OTF color 4464

Poradna určená pro amatéry

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Franc
Příspěvky: 61
Registrován: 15 led 2010, 01:00

#16 Příspěvek od Franc »

a taky nevím proč u těch příspěvku vyhazuje takový divný čas 8O

Uživatelský avatar
kokun
Příspěvky: 8693
Registrován: 21 čer 2008, 02:00
Bydliště: Valachy

#17 Příspěvek od kokun »

Franc píše:a taky nevím proč u těch příspěvku vyhazuje takový divný čas 8O
Čas ti to vypíše takový, jaký si nastavíš ve svém "Profilu" (třeba "Vladivostok" - jak tu někdo nedávno psal :lol: )

K desce obrazovky: +200V ti tam jde. Jde ti tam i +12V :?:

Ještě tomu šasi - zatím jsi pořádně neupřesnil, jak vypadá ten ŘKS - skutečně je to zapojení bez diodového modulátoru - jak je v tom sch. pro C465-ku :?:
Stáhnul sis ten manuál, co jsem ti na něj dával odkaz: http://www.opravyelektroniky.sk/schemy/ ... 465sat.pdf ???
Porovnej to zapojení.
Apropo - +B by podle toho mělo být 136V (a ne 138V - jak píšeš, že tam máš). Není to velký rozdíl, ale přeci jenom je: tolerance by měla být totiž nejvýše +- 1V !!!
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali

Uživatelský avatar
Franc
Příspěvky: 61
Registrován: 15 led 2010, 01:00

#18 Příspěvek od Franc »

Kokun - jakto že jsem to neupřesnil, vždyť píši v předchozích příspěvcích, že to schéma je shodné s 445, tudiž bez IO pro korekci poduškovitosti a taky to schéma 465 pasuje tak jak je nakreslené. Jinak samozřejmě tam mám 12V a taky myslím, že rozdíl 1V v +B neni nic. Já protože je v tom schématku 118 jsem to stahoval na těch 118 ale to už bylo hodně, ale od 125 až po 145 to funguje normálně

Uživatelský avatar
sambiliong
Příspěvky: 711
Registrován: 13 dub 2005, 02:00
Bydliště: Praha

#19 Příspěvek od sambiliong »

Vždyť jsem tady vložil blokové schéma pro C464, pro porovnání taky C445 a je to až na napájení řádku a obrazovku stejný...

Uživatelský avatar
kokun
Příspěvky: 8693
Registrován: 21 čer 2008, 02:00
Bydliště: Valachy

#20 Příspěvek od kokun »

Tak hoši - Franc & sambiliong -
to čumím jak puk: že může být telka s obrazovkou 110° a bez "korekce ) (" (ať už s transduktorem, či diod. modulátorem) - s tím jsem se snad nesetkal (zřejmě jen u té C465-ky, u které jsem to ani neregistroval. Přestože jsem v ní měnil i to VN-trafo :oops: ).
Jen nevím, čím se ta geometrie vyrovnává, když to zapojení skutečně odpovídá C445-ce (tj. telka s obr. 90° bez jakékoliv korekce) :nevim:
Rozhodně je ale ve sch. pro C465-ku napsaná obraz. PHILIPS "A51 EAL30X01" - tj. obrazovka s 90° vychyl. úhlem (jak jsem už jednou psal!) zkontrolujte si - proto jsem byl přesvědčený, že tam ta "kor. ) (" být musí (když máte v telce obr. "A59TMZ40x01") :wink:

Ale jak vidno nejsem sám, kdo je přesvědčený, že pro obrazovku 110° je "kor. ) (" nutná:
Onkyo píše:Ak je tam obrazovka A59 musí mať diódový modulátor a obvod korekcie to C445 nemala.Ostatné súčiastky a bvody môžu byť podobné.Môže to byť C458 (myslím.) :wink:
Ví někdo třeba ještě o jiné telce (s obr. 110°), kde ta "kor. ) (" taky chybí?

