Pomoc a nastavenim ZCOMAX WA-2204A-TX

Počítače stolní, notebooky, tablety, tiskárny, scanery a vše, co nějak souvisí s PC

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
novajz
Příspěvky: 56
Registrován: 11 led 2010, 01:00
Bydliště: Hradec nad Moravicí
Kontaktovat uživatele:

nastavení

#31 Příspěvek od novajz »

Aha, jsem se sekl, 192.168.1.1 má Straightcore, správně je jak říkáš 1.254. No a pokud je IP vázaná na MAC, tak to je jiná. A usuzuji, že podle MAC adresy taktéž dostane DHCP klient na WANu IP adresu. Čili musíš na tom WANu nastavit DHCP klient (myslím že v defaultu to tak je), ale musíš tam nastavit tu MAC, budto ti to provider nastaví sám, když mu řekneš, že sis vyměnil síťovku, ale možná mu budeš muset nahlásit novou MAC adresu. A nebo ji můžeš naklonovat podle PC, čili router se bude pro providera tvářit jako ono PC, ovšem pokud nemá přesně nastavené TTL o čemž ale pochybuji. Víš jak na to?? Nebo se ptej.
Když mi něco nejde, nedám tomu pokoj, dokud to nerozběhám, nebo dokud to úplně nezkur....<br />Novotný Petr

Uživatelský avatar
jave
Příspěvky: 1602
Registrován: 26 lis 2005, 01:00
Bydliště: jizni cechy

Re: nastavení

#32 Příspěvek od jave »

novajz píše:Aha, jsem se sekl, 192.168.1.1 má Straightcore, správně je jak říkáš 1.254. No a pokud je IP vázaná na MAC, tak to je jiná. A usuzuji, že podle MAC adresy taktéž dostane DHCP klient na WANu IP adresu. Čili musíš na tom WANu nastavit DHCP klient (myslím že v defaultu to tak je), ale musíš tam nastavit tu MAC, budto ti to provider nastaví sám, když mu řekneš, že sis vyměnil síťovku, ale možná mu budeš muset nahlásit novou MAC adresu. A nebo ji můžeš naklonovat podle PC, čili router se bude pro providera tvářit jako ono PC, ovšem pokud nemá přesně nastavené TTL o čemž ale pochybuji. Víš jak na to?? Nebo se ptej.
Moc dekuji. Vcera jsem se musel venovat opravam, ale dnes tam po obede zajedu. Dekuji
Radu dá ti každý dobrý přítel, ale málo který dá ti mouky pytel !!!

Uživatelský avatar
jave
Příspěvky: 1602
Registrován: 26 lis 2005, 01:00
Bydliště: jizni cechy

#33 Příspěvek od jave »

Vse jsme zvladli na jednicku a chodi to jako vichr!!! Dekuji vsem za rady a trpelivost se mnou.

Mam jeste jeden stupidni dotaz. Dnes rano mi psal SMS zda nevim kolik ten router zere. Jenze uz byl take v praci mimo domov a ja poradne nevim jaky napajeci adapter u toho vlastne je. Mate li ho nekdo po ruce, tak prosim poradte. Velice dekuji
Radu dá ti každý dobrý přítel, ale málo který dá ti mouky pytel !!!

Uživatelský avatar
novajz
Příspěvky: 56
Registrován: 11 led 2010, 01:00
Bydliště: Hradec nad Moravicí
Kontaktovat uživatele:

#34 Příspěvek od novajz »

Tak to nevím, ale jednou jsem měřil spotřebu ze sítě jednoho našeho vysílače osazeného RB433AH s dvěmi miniPCI R52 a ze stejného adaptéru je napájený i jeden Accesspoint TP-Link. Celková spotřeba 7W hodinově, takže tipuju, že ten WA2204 bude mít tak 3W.
Když mi něco nejde, nedám tomu pokoj, dokud to nerozběhám, nebo dokud to úplně nezkur....<br />Novotný Petr

Uživatelský avatar
jave
Příspěvky: 1602
Registrován: 26 lis 2005, 01:00
Bydliště: jizni cechy

#35 Příspěvek od jave »

Prosim doporucte kde v Praze koupit co nejvykonejsi antenu k routeru. Ne panelku, ne kabel. Jen vetsi sroubovaci. Klidne i na ZL. Dekuji
Radu dá ti každý dobrý přítel, ale málo který dá ti mouky pytel !!!

Uživatelský avatar
Petr-II
Příspěvky: 392
Registrován: 10 pro 2008, 01:00

#36 Příspěvek od Petr-II »


Uživatelský avatar
jave
Příspěvky: 1602
Registrován: 26 lis 2005, 01:00
Bydliště: jizni cechy

#37 Příspěvek od jave »

Jo to nema chybu. Diky moc
Radu dá ti každý dobrý přítel, ale málo který dá ti mouky pytel !!!

Uživatelský avatar
jave
Příspěvky: 1602
Registrován: 26 lis 2005, 01:00
Bydliště: jizni cechy

#38 Příspěvek od jave »

Panove prosim o dalsi help. Dalsiho ze znamych jsem uvrtal do voipa a routeru zcomax. Dnes mu to posta privezla. Jeho providerovi to nevadi, ale ma si pry nastavit tzv. 10-vou sit misto 192 atd. Jaky parametr ma prosim zmenit presne. Omlouvam se za zacatecnickou otazku a moc dekuji
Radu dá ti každý dobrý přítel, ale málo který dá ti mouky pytel !!!

