Chlorid, chemie - kde kupovat ?

Prostor pro osobní dotazy, které nelze jinde dopasovat, případně které přímo nesouvisí s bastlením či elektrotechnikou obecně (protože i bastlíři jsou většinou normální lidé, co nedrží v ruce štípačky a šroubovák 24 hodin denně). Neslouží pro přeposílání obecně známých informací z komerčních webů.

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Skay
Příspěvky: 628
Registrován: 22 úno 2007, 01:00
Bydliště: Tábor (jih)
Kontaktovat uživatele:

#16 Příspěvek od Skay »

Sendyx píše:A TME má být ten žralok ? :lol:
No oproti šílenýmu GM docela jo. Jak bylo psáno výše, do druhého dne máte balík doma. Způsob balení se s GME snad nedá ani srovnat za ty jejich IO naházený v pytlíku bych jim nakopal p***e ! To tme je o pár řádů jinde :wink:

Uživatelský avatar
Sendyx
Příspěvky: 12118
Registrován: 05 čer 2005, 02:00
Bydliště: Ostrava

#17 Příspěvek od Sendyx »

No tak z GME jsem si nic nenechal poslat nejmíň 14 let, když tam občas nakupuju, tak osobně a součástky si prohlédnu a očichám, a často půlku s radostí odmítnu. TME naproti tomu pouze zasílá, což taky není žádná sláva. Spíš než řralok bych volil přirovnání k mřence či vrance, žralok vypadá teda jinak.

A mimochodem, vždycky, když jsem z TME něco bral, tak to bylo nejmíň 3 dny, ale taky 2 týdny od objednávky, protože neměli skladem či co...

Uživatelský avatar
hafca
Příspěvky: 4401
Registrován: 27 črc 2004, 02:00
Bydliště: 25km na západ od Prahy
Kontaktovat uživatele:

#18 Příspěvek od hafca »

Cokoliv ve spreji nešlo posílat poštou už pře revolucí. Známý mi chtěl poslat z tehdejšího "západního Německa" Positiv ve spreji a nevzali mu to na poštu už tam.
Kdyby Edison nevynalezl elektřinu, do teď se díváme na televizi při svíčkách.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#19 Příspěvek od rnbw »

Staci namiesto posty pouzit nejaku zasielkovu sluzbu. Oproti poste to ma aj dalsiu vyhodu - zasielky naozaj dorucuju :D

Uživatelský avatar
eljaro
Příspěvky: 441
Registrován: 03 pro 2004, 01:00
Bydliště: Krnov
Kontaktovat uživatele:

#20 Příspěvek od eljaro »

tak tak narozdíl od pošty doručují ! přestěhoval jsem se do "města" a ted mám první vlaštovku lístek ve schránce a rozvážka jen na požádání . HA to je služba tedy ! Ono to bude znít divně ale na prodejny člověk jde pro jednu dvě věci a popást se očima ! Ti kdo jdou nakupovat na prodejnu se seznamem tak to je katastrofa nulová útrata a toho času ! Ale neberte to osobně mně to nevadí na prodejny nechodím !A známí a kolegové v mém okolí už taky ne jen sporadicky když má někdo cestu ! Proty drobnosti dojdou ke mně a ostatní objednaj cena za dopravu je stejná jako na prodejnu zajet ! A o docházení dechu těch prodejců - co jim docházel dech už tady bylo ! Ale jaksi jim nedošel tak tyhle zprávy mně nechávají klidným !

PS:omluvte pravopis dík

Uživatelský avatar
Crifodo
Příspěvky: 14471
Registrován: 11 říj 2005, 02:00

#21 Příspěvek od Crifodo »

V tržní ekonomice by se neschopností pošty a neschopností firem typu xES, Gxx, Txx teoreticky měl otevřít konkurenceschopný segment trhu, třeba pro kohokoliv ze zdejších krituzujících? tak nás přece školili první polistopadoví teoretici typu Dlouhý, Kočárník a reklamy s Pavlem Trávníčkem.

Proč musí pošta vědět, že doručuje sprej? Ona snad otvírá a kontroluje obaly balíků?

Zirafka
Příspěvky: 819
Registrován: 20 srp 2006, 02:00

#22 Příspěvek od Zirafka »

Protože to je potenciálně nebezpečná věc a vyžaduje zvláštní zacházení. Stejně jako nemůžeš poštou posílat střelivo, výbušniny a nebo propanovou bombu.

On to málo kdo ví, ale nebezpečné věci se nesmějí vozit ani v MHD ;-) (některé věci ano, se souhlasem řidiče ano, například ta propanová bomba).

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#23 Příspěvek od rnbw »

Ale listova bomba sa poslat da. Len zlocinci asi neuvadzaju pri posielani, ze tam je bomba...

