Philips MCD 288/12 polofunkční DO

Poruchy, opravy, tipy, triky, servisní menu

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
novajz
Příspěvky: 56
Registrován: 11 led 2010, 01:00
Bydliště: Hradec nad Moravicí
Kontaktovat uživatele:

Philips MCD 288/12 polofunkční DO

#1 Příspěvek od novajz »

Prosím zkušenější o radu. Mám tu mikrověž Philips MCD288 (http://www.obchod-elektro.cz/product_in ... f0c3184ed2) dotaženou z ciziny. Problém spočívá v tom, že DO funguje jen na DVD, ale jinak nic jiného ne e. Jinak všecko jede jak ma, přes tlačítka na panelu funguje OK. Zdroj jsem měřil, napětí OK. IR čidlo reaguje na IR z DO, čili je OK. jenže z výstupu čidla se cesty dvojí, přes diody. Jedna cesta vede k DVD mechanice (to je to ovládání co funguje) a druhá cesta přes druhou diodu vede k IC 3P9228AZZ-QZ8 datasheet: http://www.alldatasheet.com/datasheet-p ... P9228.html zde cesta končí. Nemám osciloskop a tudíž nemůžu kouknout, co se tam děje, ale když jsem to měřil jen napěťově, tak obě větve měly 5,02V, ubytek na diodě 0,03V a obě dvě reagovaly na znáčknutí tlačítka na DO. Myslíte že to je odpálený IC?? Nebo nesetkali jste se někdo s podobným problémem??

Děkuji za rady a případné nakopnutí.

PS: DO nemám kde odzkoušet, ale IR vysílá, a donedávna ovládání přes DO fungovalo.
Když mi něco nejde, nedám tomu pokoj, dokud to nerozběhám, nebo dokud to úplně nezkur....<br />Novotný Petr

Uživatelský avatar
cabernet
Příspěvky: 2775
Registrován: 26 lis 2005, 01:00

#2 Příspěvek od cabernet »

Asi bude problem na strane prijimaca, t.j. ta cesta ku tomu IO. Najlepsie by to bolo zmerat tym oscilom. Prip. skusit to nejakym univerzalnym dialkovym ovladacom.

Uživatelský avatar
excellence
Příspěvky: 88
Registrován: 04 čer 2006, 02:00

#3 Příspěvek od excellence »

DO si vyzkoušej jednoduše přes např. digi foťák - IR impulsy uvidíš ve viditelném spektru na displeji. Nemusíš nic pracně měřit na osciloskopu.

Uživatelský avatar
novajz
Příspěvky: 56
Registrován: 11 led 2010, 01:00
Bydliště: Hradec nad Moravicí
Kontaktovat uživatele:

#4 Příspěvek od novajz »

Jak jsem již psal, DO IR pulzy vysílá, při přepnutí tlačítkem na panelu do modu DVD, tak ovladač funguje, ale jen co se týče play,stop,back a next track, jinak nic. Přes foťák jsem to zkoušel jako první.
Když mi něco nejde, nedám tomu pokoj, dokud to nerozběhám, nebo dokud to úplně nezkur....<br />Novotný Petr

Odpovědět

Zpět na „DVD, VHS, SAT “