovo

#21 Příspěvek od Mysteri »

Ja používam tzv. ,,organizéry", plastové, s priehradkamy, je to podobné, ako napr. v Lídly ponúkajú tie skrutky, hmoždinky a pod v ,,jednom". Také tie ploché, otvára sa to z vrchu... :lol: Jednotlivo ich mám označené: tranzistory, elyt. kond., kondíky, odpory, int. obv. TDA..., int. obvody - rôzne, rôzne súč. A jednotlivé súčiastky mám zabalené a zoradené podľa abecedy, príp. podľa hodnôt v uzatvárateľných sáčkoch /užívatelia marišky poznajú... :P / a na sáčkoch samolepka s popisom.

Uživatelský avatar
bu2520
Příspěvky: 4021
Registrován: 16 črc 2007, 02:00
Bydliště: u HK

#22 Příspěvek od bu2520 »

já jsem si před 12 lety dovezl z Německa nádherné šuplíčky na smd bohužel už jsem je potom nikde neviděl, že bych přikoupil
Přílohy
zásobník 002.jpg
(130.67 KiB) Staženo 85 x
zásobník 001.jpg
(131.12 KiB) Staženo 80 x

Uživatelský avatar
Yarda1
Příspěvky: 2372
Registrován: 11 úno 2009, 01:00

#23 Příspěvek od Yarda1 »

Kdysi se v podniku co jsem tam pracoval pokoušeli udělat zásobník součástek. Mělo to být na motor a řízené elektronikou, moc se to nepovedlo. Ale možná by se to nechalo pohánět manuálně.
Skládalo se to z kruhových segmentů, byly naskládány na sebe a když bylo potřeba nějakou součástku, příslušný segnemt se pootočil, aby se dala vyndat. Třeba by se někdo našel, kdo by ty zásobníky byl ochoten vyrábět.
Pokusím se přiložit neumělý náčrtek (trochu jsem jej upravil. Z toho zásobníku se nic nevysunuje, jen se z přihrádky co je natočená ve výřezu ta součástka vezme).
Přílohy
zasobnik.JPG
(45.42 KiB) Staženo 41 x
Naposledy upravil(a) Yarda1 dne 18 led 2010, 11:49, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#24 Příspěvek od EKKAR »

Pro manuální přístup je ten rotační zásobník nepraktický - zabírá místo navíc, není přehledný, není ošetřeno zadržení předmětu v zásobníku aby nevypadl při natočení proti výřezu. Částečné řešení by bylo udělat šuplíčky ve tvaru dortových dílků (klínky), takže by se vysunul jen ten proti výřezu - ale opět to neřeší ten nevyužitý mrtvý prostor vzadu za válcem. Připočítej ochranu proti úplnému nechtěnému vytažení a rozsypání, ale spojenou s možností chtěného vyjmutí celého šuplíku třeba při nadzdvihnutí. Navíc připočítej zvýšený odpad při výrobě nepravoúhlých tvarů - pokud by se šuplíky nelisovaly vstřikem taveného plastu do formy - ale v takovém případě zase nutno připočítat zhruba šestinulovou sumu za výrobu formy...

Můj bývalý zaměstnavatel vyráběl šuplíčky z recyklovaného plastu v různých barvách včetně zásuvného pouzdra s rybinovými drážkami, kterými se dala pouzdra spojovat vodorovně i svisle. V zadní stěně jsou navíc díry pro vruty - pouzdro jde přišroubovat na desku upevněnou třeba na stěnu nebo přímo na skříňku. Do šuplíku je možno vložit 2 plastové přepážky. Rozměry šuplíčku jsou šířka 114mm x výška 54mm x hloubka 93mm (pouzdro je o pár mm větší) - ale před lety stál jeden tento šuplík kolem 35Kč JEDEN a vůbec nemám představu, jestli se tyto šuplíčky ještě vyrábějí a prodávají - jsem z té firmy pryč už skoro 6 let...
Přílohy
šuplíky.jpg
(34.8 KiB) Staženo 55 x
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Zirafka
Příspěvky: 819
Registrován: 20 srp 2006, 02:00

#25 Příspěvek od Zirafka »


Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#26 Příspěvek od EKKAR »

Ne Sašo - když se podíváš na mou fotku a na foto ve Tvém odkazu, zjistíš, že jsou ty šuplíčky MÍRNĚ odlišné. Ale jsou si hodně podobné - to je fakt. Ty moje nemají vpředu místo na zastrčení papírové cedulky, takže se musejí popisovat na samolepicí štítky nebo pokud nejsou černé, lze je popisovat přímo "lihákem", ale zase mají docela praktické "madlo", za které se dají bezpečně chytit a vytáhnout i když je uvnitř něco mírně vzpříčeno.
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

jandu
Příspěvky: 4509
Registrován: 06 úno 2007, 01:00
Bydliště: vých.slovensko

#27 Příspěvek od jandu »

Elektronické súčiastky fungujú za pomoci dymu. Ak dym unikne, prestanú fungovať.

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#28 Příspěvek od EKKAR »

Že to je klasická skříňka MARS. O těch se mluvilo hned na začátku dredu.
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

jandu
Příspěvky: 4509
Registrován: 06 úno 2007, 01:00
Bydliště: vých.slovensko

#29 Příspěvek od jandu »

Aha, vlastne je to to samé.
Elektronické súčiastky fungujú za pomoci dymu. Ak dym unikne, prestanú fungovať.

Odpovědět

Zpět na „Nezařaditelné“