Jaké vybavení?

Problémy s měřícími přístroji, detektory fyzikálních veličin, detektory kovů a další

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Reilys
Příspěvky: 67
Registrován: 02 pro 2009, 01:00

Jaké vybavení?

#1 Příspěvek od Reilys »

Poradí mě někdo co konkrétně koupit. Je to do firmy na údržbu. (chtěl bych měřit monitory, LCD, SS motory a dynama v různých provedeních, měniče motoů, řídící karty NC strojů, zesilovače apod.)

Chtěl bych:

osciloskop (digi nebo anal nebo obojí)
generátor funkcí
analyzér
kvalitní zdroj DC cca 0 - 48V (0 - 20A)
kvalitní měřák (multimetr)
popřípadě jiné šikovné zařízení co se k těmto účelům hodí

cena budď do 50tis (popřípadě i dražší ale zase rozumně vzhledem k využití)

vše pokud možno v přenosné verzi...

Praxe s měřením nic moc... principy znám doře ještě ze školy... nepomůže mě koupit teď něco za pár korun že pak budu vědět co chci... moc nepředpokládám že kdybych to navrhl tak že mě to vůbec nechají koupit... Takže prostě ostrou vezi ;-)

Děkuji

Uživatelský avatar
Sendyx
Příspěvky: 12118
Registrován: 05 čer 2005, 02:00
Bydliště: Ostrava

#2 Příspěvek od Sendyx »

50 tisíc za všechno, nebo za kus ?
Analyzér čeho ?

Uživatelský avatar
Reilys
Příspěvky: 67
Registrován: 02 pro 2009, 01:00

#3 Příspěvek od Reilys »

50 za vše... ale pokud je to málo tak i dražší s tím že bych pořizoval postupně... analyzátor bych chtěl požívat třeba na ty ss motory a tachodynama apod... pokud to např osciloskop nebude podporovat... šlo by mě o dlouhodobé sledování v řádů hodin apod... (nahodilé chyby atd.)

Uživatelský avatar
Crifodo
Příspěvky: 14471
Registrován: 11 říj 2005, 02:00

#4 Příspěvek od Crifodo »

to je zajímavá firma, jestli se jí v době tohohle ekonomického svrabu vyplati servisovat vlastními silami tak širokou oblast elektroniky a ještě je navíc odhodlaná teprve budovat pracoviště :roll:

Většinou se firmám nevyplatí na mzdových nákladech ani ty opravy monitorů.

Uživatelský avatar
Sendyx
Příspěvky: 12118
Registrován: 05 čer 2005, 02:00
Bydliště: Ostrava

#5 Příspěvek od Sendyx »

No, tak logger-analyzátor pro průmyslové prostředí, použitelný na motorech - napájení, otáčky, teploty, vibrace - sice stojí asi tak 50000, ale dolarů či spíš euro :roll:

Uživatelský avatar
Yarda1
Příspěvky: 2372
Registrován: 11 úno 2009, 01:00

#6 Příspěvek od Yarda1 »

Tektronix kdysi dělal modulární přístroje - byly to krabice (různé velikosti - snad tam byl napájecí zdroj) a do té se daly osadit moduly podle potřeby - laboratorní zdroj, osciloskop, generátor funkcí atd. (v jedné krabici všechno co zrovna bylo potřeba). Ale teď jsem se díval na jejich stránky a neviděl jsem že by to nabízeli. A dost pochybuji, že by se to do udané sumy vešlo.

Uživatelský avatar
fredis
Příspěvky: 5000
Registrován: 17 lis 2004, 01:00
Bydliště: Třebíčsko

#7 Příspěvek od fredis »

Vybavení v takovém rozsahu za takový peníz, to je jak ve špatném hororu....

