Color 428, vobec sa nezapne

Poradna určená pro amatéry

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Onkyo
Příspěvky: 1335
Registrován: 02 led 2006, 01:00
Bydliště: Košice-okolie

#16 Příspěvek od Onkyo »

Skús relé prepojiť Drátom ak je zdroj a ostatné veci v poriadku TV ti nabehne.A ešte displej svieti?Je na ňom aspoň čiarka?Resp.objavujú sa tam čísla predvolieb a pod? :wink:

Uživatelský avatar
jopo166
Příspěvky: 1238
Registrován: 30 lis 2008, 01:00
Bydliště: Michalovce

#17 Příspěvek od jopo166 »

porucha bude asi v riadiacej jednotke ale sak mozes rele aj vybrat a prilozit niekde trebars na 12v zdroj trebarz zo sita ci spina

Uživatelský avatar
LL
Příspěvky: 37
Registrován: 26 úno 2009, 01:00

color 428

#18 Příspěvek od LL »

Mám vyradenú 428,je kompletná.Ak máš záujem a si blízko Michaloviec môžež si po to prísť.Mám aj celý manuál s diagnostikou a nejaké náhradné diely na DO (kryty,tlač.vod.gumy,IO,bat.kontakty,IRE diody,folie.)
Naposledy upravil(a) LL dne 27 led 2010, 09:59, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#19 Příspěvek od rnbw »

Tuner je dobry? Odkial si?

Uživatelský avatar
LL
Příspěvky: 37
Registrován: 26 úno 2009, 01:00

color 428

#20 Příspěvek od LL »

rnbw píše:Tuner je dobry? Odkial si?
Áno tuner je dobrý.Som z okresu Michalovce.

Uživatelský avatar
Tibo323F
Příspěvky: 141
Registrován: 06 pro 2009, 01:00
Bydliště: Liptovsky Mikulas / Slovensko
Kontaktovat uživatele:

#21 Příspěvek od Tibo323F »

nazdar, co ti vlastne robi ten tv resp nerobi ? svieti ciarka na displeji ? ked ho zapnes nejakym tlacitkom cukne a na disp. svieti ciarka? ak ano problem je v zdroji-hlavnom, mozna ti odesel tranzistor, daka dioda-premeraj to, tie dosky co si vytahoval, neurobil si tam nejaky skrat ako si ich vysaval ? mne sa to tiez stalo, spojil som dva odpory a tv necel nabehnut, studene spoje tam nemas ? ten tv sa musi pustit aj bez tych dosiek ale nebudes mat obraz. a este mozes mat zlu dosku kde je procesor, to je ta mala kde je display a tlacitka.

Uživatelský avatar
kokun
Příspěvky: 8693
Registrován: 21 čer 2008, 02:00
Bydliště: Valachy

#22 Příspěvek od kokun »

Tak pokud ti tam svítí alespoň ta čárka, tak pravděpodobně došlo k tomu, co jsem "předpovídal" už tady:
kokun píše: .......
P.S. - Ve zdroji jsi vyměnil zničený SU169 - přišel jsi rovněž na příčinu, proč odešel? Pokud jsi ji neodstranil, tak si můžeš rovnou chystat další SU-čko :roll:
Podívej se na ten hl. zdroj - pokud máš znovu vadné to SU-čko, tak to má svoji příčinu - přemýšlej :roll:

To mkat - vzpoměl jsem si: jedna ta "plastová poistka" tam přeci jenom je (a to na K.V.) ale je úplně jiná než ty, které jsi měl na mysli ty.
Naposledy upravil(a) kokun dne 27 led 2010, 13:35, celkem upraveno 1 x.
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali

Uživatelský avatar
jokyjoky
Příspěvky: 25
Registrován: 24 led 2010, 01:00

#23 Příspěvek od jokyjoky »

Ciarka na displeji nesvieti ani rele vobec necukne.Ani po zatlaceni ktorehokolvek tlacitka.
LL dik za ponuku , ale ja som z Novej Bane a to je od teba cez 200km.
Zeby som to rele ozaj prepojil? Potom by to teoreticky malo vsetko fungovat po zapnuti hl. vypinaca , len by sa nedal vypnut do standby.....

To Up na XC03 znamena napatie pohotovostné?(na kont.5)
Chyba bude asi v riadiacej jednotke ked odtial ide impulz na zopnutie rele....

Uživatelský avatar
kokun
Příspěvky: 8693
Registrován: 21 čer 2008, 02:00
Bydliště: Valachy

#24 Příspěvek od kokun »

jokyjoky píše: ....
To Up na XC03 znamena napatie pohotovostné?(na kont.5)
Chyba bude asi v riadiacej jednotke ked odtial ide impulz na zopnutie rele....
Up (pin5) na XC03 není žádné "pohotovostné", ale je to napáj. napětí pro PŘIJÍMAČ DO (13,5V se bere někde z hl. desky).