Uživatelský avatar
Petr-II
Příspěvky: 392
Registrován: 10 pro 2008, 01:00

#39 Příspěvek od Petr-II »

No ted ma asi napr. "192.168.1.1" a mel by mit neco jako "10.0.0.1". Ale zalezi jestli se jedna o vnitrni ci venkovni sit. Chce to vic info.

Uživatelský avatar
jave
Příspěvky: 1602
Registrován: 26 lis 2005, 01:00
Bydliště: jizni cechy

#40 Příspěvek od jave »

Petr-II píše:No ted ma asi napr. "192.168.1.1" a mel by mit neco jako "10.0.0.1". Ale zalezi jestli se jedna o vnitrni ci venkovni sit. Chce to vic info.
Prosim Te ma to zatim jen zprostredkovane pres mobil. Sitovy kabel da do wanu routeru. Z LAN1 si pripoji kabelem PC. Z LAN2 VoIP. Jeho provider rekl delejte si co chcete, ale v desitkove siti. Jinak vse ziskaval automaticky. Zadna pevna IP adresa. Staci to zatim takto??
Radu dá ti každý dobrý přítel, ale málo který dá ti mouky pytel !!!

Uživatelský avatar
Petr-II
Příspěvky: 392
Registrován: 10 pro 2008, 01:00

#41 Příspěvek od Petr-II »

No tak podle tech tvych info bych tipnul, ze si ma vnitrni sit nastavit v rozsahu 10.0.0.1. - 10.0.0.254. Asi tam je bridge a mohlo by se to providerovy cpat do site a delat mu to problem. Proste chce aby vnitrni sit byla v jinem rozsahu nez pouziva on pro sireni netu.

Uživatelský avatar
jave
Příspěvky: 1602
Registrován: 26 lis 2005, 01:00
Bydliště: jizni cechy

#42 Příspěvek od jave »

Petr-II píše:No tak podle tech tvych info bych tipnul, ze si ma vnitrni sit nastavit v rozsahu 10.0.0.1. - 10.0.0.254. Asi tam je bridge a mohlo by se to providerovy cpat do site a delat mu to problem. Proste chce aby vnitrni sit byla v jinem rozsahu nez pouziva on pro sireni netu.
Jo toto zatim chapu. Pokud behem odpoledne zacnu tapat napisi. Moc diky
Radu dá ti každý dobrý přítel, ale málo který dá ti mouky pytel !!!

Uživatelský avatar
novajz
Příspěvky: 56
Registrován: 11 led 2010, 01:00
Bydliště: Hradec nad Moravicí
Kontaktovat uživatele:

#43 Příspěvek od novajz »

Jestli to chapu spravne, tak ten clovek bude mit dve krabicky?? Jednu Zcomax a druhou na VOIP??? Pokud ano, proc nevyhodit Zcomaxe a nechat jen tu branu. Vesmes to ma vic portu a je je to all-in-one. Navic je mi to podezrele, ze mu to je jedno, co si tam, ma nastavit. Pokud to zarizeni neni v bridge, o cemz pochybuju, kdyz je kabel ve WANu.
Když mi něco nejde, nedám tomu pokoj, dokud to nerozběhám, nebo dokud to úplně nezkur....<br />Novotný Petr

Uživatelský avatar
jave
Příspěvky: 1602
Registrován: 26 lis 2005, 01:00
Bydliště: jizni cechy

#44 Příspěvek od jave »

novajz píše:Jestli to chapu spravne, tak ten clovek bude mit dve krabicky?? Jednu Zcomax a druhou na VOIP??? Pokud ano, proc nevyhodit Zcomaxe a nechat jen tu branu. Vesmes to ma vic portu a je je to all-in-one. Navic je mi to podezrele, ze mu to je jedno, co si tam, ma nastavit. Pokud to zarizeni neni v bridge, o cemz pochybuju, kdyz je kabel ve WANu.
Ne do zcomaxu pichnute PC a voip telefon. Vecer tam jedu
Radu dá ti každý dobrý přítel, ale málo který dá ti mouky pytel !!!

Uživatelský avatar
tris
Příspěvky: 3
Registrován: 05 dub 2008, 02:00

blbne

#45 Příspěvek od tris »

Čau mám takový problém, před časem mi začal blbnout internet, fungoval bez problému asi půl roku, je to na chalupě kde mám k němu připojený notebook a online kamery. Někdy se připojuje i můj otec přes stolní PC. Internet chvilku jede a potom se prostě sekne - nefungují prohlížeče ani ftp, ale ping ano. Pokud použiju ping tak jsou sice výpadky, signál není zrovna excelentní, ale dostanu se všude.., když použiju třeba ping seznam.cz tak to funguje taky, tím pádem to DNS není, po chvilce hraní se internet sám rozběhne, ale musím dát opakovat ty pingy třeba stokrát. Nechápu to domnívám se, že je vadný Router.
Teď k připojení. Edimax-Zcomax-wifi i lan ...
Poskytovatel přiděluje dvě IP jednu pro AP a druhou pro PC. Chci přehodit Zcomax jako klienta a Edimax jako AP-na šíření wifi. Ale nechápu jak správně
nakonfigurovat Zcomaxe, spojení na poskytovatele mám - klonoval jsem MAC adresu, ale co s tou druhou adresou pro PC, v nastavení LAN je jen vnitřní síť nebo ne ? A bude to tak vůbec fungovat ? Dík za radu.

Odpovědět

Zpět na „Výpočetní technika“