Uživatelský avatar
Reilys
Příspěvky: 67
Registrován: 02 pro 2009, 01:00

#8 Příspěvek od Reilys »

Tak když jsem procházel tady témata ohledně osciloskopů tak tam byly ceny právě malé... až se mě to nezdálo... taky jsem se díval na stránky GM a tam zas byly ceny velké... takže koupit něco jen tak... to je pro mě riziko...

já netvrdím že budem všechno opravovat ale když už firma nějaé peníze do vybavení investovat chce je škoda toho nevyužít... Tak navrhněte prosím u čeho začít a nějaké konkrétní návrhy... elektronika mě celkem baví (studoval jsem průmku s tím zaměřením) a momentálně je 80% všeh parací jen silnoproud... takže bych si chtěl posunou obzory dál... a to bez vybavení jde většinou špatně...

jinak tu cenu asi neberte tak směrodatně... já se o ní se šéfem ještě nebavil... ;-)
Naposledy upravil(a) Reilys dne 27 led 2010, 14:28, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
forbidden
Příspěvky: 8808
Registrován: 14 úno 2005, 01:00
Bydliště: Brno (JN89GF)
Kontaktovat uživatele:

#9 Příspěvek od forbidden »

Kvalitní multimetr - cca 15 000,-
digital osciloskop - dejme tomu 30 000,-
generátor funkcí - 15 000,-
Ten zdroj co sis namyslel cca 40 000 - 50 000 ale to je jen odhad
O analyzátorech nemám páru, trochu jsi to neodhadl. :o

Uživatelský avatar
Reilys
Příspěvky: 67
Registrován: 02 pro 2009, 01:00

#10 Příspěvek od Reilys »

Tak u toho zdroje jsem to asi přehnal... tam budu muset slevit nároky... projdu si rozvaděče strojů a mrknu na to kolik je tam těch 48V periferií...

a u těch ostatních (oscil, generátor a multimetr) nějaké konrétní návrhy???

Uživatelský avatar
bu2520
Příspěvky: 4021
Registrován: 16 črc 2007, 02:00
Bydliště: u HK

#11 Příspěvek od bu2520 »

z praxe mohu říct, že 80% přístrojů dokáže nahradit praxe a určitá intuice a znalost obvodů a zařízení která se servisují. Jde o údržbu a ta navíc nikdy nemá tolik času aby se mohla zevrubně věnovat nějaké komplikované závadě, tak že místo hraní vymění celý blok. Tak že podle mě hlavně kvalitní multimetr a vědět kde a co změřit.

Uživatelský avatar
Atlan
Příspěvky: 4499
Registrován: 10 kvě 2004, 02:00
Bydliště: Košice

#12 Příspěvek od Atlan »

firma RLX ponuka niejake osciloskopy prijatelne cene.

Ale az ked niektore z tych pristrojov kupis a zacnej pouzivat zistis co ti treba.....

Uživatelský avatar
Reilys
Příspěvky: 67
Registrován: 02 pro 2009, 01:00

#13 Příspěvek od Reilys »

líbí se mě osc HDS2062 (owon)

a multimetr by jste doporučili jaký? (ten v tom osciloskopu je dobrý???)

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#14 Příspěvek od BOBOBO »

bu2520 mi mluví z duše . To co chceš , je pro vývoj . Pokud nemáš se slaboproudem praxi , ani trochu vlastního vzdělání , tak Ti ani tyto měřáky nepomohou . A na téma např. "kvalitního" multimetru za 15 litrů je zde na EB celé dlouhé vlákno . Zrovna tak využití skopu v silové elektrice si umím jen málo představit . Zrovna tak pro údržbu a měření ss strojů si neumím použití všech těchto přístrojů představit . Takže Tě bohužel nepotěším stejně , jak další přispívající .

Uživatelský avatar
Yarda1
Příspěvky: 2372
Registrován: 11 úno 2009, 01:00

#15 Příspěvek od Yarda1 »

Teď co jsme ve slavné C. & K. EU se blbne ve velkém s různými audity, certifikáty a jinými bumážkami, měřicí přístroje by měly být pravidelně cejchovány a pokud přijde nějaký kontrolenko a najde někde šupleru bez příslušného razítka, tak má radost, že může něco napsat do hlášení o závadách.

Odpovědět

Zpět na „Měřící přístroje, detektory fyzikálních veličin“