Tebe ale musí zajímat pin4 (RELÉ) - ale ani tady není žádný "impulz", ale tento pin4 se "přizemní" tranz. VT7/RJ (VT7 na "říd. jednotce"). Otevřený trand ti sepne to relé (a dále ho i drží)!!! No a k jeho otevření dochází od uC DD1/RJ (mikroprocesoru).
Je nutno zkontrolovat, zda deska RJ má napáj. napětí, .... , pokud ano, zda správně funguje "štartovací kontakt" na síť. vypínači, .....
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali

Uživatelský avatar
Tibo323F
Příspěvky: 141
Registrován: 06 pro 2009, 01:00
Bydliště: Liptovsky Mikulas / Slovensko
Kontaktovat uživatele:

#25 Příspěvek od Tibo323F »

no pokial ti nesvieti ani ciarka na displeji taj ke vadna doska kde je procesor, ona ta ciarka tam ma svietit ked tu dosku odtial vytiahnes a pripojis na nu 4,5V baterku, ktorymkolvek tl. ju zapnes, napr. 1, na disp. naskoci 1 ale hnet sa vypne, svieti ciarka, vyber von tu dosku a meraj dake suciastky, vyber si ju von aj z tym pomocnym zdrojom, pripoj to na nu a ci ti bude svietit ciarka, napajanie ma ? tusim 5V

Uživatelský avatar
jokyjoky
Příspěvky: 25
Registrován: 24 led 2010, 01:00

#26 Příspěvek od jokyjoky »

RJ napajanie ma :5V. Na VT6 som nameral : E 5V B 4,87V a C 0,56V a na VT7 B 0,44V E 0V zem a C 16,2V t.j napatie cievky rele. Vadny tr. VT6?

Potom som na kontakt rele zem premostil vodicom , tv. sa sice zapol displej fungoval aj DO normalne reagovalo len zvuk vobec nesiel , obrazovka svietila na sedo (nezrnila) a bolo vidiet len sikme biele tenke ciary (spatne behy) .

Asi je cely TV v čudu.

Uživatelský avatar
kokun
Příspěvky: 8693
Registrován: 21 čer 2008, 02:00
Bydliště: Valachy

#27 Příspěvek od kokun »

jokyjoky píše: ......
Asi je cely TV v čudu.
Předčasné závěry - vidíš, že jsi ho alespoň "nuceně" nastartoval.
Čištěním vysavačem ale určitě žádný trand na RJ neodešel (ani VT6) - rozum do hrsti, měřák do ruky a uvažovat a měřit :wink:
jokyjoky píše: ... DO normalne reagovalo len zvuk vobec nesiel , obrazovka svietila na sedo (nezrnila) a bolo vidiet len sikme biele tenke ciary (spatne behy) .
Zvuk nešel - a měl jsi vůbec naladěný správný kanál a zapojenou anténu?
Toto by možná odpovídalo tomu co jsem napsal výše:
kokun píše:Často se sice stává (a mně se to podařilo vícekrát, když jsem si nedal pozor :cry: ), že se nepodaří správně zasunout modul "F" - jeho "zadní konektorová část" jde mimo kolíky => obrazovka nesvítí.
Kontroloval jsi to? Já sice psal, že "obrazovka nesvítí", ale přesný "projev" (jak se to chová) si asi nepamatuju (kdy já vůbec tuto telku opravoval naposledy :nevim: ), ale zkontrolovat - při špatném "zasunutí" toho modulu se "kus mod. "F" nepřipojí :!:
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali

masar
Příspěvky: 12295
Registrován: 03 pro 2005, 01:00

#28 Příspěvek od masar »

jokyjoky píše:...Asi je cely TV v čudu.
Tak to je skutečně objevné zjištění.
V tvém případě bych si dal s opravou TV pauzu a využil ji ke studiu základů elektroniky, aby ses nemusel tady ptát, jak se pozná vadný tranzistor. Se vzrůstajícími vědomostmi se bude pak měnit i charakter tvých otázek a charakter našich odpovědí. V opačném případě celá snaha může skončit neúspěchem, který může od dalšího zájmu odradit. Pokud za tohoto stavu znalostí budeš dělat v tv další zásahy, nic se nenaučíš, akorát to, že "elektrika kope". Pokud se ale chceš po opravě tohoto tv věnovat např. fotbalu, pak je lepší dát tuto tv do opravny, pro tv i pro tebe. :wink:

p.s. Obdivuji snahu kokuna ti pomoci i přes tvůj vědomostní handicap. Přes to, co jsem napsal, přeji úspěch v opravě. Pokud budu mít nějaký nápad, určitě také pomůžu.

Uživatelský avatar
Franc
Příspěvky: 61
Registrován: 15 led 2010, 01:00

#29 Příspěvek od Franc »

RJ by měla chodit i bez sepnutí rele, takže přemostit relé není podle mě moc řešení, jedině tak zkusit přemostit nebo alespoň přeměřit ten startovací kontakt o kterém už psal kokun. Asi nešlape ten švab na RJ a tudiž pokud přemostiš relé, tak další části televize z RJ nekomunikuji a televize se chová tak jak popisuješ. Ladit asi neni třeba, protože šedá obrazovka se zpětnýma běhama s laděnim nemá asi nic společného. Ale každopádně se to nemohlo pokazit vysavačem. Každopádně při zapnutí TV DO musíš dostat na bázi VT6 napětí pod 0,7V, jinak ten IO nepracuje tak jak má.

Uživatelský avatar
Franc
Příspěvky: 61
Registrován: 15 led 2010, 01:00

#30 Příspěvek od Franc »

no když to čtu tak vidím že jsem to napsal tak blbě, že to je nesmsl. Mělo to být ve znění, že musíš dostat na bázi VT6 napětí o minimálně 0,7V menší než je na jeho K

Odpovědět

Zpět na „Televizory, monitory a projektory - PORADNA pro amatéry a začátečníky“