autorádio DVD (no name) - nečíta

Poruchy, opravy, rady, návody (kromě návodů na UNLOCK !)

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
lipko
Příspěvky: 926
Registrován: 25 čer 2008, 02:00

autorádio DVD (no name) - nečíta

#1 Příspěvek od lipko »

Ahojte, obraciam sa o radu. Kamarát mi doniesol na opravu autorádio s DVD. Označenie by mohlo byť niečo ako c ═ . Závada sa prejavovala tak, že občas nenačítalo DVD. Po rozodratí, keď to znova nenačítalo stačilo trošku tuknúť do média a DVD normálne načítalo a aj prehralo. Typoval by som to na spindl motor. Zmeral som jeho napájanie pri prevádzke 2,38 V a keď to nečítalo len mal snahu tak 0,3 V. Vždy keď som ťukol do disku tak sa to rozbehlo.

Uživatelský avatar
durkovic
Příspěvky: 1890
Registrován: 18 pro 2004, 01:00
Bydliště: Košice
Kontaktovat uživatele:

Re: autorádio DVD (no name) - nečíta

#2 Příspěvek od durkovic »

lipko píše:Ahojte, obraciam sa o radu. Kamarát mi doniesol na opravu autorádio s DVD. Označenie by mohlo byť niečo ako c ═ . Závada sa prejavovala tak, že občas nenačítalo DVD. Po rozodratí, keď to znova nenačítalo stačilo trošku tuknúť do média a DVD normálne načítalo a aj prehralo. Typoval by som to na spindl motor. Zmeral som jeho napájanie pri prevádzke 2,38 V a keď to nečítalo len mal snahu tak 0,3 V. Vždy keď som ťukol do disku tak sa to rozbehlo.
spindle motor.. skusit vybrat prestrieknut KONTAKTOM a pripojit na o niečo vyssie U ako je to napajacie v radiu. chvilu nechat bežat. ak nepomoze vymena motoru.

Uživatelský avatar
lipko
Příspěvky: 926
Registrován: 25 čer 2008, 02:00

#3 Příspěvek od lipko »

Tak som do motoru nastriekal kontakt sprej a ono to začalo fachčiť. Neviem však na ako dlho. Optika číta CD, DVD však nie. Aj keď snahu má - nenačíta. Mám to skúsiť doladiť?

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#4 Příspěvek od rnbw »

Skor vymenit. A ten motor tiez, dlho to nevydrzi.

Uživatelský avatar
lipko
Příspěvky: 926
Registrován: 25 čer 2008, 02:00

#5 Příspěvek od lipko »

Súhlasím, ale prečo pred tým načítal aj DVD a teraz nie. Otáčky sa mi zdajú byť OK.

Uživatelský avatar
lipko
Příspěvky: 926
Registrován: 25 čer 2008, 02:00

#6 Příspěvek od lipko »

Keď dám do mechaniky DVD tak po jeho roztočení lúč ostrí, potom na LCD napíše DVD a hneď sa to prepne na REP REP ALL otáčky ostanú nezmenené a takto sa to točí až kým to neprepnem.

Uživatelský avatar
durkovic
Příspěvky: 1890
Registrován: 18 pro 2004, 01:00
Bydliště: Košice
Kontaktovat uživatele:

#7 Příspěvek od durkovic »

ak tam daš disk DVD roztočí naloaduje a vypíše DVD asi rozpozná typ disku.
nechapem ale prečo to nechce čitat dalej. keby bol slabý výkon laseru tak by to asi nerozpoznalo ani typ disku DVD ale to je len uvaha. ako je na tom čistota vodiacích koľajnic optiky ?čisté ? nedrhne nikde ? poprípade ešte to môže robiť aj plochý vodič ale keby to bolo nim tak asi nenačíta ani disky CD

alespon spindle sa rozhýbal.

Uživatelský avatar
lipko
Příspěvky: 926
Registrován: 25 čer 2008, 02:00

#8 Příspěvek od lipko »

Všetko som dôkladne prekontroloval, čistota čočky, vodiace tyčky sú OK. Pri vloženom DVD sa mechanika nadstaví na východziu polohu od stredu, potom sa postupne presúva po nejakých šastiach na kraj a znova sa vracia do stredu. Niekedy mi to príde take chaotické hladanie. Zatiaľ však motor točí!

Uživatelský avatar
nadzgo
Příspěvky: 271
Registrován: 28 srp 2005, 02:00

#9 Příspěvek od nadzgo »

Vymeniť motor a optiku.

Uživatelský avatar
lipko
Příspěvky: 926
Registrován: 25 čer 2008, 02:00

#10 Příspěvek od lipko »

Tak to je rada, keď neviem ani typ optiky ani rádia. Týmto je to neopraviteľné.

Uživatelský avatar
nadzgo
Příspěvky: 271
Registrován: 28 srp 2005, 02:00

#11 Příspěvek od nadzgo »

lipko píše:Tak to je rada, keď neviem ani typ optiky ani rádia. Týmto je to neopraviteľné.
To teda je,skúz odfotiť optiku alebo mechaniku možno budeme vedieť aká to je.

Uživatelský avatar
lipko
Příspěvky: 926
Registrován: 25 čer 2008, 02:00

#12 Příspěvek od lipko »

Na optike som našiel štítok s označením 8D21 pod tým 1893 pod tým B716 pod tým 1200 a pod tým W-B. ale neviem či to pomože. ja som nič podobné nenašiel.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#13 Příspěvek od rnbw »

Ze by HOP1200W?

Uživatelský avatar
lipko
Příspěvky: 926
Registrován: 25 čer 2008, 02:00

#14 Příspěvek od lipko »

Presne to je ona, ďakujem. Stojí 9,92 euro, čo je super cena. Motor po vyčistení zatiaľ funguje len neviem či na dostatočných otáčkach. Mám skúsiť vymeniť tú optikou?

Uživatelský avatar
mirosne
Příspěvky: 2806
Registrován: 07 kvě 2008, 02:00
Bydliště: Blue rock,VK-SR

#15 Příspěvek od mirosne »

lipko píše:Presne to je ona, ďakujem. Stojí 9,92 euro, čo je super cena. Motor po vyčistení zatiaľ funguje len neviem či na dostatočných otáčkach. Mám skúsiť vymeniť tú optikou?
Vymeň,neni drahá.

Odpovědět

Zpět na „Autorádia“