To Franc - napětí +B nastav na těch 136V (je to i v tom blok. sch. - i když je to špatně čitelné a klame to, že je 138V). Ve všech manuálech se uvádí, že nap. +B se má nastavit přesně, a proto +2V už je dost!
V žádném případě ho nijak nesnižuj na 118V (tato hodnota je pro telku C445 = obraz. 21" a i u této telky bývá v rozmezí 118 až 126V, právě dle typu obrazovky - od různých výrobců) :!:
Co kontrola obrazovky? - už jsi zkusil uzemňovat jednotlivé katody (přes rez. cca 1K ??).
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali

Uživatelský avatar
pajosek2
Příspěvky: 3992
Registrován: 24 úno 2007, 01:00
Bydliště: Zlínsko
Kontaktovat uživatele:

#21 Příspěvek od pajosek2 »

A jak je tam ta korekce řešena? Je to přece geometrická vada,která se u těchhle obrazovek projevuje. Není to dáno přímo tvarem budídích pulsů konce RKS?
To,že někdo dělá věci jinak než by jsi je dělal Ty ještě neznamená,že to dělá špatně.

Nemám zájem o korekci pravopisu.

masar
Příspěvky: 12295
Registrován: 03 pro 2005, 01:00

#22 Příspěvek od masar »

Ale no tak... rozum do hrsti... KSŘ je spínač, ne zesilovač. :wink:

Jinak o tom, že existují obrazovky 110° bez potřeby korekce)( také nevím, ale pokud existují, musí korekci zajistit geometrie a ostatní parametry vychylovacích cívek společně s vhodnou korekcí "S". :wink:

Uživatelský avatar
pajosek2
Příspěvky: 3992
Registrován: 24 úno 2007, 01:00
Bydliště: Zlínsko
Kontaktovat uživatele:

#23 Příspěvek od pajosek2 »

To já vím taky, byl to jen blbý nápad,který pramenil z toho,že si nesjem schopen představit jak je to řešeno.U černobílých obrazáren se to dalo řešit magnety po straných,ale tady by to asi odnesly konverigence. Možná mechanickým uspořádáním vychyl cívek by to šlo.V každém případě je to raritka.
Korkce S je přece kompenzace rozdílu ploměru vychylování a poloměru zakřivení stínítka.To snad s poduškou nesouvisí nebo se pletu?
To,že někdo dělá věci jinak než by jsi je dělal Ty ještě neznamená,že to dělá špatně.

Nemám zájem o korekci pravopisu.

Uživatelský avatar
kokun
Příspěvky: 8693
Registrován: 21 čer 2008, 02:00
Bydliště: Valachy

#24 Příspěvek od kokun »

masar píše:
Jinak o tom, že existují obrazovky 110° bez potřeby korekce)( také nevím, ale pokud existují, musí korekci zajistit geometrie a ostatní parametry vychylovacích cívek společně s vhodnou korekcí "S". :wink:
Jardo - že už dávno není potřeba dělat "korekci SEVER - JIH", a že se to dělá již "vhodnými vychylovačkami" je naprosto jasné.
Jen si tak nějak neumím představit vychylovačky, které by uměly i tu "korekci E-W" :wink:
Kdyby to takto nějak šlo, tak by se snad už také dávno dělaly "ve velkém" a odpadly by problémy, řešit to el. cestou - nebo ne :?:
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali

masar
Příspěvky: 12295
Registrován: 03 pro 2005, 01:00

#25 Příspěvek od masar »

Jasně, však jsem také psal, že o existenci 110° obrazovek bez potřeby korekce )( nevím. Proto jsem zvědavý na výsledek šetření France. :wink:
kokun píše:...Jen si tak nějak neumím představit vychylovačky, které by uměly i tu "korekci E-W" ...
No je to otázka míry korekce. U 90° vychylování je přece zkreslení také, jenže v menší míře a V.C. to dokáží zkorigovat. :wink:

Uživatelský avatar
Franc
Příspěvky: 61
Registrován: 15 led 2010, 01:00

#26 Příspěvek od Franc »

Takže pánové touhle diskusi jste mně dojali natolik, že jsem se rozhod tuhle telku projit podrobněji a zdokumentovat ji. Netvrdím, že tam není korekce řešena něčím jiným než IO, koukl jsem se jen na to, zatim nemám čas u toho posedávat a navíc jsem jak píši jen amater a nějakou diodovou korekci nepoznám, ale porovnám to pořádně podle těch schémat a taky vám ji nafotim.
Kokun - neuzemňoval jsem katody jen jsem je odpojil a přiznám se že nevím co když ji připojim přes rezistor ( 1K) mám od toho čekat. Jak jsem psal výše, já myslel že po odpojení bude na katodach nula a není tomu tak, takže takové pokusy moc nedělám. Právě proto jsem si založil vlákno v sekci pro amatery a né pro servisáky :lol:

Uživatelský avatar
Maskot
Příspěvky: 1772
Registrován: 19 lis 2004, 01:00
Bydliště: Wien

#27 Příspěvek od Maskot »

Tim kratkym spojenim se za predpokladu,ze je obrazovka(katody) dobra rozsviti prislusna barva,takze muzes soudit na kvalitu ci funkcnost vlastni obrazovky.Bat se toho nemusis.