Uživatelský avatar
Crifodo
Příspěvky: 14471
Registrován: 11 říj 2005, 02:00

#24 Příspěvek od Crifodo »

právě jsem si v eshopu objednal extrémně hořlavou holicí pěnu
http://www.drostra.cz/index.aspx?ctrl=O ... ep=2&klf=1

a podle http://www.alkomarket.mujobchod.info/in ... odm%EDnky- by nemělo být problém ani zaslání basičky lihu 80% který hoří taky dobře...
tak nevím, ale myslím že v případě toho posílání Positiv20 a peciček louhu jsou ty obchody zbytečně předes**né a nebo pošta není důsledná :roll:

trhaviny a střelivo jsou bezesporu jiná kategorie.

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#25 Příspěvek od EKKAR »

Já to taky nechápu - plastovou netříštící se láhev s chloridem nepošlou, ale netové parfumky vesele posílají skleněné flakóny plněné takřka 100% alkoholem - a ve velkém, takže takový svozový vůz je někdy z půlky napěchovaný stovkou balíčků, které úhrnem obsahují tolik alkoholu, že by na to ten auťák ujel klidně i několik set km a kdyby se to mělo odpálit (v režimu rozprášené kapalně-vzdušné směsi čili aerosolu) , nezbyde po takovém autě ani mastný flek...
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
PvvS
Příspěvky: 464
Registrován: 25 lis 2008, 01:00
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

#26 Příspěvek od PvvS »

EKKAR píše:J a kdyby se to mělo odpálit (v režimu rozprášené kapalně-vzdušné směsi čili aerosolu) , nezbyde po takovém autě ani mastný flek...
Nj, alkohol a plameny odmastuji :)))

Zirafka
Příspěvky: 819
Registrován: 20 srp 2006, 02:00

#27 Příspěvek od Zirafka »

Pošta má svoje pravidla a co smí a co nesmí být obsahem poštovní zásilky uvádí, mimo jiné, na svém webu.

Pokud je nechcete dodržovat, tak použijte jinou přepravní společnost, je jich na trhu docela dost.

Já osobně mám s poštou dobré zkušenosti, pak ještě UPS je dobré nebo Geis. PPL je šílená hrůza, alespoň tady u nás. Pošta je ale dobrá v tom, že si pro balíček můžu dojít na poštu a nikdo mě nebude nahánět kde jsem a proč si nemůžu teďka hnedka převzít zásilku. Zrovna tak se mi ještě nestalo, aby po mě řidič chtěl přesně peníze, na korunu s tím, že mi nic nevrátí, protože to je můj balíček a mám mít připravené peníze přesně.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#28 Příspěvek od rnbw »

Mne zase vyhovuje, ze mi balik naozaj dorucia (do mojich ruk), napriklad aj do roboty. Tzn. ze ked pridem domov, nemusim ist este na postu stat pol hodinu v rade. A to mam postu len 15 minut peso - niekto to ma podstatne dalej a musi ist na postu autom.

Uživatelský avatar
Crifodo
Příspěvky: 14471
Registrován: 11 říj 2005, 02:00

#29 Příspěvek od Crifodo »

Tady snad nešlo o to, co chci jako kupující já dodržovat (já nic neposílám) ale o tu dvojtvářnost České pošty, když někomu zásilky potenciálně výbušné ocbotně přepravuje, jak se dá vydedukovat z nabídky přemnoha eshopů s velmi hořlavými aerosoly.

Zkušenosti můžou být samozřejmě různé, já třeba nesnáším když Č.P.-kravka hodí lístek do schránky o nedoručené zásilce ač jsem byl doma a pak si smím odvléct těžký objemný balík z 2 km vzdálené pošty kde musím vyčekat frontu s pitomým pořadníkovým lístkem kvůli 2 otevřeným z 10 možných přepážek. Na spedičních firmách oceňuju operativnost, zavolají kdy mají přijet a pak skutečně přijedou na čas a dokonce pomůžou s vyvlečením pračky do patra bez výslovného apelu na spropitné. Což je u Č.P. nepředstavitelné.

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#30 Příspěvek od EKKAR »

Třeba já, když jsem doma, pošťačka se vůbec neobtěžuje ani zazvonit a rovnou hází do schránky avízo o zásilce formátu A4 krát 1,5cm, kterou nechala na poště - a já musím ve 2 odpoledne, když už to nevydržím a jdu se podívat kde je pošta a najdu to avízo, sednout do auta a jet 3,5km na hlavní poštu, protože je to rekomado obchodní balík dobírka a ten mi na pobočkové nevydají - ale poštovné ode mne vyinkasují v plné výši...
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Odpovědět

Zpět na „Nezařaditelné“