problem so stabilizovanym napajanim 5V

Dotazy na technické problémy, vlastní řešení technických problémů

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
MiLe
Příspěvky: 123
Registrován: 18 říj 2005, 02:00

problem so stabilizovanym napajanim 5V

#1 Příspěvek od MiLe »

Zdravim,
chcel by som spravit aplikaciu napajanu 2ma mozno3 ma tuzkovymi 1,5V baterkami. Napajanie musi byt stabilzovanych 5V!!! Odber cca 15mA + straty na nabojovej pumpe a stabilizatore.
Chcel som to riesit nabojovou pumpou MCP1253 ale na vystupe som mal velky sum, nejakych 40mV, ktore nie a nie odfiltrovat...
Chcem skusit ine riesenie: spravit nabojovu pumpu z nejakych 3-4V na 6-7V a pouzit low drop stabilizator na 5V, z ktoreho by snad ten sum nebol taky velky...
Ten sum potrebujem pod 1mV, pretoze tam budem mat 12bit AD... Este mi napadlo pre AD pouzit 5V eferenciu LM336 Z-5,0 ale ta takysto potrebuje vstupne napajacie napatie vacsie ako 5V...
Takze tu nabojovu pumpu z 3-4V na 6-7V tam asi budem musiet dat... Integrace, ktore som nasiel davaju na vystupe max 5V, neviete o nejakych 6V? schemu zapojenia ako z dostat z tych 3V -> 6V?
pripadne nejake ine riesenie?
Diky

Uživatelský avatar
mihal
Příspěvky: 1812
Registrován: 06 dub 2005, 02:00
Bydliště: Zilina

#2 Příspěvek od mihal »

1mV zvlnenie.. trochu odvazna poziadavka. Uvedom si kolko to je, ak tam budes mat procesor so spotrebou tak 5mA tak cakaj zvlnenie do napajania tak 100mV len od procesora. Na tvojom mieste by som pouzil pumpu alebo stepup na 5V na napajanie procesora, referenciu pre ADC ries dodatocnou stabilizaciou z tych 5V a poriadne to blokuj. Aj tak sa podla mna nedostanes so zvlnenim na referencii pod 10mV. V praxi sa problrm zvlnenia na referencii riesi vypoctovo, napr niekolkonasobnym samplingom.

Odpovědět

Zpět na „Poradna“