Uživatelský avatar
kokun
Příspěvky: 8693
Registrován: 21 čer 2008, 02:00
Bydliště: Valachy

#28 Příspěvek od kokun »

To Franc
Tohle fórum totiž v žádném případě nesupluje "Školu TV techniky" - tudíž se určitá úroveň znalostí dotazujících předpokládá - i když jsme v sekci PORADNA pro laiky, amatéry a začátečníky :cry:

I tady, na EB, se dá ve starších vláknech nastudovat tolik, že zjistíš, že se tu už snad všechno probíralo.
Ale téměř v každé (z tvých sporadických odpovědí) se dovídáme: "zatím nemám čas ......." :cry:
Tak, buďto máš o problematiku TV techniky zájem, nebo jen potřebuješ levně opravit telku :nevim:
V takovém případě se pak většinou tazatel (na dotaz typu: "a co mám tedy vyměnit?") dočká odpovědi: dej to radši do servisu :roll:

Uzemňováním jednotlivých katod (přes rezistor) je budeš jednotlivě rozsvěcovat. Podle intenzity jejich záření, se dá dále usuzovat, jak "zdravá" je každá z nich (ale to se, při znalosti f-ce obrazovky, dá i vytušit) :wink:
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali

masar
Příspěvky: 12295
Registrován: 03 pro 2005, 01:00

#29 Příspěvek od masar »

Franc píše:... já myslel že po odpojení bude na katodach nula a není tomu tak, takže takové pokusy moc nedělám. Právě proto jsem si založil vlákno v sekci pro amatery a né pro servisáky :lol:
A proč sis to myslel? Přece obrazovka jako každá jiná elektronka představuje v nažhaveném stavu vodivé prostředí, které je schopno přenášet potenciály ostatních elektrod. Odpojená katoda je tedy pomocí emitovaných elektronů s ostatními elektrodami spojena. :wink:

Uživatelský avatar
Franc
Příspěvky: 61
Registrován: 15 led 2010, 01:00

#30 Příspěvek od Franc »

masar - myslel jsem si to proto, že jsem předpokládal, že přes velký vnítřní odpor multimetru se mi obvod Anoda obrazovky-katoda neutvoří, toť vše.
kokun - ať to vyzni jakkoliv blbě, je to můj koníček ke kterému se dostanu tak na 2-3 týdny v lednu za celý rok. Známi a rodina to ví a potom mě v tomto terminu zásobí něčim, na čem já se trochu vyřádim a jim trochu pomohu. Většinou to jsou věci, které jim servisy vráti nevyřízené ač už z důvodu nerentability a nebo to prostě neopravili. Já se to pokusim opravit a co nevyjde to skončí na sběrném dvoře, tak to prostě je.
Jinak co se tyče te televize, tak jsem zkoušel tu obrazovku přes ty odpory. G a B svítily docela hodně a na 10K odporu jsem naměřil 19,5V zatím co R svítila slabě a na R jsem nenaměříl ani 1V. Ve všech barvách ale byly zpětné běhy. Pokud ale stáhnu jas na VN trafu a pak pomalu přidám, tak zrnění drží OK, ale po vypnutí a zapnutí je zase obrazovka dočervena a svítí zpětné běhy.
Dále jsem zkontroloval ten řádkový stupeň a je zcela shodný se schémou C445. Obrazovka je NOKIE A59EAF10X01.Sorry koho zaměstnávam víc než by bylo nutné.
Chtěl jsem poslat nějaké fotky, ale ono to bere jen do 300k, takže kdo má o ně zájem napište mi na feroero@seznam.cz a já mu je pošlu.

Odpovědět

Zpět na „Televizory, monitory a projektory - PORADNA pro amatéry a začátečníky“