Whirlpool AWG 640-1/WP - neždímá

Poruchy, opravy, rady, návody

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
marli
Příspěvky: 173
Registrován: 15 bře 2007, 01:00

Whirlpool AWG 640-1/WP - neždímá

#1 Příspěvek od marli »

Ahojda, poprosil bych o radu k této pračce, Whirlpool AWG 640-1/WP. Sice nejsem laik, ale s bílou technikou zkušenosti nemám.
Pračka bez prádla funguje dobře, ale pokud je naplněná tak neždíme- cyklus běží, pračka vypustí vodu ale ždímat už nezačne, vubec se na ty vyšší otáčky který používá na ždímání neroztočí. Přitom na ty pomalejší otáčky, který používá na normální praní(máchání atd.) se roztočí i s prádlem. Mohla by být vada v rozběhovém kondíku? Původně jsem myslel že tam budou dva, jeden pro rozběh do pomalých otáček a jeden do vyšších, ale je tam pouze jeden..Děkuju za reakce, Milan

Uživatelský avatar
tatramacek
Příspěvky: 1875
Registrován: 07 pro 2007, 01:00
Bydliště: Kroměřížsko

#2 Příspěvek od tatramacek »

ahojki - kámoška má automatku Beko a ji dělalo se občas roztočit do pracích otáček a do ždímacích už vůbec ne - vyměnil jsem kondík a pračka jede jak das a kamaradka je spokojena. Pokud ta pračka začne žďímat bez prádla v pohodě tak to motorem dle mne težko bude - zkus vyměnit ten kondík - je tam myslím 16mikrofarad. Jednu AWG 640 sem měl doma a jsou to nezmary stroje :)

Uživatelský avatar
marli
Příspěvky: 173
Registrován: 15 bře 2007, 01:00

#3 Příspěvek od marli »

Ahojda, tak jsem vyměnil kondík,nepomohlo... zavolal jsem jednomu pánovi co se celej život živil opravováním praček, přijel, změři, okouknul- ortel byl špatnej motor- po zahřátí(tzn. po proběhlém cyklu praní s plným bubnem) se objevil mezizáviťák na rozběhovém vinutí... takže je na cestě nová pračka... Děkuji tatramackovi za reakci, moc si toho vážím :) Milan

Uživatelský avatar
keemo
Příspěvky: 4996
Registrován: 10 zář 2007, 02:00
Bydliště: Ostrava, Bratislava

#4 Příspěvek od keemo »

Mozno by sa motor do tej pracky dal niekde splasit za rozumny peniaz...

Uživatelský avatar
marli
Příspěvky: 173
Registrován: 15 bře 2007, 01:00

#5 Příspěvek od marli »

Nu, to by se možná dal, ale bylo by to dost o štěstí- přeci jenom tu pračku máme doma asi 12 let... A navíc když jsme ji okoukli rozebranou, ložisko a tělísko už taky nevypadají že by měli před sebou dlouhej život. Pokud ta nová vydrží to samý co tahle, tak si budem pískat :wink:

Uživatelský avatar
keemo
Příspěvky: 4996
Registrován: 10 zář 2007, 02:00
Bydliště: Ostrava, Bratislava

#6 Příspěvek od keemo »

No 12 rokov,to pochybujem...Vsetci vieme kam to vyrobcovia tahaju.Odporucam ak sa da kupit si predlzenu zaruku...

Uživatelský avatar
tatramacek
Příspěvky: 1875
Registrován: 07 pro 2007, 01:00
Bydliště: Kroměřížsko

#7 Příspěvek od tatramacek »

t těch 640tek a 650tek Whirlpoolek se ty motory dost kazili - teta měla 650tku a při ždímání motor nejel - jiskřilo se v něm. Ale při praní valil normálně... Motor jsem vyměnil a v pohodě... Jinak - za reakci - však jsme tady od toho abychom si pomáhali :wink:

Odpovědět

Zpět na „Bílá technika“