OTF C473, VNtrafo 1192.0447 vs 003071009

Poradna určená pro amatéry

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Duvsan
Příspěvky: 5863
Registrován: 21 úno 2009, 01:00
Bydliště: Okres Nitra

#31 Příspěvek od Duvsan »

Tá sonda je presne to, o čom som prednedávnom snil a skoro som to začal skladať z odporov. Potom som si to rozmyslel. Ovšem, neviem nakupovať elektronicky v zahraničí.

To trafo zajtra objednám (ak nezabudnem).
Duvsan píše:
Robosand píše:No, ale napr. v Avelmaku ešte majú kvalitnú náhradu HR7131.
http://www.avelmak.sk/index.php?lm=407& ... ticle=5181
Poučil som sa, najprv by som skúsil HOPERa.
Musím sa ospravedlniť, to sklamanie nebolo u AVELMAKu, to som kupoval inde, už ani neviem kde a ľutoval som, že nie u Fera. Pardón.

Ešte malý dotaz: Ak tam je VN vyššie o 2.7 kV, nemal by byť zmenšený obraz (čo vôbec nie je)? Na toto ešte prosím odpoveď.

Uživatelský avatar
kokun
Příspěvky: 8693
Registrován: 21 čer 2008, 02:00
Bydliště: Valachy

#32 Příspěvek od kokun »

Tak tu sondu by možná byla schopna dodat i některá tuzemská firma, když jinak ne, tak třeba zakázkově.
Já jsem nikde nepátral, toto taky nemusí být jediný výrobek, možná existuje něco podobného od jiných výrobců (a třeba i dostupnější) :nevim:
Hledej.
A jestli by měl být zmenšený "rastr obrazu" při zvýšení VN o 2,7kV - :nevim: - vždy jsem dával takové trafo (nebo jeho ekvivalent), co tam patří.
Možná to není až tak velký rozdíl (i když je to cca 10%), aby se to na velikosti obrazu projevilo. Třeba na to odpoví někdo jiný. Navíc, určitě to jde doštelovat: H-rozměr - tou L403-kou a V-rozměr - trimrem u vertikálu.

Jak jsem dával ten odkaz: http://www.ebastlirna.cz/modules.php?na ... sc&start=0
- tak ani kondik si s tou záměnou "hlavu nelámal", tak se zeptej jeho, jestli na velikosti obrazu něco poznal :roll:
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali

Uživatelský avatar
Duvsan
Příspěvky: 5863
Registrován: 21 úno 2009, 01:00
Bydliště: Okres Nitra

#33 Příspěvek od Duvsan »

Trafo je vymenené. Ako odpoveď na objednávku mi prišlo toto:
"požadované VN ELDOR už 7 rokov nepoužívame ale prešli sme na 100% náhradu od
výrobcu HR DIEMEN ( VN HR 7131 číslo sklad. karty 11) z dôvodu väčšej
spoľahlivosti a životnosti."
A to aj poslali. Hneď ma zaskočilo, že polovice jadra sú zlepené (bývajú scvaknuté oceľovým drôtom) a vrstva lepidla medzi nimi je dosť hrubá. Už si nepamätám, prečo je tam tá medzera, ale zdá sa mi priširoká. A nemám dôveru k lepidlu. Ale DIEMEN patrí medzi top značky, snáď na to mali dobrý dôvod. Trafo je v TV a funguje.
Druhá zaujímavosť - drôty pre UG2 a pre ostrenie sú rovnakého priemeru, čo tiež nebýva zvykom; ten pre ostrenie býva hrubší (izolácia). Ale to nie je problém, to len ako zaujímavosť.
Tretia podivnosť - obraz sa mi zdá o trošku menší ako posledne. Myslím vertikálny rozmer. Má to vysvetlenie?

Inak ďakujem za námahu a obetavosť. Stále mi to nie je celkom jasné, ale to sa možno časom poddá. Keby som mal VN sondu, tak VN by som dorovnal napájaním a žeravenie je problém najmenší. Ale už je jedno.

Uživatelský avatar
fero7
Příspěvky: 2250
Registrován: 20 led 2007, 01:00

#34 Příspěvek od fero7 »

Nic by si nedorovnal.
Rovnako sa nic casom nezneni. Iba ak k horsiemu.
Mam v ruke HR7131 z poslednej dodavky od HR.
Medzera medzi feritmi je cca 0,5mm. Ferit je spojeny ocelovym drotom. Vodice na UG2 a Uf rozdielne ako vzdy.
Neviem co si kupil.

Uživatelský avatar
Duvsan
Příspěvky: 5863
Registrován: 21 úno 2009, 01:00
Bydliště: Okres Nitra

#35 Příspěvek od Duvsan »

U HOPER-a kúpil som HR DIEMEN. Má to i vyryté na plasťáku. Buď nie je DIEMEN ako DIEMEN, alebo už klame i HOPER a Čína robí trestuhodné podvody.
Napadá mi - trafo bolo len v novinovom papieri, nie v žltej krabičke. No, neviem. Už divý pes aby sa v tom vyznal. Niekto by snáď mal ísť sedieť.

