Nostalgie

Prostor pro osobní dotazy, které nelze jinde dopasovat, případně které přímo nesouvisí s bastlením či elektrotechnikou obecně (protože i bastlíři jsou většinou normální lidé, co nedrží v ruce štípačky a šroubovák 24 hodin denně). Neslouží pro přeposílání obecně známých informací z komerčních webů.

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
kejki
Příspěvky: 2270
Registrován: 10 lis 2009, 01:00
Bydliště: u Velvar, mezi D8 a R7

Nostalgie

#1 Příspěvek od kejki »

Tady se chlubí historií, ale na mnoha místech už člověka nenechají vybrat ND, nedej bože celý kus. Vše pro drtičky.
Článek http://www.novinky.cz/cestovani/190347- ... ebicu.html

Uživatelský avatar
Crifodo
Příspěvky: 14471
Registrován: 11 říj 2005, 02:00

#2 Příspěvek od Crifodo »

Hlavně to zodpovědné chování k přírodě je vtipně zdůrazněno, že nosíme ročně 5 kg staré elektroniky do odpadů zatímco uvědomělí Evropani 16 kg :evil:
Což znamená že o tolik víc NOVÝCH spotřebičů jim tam navezou Číňani.
A to je ta odpovědnost k přírodě.
Ať jde celá EU i s novináři někam...

Uživatelský avatar
Sendyx
Příspěvky: 12118
Registrován: 05 čer 2005, 02:00
Bydliště: Ostrava

#3 Příspěvek od Sendyx »

Před týdnem jsem jedné účetní ukazoval, že mám jednu kalkulačku z roku asi 1985 (Privileg) a jednu z roku asi 1988 (Casio). Obě funkční, v Casiu původní baterky, v Casiu jsem musel jednou rozebrat klávesnici a vyčistit. Dotyčná nepochopila, že tohle pořád funguje, zatímco mnohem větší kusy s "precizní" klávesnicí made in China rozbije za 2-3 roky.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#4 Příspěvek od rnbw »

Tiez mame doma kalkulacku CASIO s povodnymi bateriami - rok asi tak 1982-1984 :D

Inak dostavaju (male bezvyznamne) plus za to, ze tie historicke veci zachranili.

Uživatelský avatar
keemo
Příspěvky: 4996
Registrován: 10 zář 2007, 02:00
Bydliště: Ostrava, Bratislava

#5 Příspěvek od keemo »

No prave to mi je podozrive ci pri tej "zachrane" aj ostane... :roll:

Uživatelský avatar
kewin
Příspěvky: 459
Registrován: 21 zář 2008, 02:00
Bydliště: Jižní Morava....
Kontaktovat uživatele:

#6 Příspěvek od kewin »

Hlavně když bych z toho dvora něco chtěl koupit třebas obšas tam jsou zajimave věci tak to neni možne tak beztak když to bermoci chci tak jsem nucen si to potupně ukrast at se jdou z tou ekologiji vys.... ku....vy zeleny :? :evil:

Uživatelský avatar
PvvS
Příspěvky: 464
Registrován: 25 lis 2008, 01:00
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

#7 Příspěvek od PvvS »

Pokud vim, tak exponaty by mely byt z brnenskyho TMB . Didaktika a par veci jsem tam videl. Takze o dalsi osud bych se nebal.

Uživatelský avatar
kejki
Příspěvky: 2270
Registrován: 10 lis 2009, 01:00
Bydliště: u Velvar, mezi D8 a R7

#8 Příspěvek od kejki »

kewin píše:Hlavně když bych z toho dvora něco chtěl koupit třebas obšas tam jsou zajimave věci tak to neni možne tak beztak když to bermoci chci tak jsem nucen si to potupně ukrast at se jdou z tou ekologiji vys.... ku....vy zeleny :? :evil:
Někde nejde ani to, mají to pod zámkem.

Uživatelský avatar
workhard
Příspěvky: 4873
Registrován: 07 črc 2006, 02:00
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

#9 Příspěvek od workhard »

U nás to jde,máme díru v plotě :twisted: na Vánoce jsem šlohl 19" plochý CRT monitor Hyundai,po výměně koďanu na UG2 valí super 8-) dal jsem si ho do dílny.
Věci,které fungují,se ZÁSADNĚ neopravují...

Uživatelský avatar
Carel
Příspěvky: 572
Registrován: 16 lis 2006, 01:00
Bydliště: Šumava

#10 Příspěvek od Carel »

Sendyx píše:Před týdnem jsem jedné účetní ukazoval, že mám jednu kalkulačku z roku asi 1985 (Privileg) a jednu z roku asi 1988 (Casio). Obě funkční, v Casiu původní baterky, v Casiu jsem musel jednou rozebrat klávesnici a vyčistit. Dotyčná nepochopila, že tohle pořád funguje, zatímco mnohem větší kusy s "precizní" klávesnicí made in China rozbije za 2-3 roky.
Tak,to já mám ještě starší Halifax asi Made in Honkong z roku 1975,koupenou v BRD a pamatuji si ještě cenu 65DEM a také "šlape/teď jsem jí schválně zkusil,po přečtení tohoto tématu/,ale už dávno jsem jsem s ní nedělal,tak nevím,jak dlouho by vydržela při častém používání.Už dávno by byla ve SD.

Uživatelský avatar
FERYACT
Příspěvky: 2285
Registrován: 20 dub 2005, 02:00
Bydliště: Krnov

#11 Příspěvek od FERYACT »

Mě bezchybně funguje kalkulačka ELORG-60 rok 1987 CCCP
Jsem druhý majitel.

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#12 Příspěvek od EKKAR »

SHARP EL-514, koupená v TUZEXu v Olomouci o prázdninách 1983 - samozřejmě funkční. Prožila se mnou vše - střední, vejšku, Sajúz, vojnu, 19 let manželství...
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
vav
Příspěvky: 107
Registrován: 14 kvě 2006, 02:00
Bydliště: SK/MA/

#13 Příspěvek od vav »

HP-97 rok 1976, elektronika ok, zial guma na kladkach pre citanie magnetickych stitkov nie.

Uživatelský avatar
PavelFF
Příspěvky: 4796
Registrován: 18 úno 2008, 01:00
Bydliště: Brno

#14 Příspěvek od PavelFF »

Mám kalkulačku Casio fx-180P z roku 1982. Původní 2xAA ještě mám schované a chodí s nimi ještě teď , ale loni jsem je vyměnil za nové. Přece jen po 27 letech už byl s nimi slabý kontrast a počítala pomaleji.

Už se jí trochu rozpadají plasty, ale počítat nezapomněla.

http://www.thimet.de/CalcCollection/Cal ... ntents.htm

Uživatelský avatar
helios
Příspěvky: 2914
Registrován: 08 srp 2007, 02:00
Bydliště: Tryskáčovo na Záhorí.

#15 Příspěvek od helios »

Noname kalkulačka, na jednu tužkovku s LCD displejom, kúpená v rakúsku v 1978. Vtedy boli ešte bežné len Ledkové. Funguje dodnes...
Keď Vám hodia pod nohy polená, zakúrte s nimi.

Odpovědět

Zpět na „Nezařaditelné“