Uživatelský avatar
Mysteri
Příspěvky: 2875
Registrován: 12 bře 2008, 01:00
Bydliště: Považie - Vorošilovo

#36 Příspěvek od Mysteri »

Nemaj strach, je to originál, najmä, keď má typu vygravírovanú. Takéto boli aj pred rokmy. Čo sa týka balenia, inak sa balia jednotlivé kusy ako náhr. diel a inak sa balia veľké množstvá určené napr. pre výrobu. Alebo si vieš predstaviť, ako by vo výrobe rozbaľovali každú jednú krabičku? Veď by bolo treba na to ďalšiu pracovnú silu :wink:

Uživatelský avatar
Duvsan
Příspěvky: 5863
Registrován: 21 úno 2009, 01:00
Bydliště: Okres Nitra

#37 Příspěvek od Duvsan »

Na tom niečo je. Vďaka, upokojil si ma.

Uživatelský avatar
kokun
Příspěvky: 8693
Registrován: 21 čer 2008, 02:00
Bydliště: Valachy

#38 Příspěvek od kokun »

Duvsan píše: ....
Inak ďakujem za námahu a obetavosť. Stále mi to nie je celkom jasné, ale to sa možno časom poddá. Keby som mal VN sondu, tak VN by som dorovnal napájaním a žeravenie je problém najmenší. Ale už je jedno.
Dušane - píšu to už po několikáté - zamysli se nad tím a hlavně se zahleď do těch TABULEK (tam ty rozdíly nejlépe uvidíš!).

Vždy se to vše "přizpůsobuje" obrazovce :!:
V těch jednotlivých sloupcích TABULKY vidíš, co každá z nich "vyžaduje" - tj., je pro ni předepsáno i určité VN-splitko. Jeho typ se má dodržet, příp. použít "jeho ekvivalent" (je jen od jiného výrobce, má jiné značení, trošku jiný tvar - ale to hlavní: jeho el. parametry jsou shodné s originálem !!!).
Ty jsi nejprve použil "jiné", ale nezměnil jsi všechno, co najdeš v daném sloupci v tabulce - a i kdys to změnil, nebylo by to správně!
Proto je nejlépe použít to, co tam patří a pak nic neměníš. Já sice ještě pro jistotu měřím to Uff, které je pro životnost obrazovky dost důležité, a když je třeba, tak to "mírně" (změnou toho rezist. v serii se žhavením) donastavím (ono to je někdy potřeba, přestože, jak píšu, by to mělo sedět přesně, ale malý "rozptyl parametrů" mezi jednotlivými výrobci přeci jenom je, i když by být neměl).
Duvsan píše: ....
Napadá mi - trafo bolo len v novinovom papieri, nie v žltej krabičke. No, neviem. Už divý pes aby sa v tom vyznal. Niekto by snáď mal ísť sedieť.
Asi jak píše Mysteri - pokud je tam typ "vygravírovaný", tak by mělo jít o originál (i když dnes máš jen "jednu jistotu" :cry: ).
Že nebylo ve žluté krabičce? - možná, že kdo "bere ve velkém", tak má i "větší balení" (po 10, 50, či 100 ks :nevim: ) - pak je třeba i cena "příznivější" - to víš, 1 velká krabice asi nestojí tolik, co 100 malých krabiček, náklady na balení, ...... :roll: :nevim:
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali

Uživatelský avatar
Duvsan
Příspěvky: 5863
Registrován: 21 úno 2009, 01:00
Bydliště: Okres Nitra

#39 Příspěvek od Duvsan »

Honzo, děkuji za péči, já jsem nějakou tabuli koukal, koukal jsem do schémy a přišlo mi to, že se to točí kolem vychylovacích cívek a tedy geometrie, žhavení, VN, napájení vertikálu (tady bez problému) a napájení video konce (taky bez problému). Mně zajímá hlavně VN a žhavení; tím je dána životnost obrazovky, bezpečnost provozu a taky hygiena provozu (gama záření). Že bude trochu ujeta geometrie; no, pokud není zákazník puntičkář, čert to vem. Jestli jsem opět něco přehlídnul, moc se omlouvám. Vím, že pokouším trpělivost; prosím, chvíli to ještě vydrž. A děkuji taky za info o tom trafu. Už je tam i s tou televizí (u paní).

Uživatelský avatar
milio1
Příspěvky: 2
Registrován: 29 led 2010, 01:00

OTF C473, VNtrafo 1192.0447 vs 003071009

#40 Příspěvek od milio1 »

Aj čína je originál. Ja ich bežne kupujem a žiaden problém. Niekedy trochu treba napasovať ale inak OK.

Odpovědět

Zpět na „Televizory, monitory a projektory - PORADNA pro amatéry a začátečníky“