vystupak pro 100V linkun u mono 50

Dotazy na technické problémy, vlastní řešení technických problémů

Moderátor: Moderátoři

kolik traf z rozhlasu pouzit pro mono 50?

1-2
2
29%
3-4
1
14%
4-5
0
Žádná hlasování
5-10
4
57%
 
Celkem hlasů: 7

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
milan222
Příspěvky: 1460
Registrován: 20 črc 2009, 02:00
Bydliště: trutnov

vystupak pro 100V linkun u mono 50

#1 Příspěvek od milan222 »

nekde sem se docetl, mozna zde na foru, ze prej jde pouzit pro mono 50 dvou traf z skolnich rozhladu, aby to dalo vykon do beden 4R. je to pravda??
diky
bez elektronek se neobejdu!
muj lampovej zesik: http://www.youtube.com/watch?v=KxOvbN_5xiY

Zirafka
Příspěvky: 819
Registrován: 20 srp 2006, 02:00

#2 Příspěvek od Zirafka »

Nějak nechápu tvojí otázku.

Ptáš se na to, kolik lze připojit reproduktorů na výstup tohoto zesilovače?

Reproduktory se zapojují stále jen paralelně, každý má svoje převodní trafo, a řadí se tak dlouho, dokud není dosaženo maximálního výkonu. Takže pokud máš 50W zesilovač, lze připojit tolik reproduktorů, aby jejich součet dal těch 50W. Pokud jich bude méně, nic se neděje.

Uživatelský avatar
mkat
Příspěvky: 615
Registrován: 22 čer 2009, 02:00
Bydliště: tisovec

#3 Příspěvek od mkat »

Až som tej otazke trochu porozumel ,tak kamoši s kapely davali na vystup 100 volt zosilovača trafak 220-24 volt.Zapojili ho opačne 24-220 a použivali normalne bedne, 4-8 ohm.Až sa dobre pamätam :oops:

Uživatelský avatar
milan222
Příspěvky: 1460
Registrován: 20 črc 2009, 02:00
Bydliště: trutnov

#4 Příspěvek od milan222 »

Variola píše:Nějak nechápu tvojí otázku.

Ptáš se na to, kolik lze připojit reproduktorů na výstup tohoto zesilovače?

Reproduktory se zapojují stále jen paralelně, každý má svoje převodní trafo, a řadí se tak dlouho, dokud není dosaženo maximálního výkonu. Takže pokud máš 50W zesilovač, lze připojit tolik reproduktorů, aby jejich součet dal těch 50W. Pokud jich bude méně, nic se neděje.
pokud to dobre chapu, tak nevadi, kdyz to vytocim na max. tj 50W a pripojim pouze repro treba 10W prez dva trafaky z rozhlasu?

blbe sem to napsal... nekde nekdo nekomu radil, ze na mono 50 ma pripojit dva prevodaky pro skolni rozhlas. jeden stredobysy a druhy vejšky. jenze ja se ptam: kdyz ale jeden je na 6W tak co se stane, kdyz ten zesilovac se bude snazit rvat 50W do 2trafek 6W ale to ten zes asi nejspis stahne vazba. ty ustredny DU a 4654 to meli tak, ze to neschorelo.
de mi o to, jestli zesik radsi prodat, nebo mi to na ty dve az ctyri tafa pojede. (aby to zes vydrzel).
ot2: co se stane, kdyz na zes pripojim rozhlasy s celk. prikonem 100W?
diky
bez elektronek se neobejdu!
muj lampovej zesik: http://www.youtube.com/watch?v=KxOvbN_5xiY

Uživatelský avatar
milan222
Příspěvky: 1460
Registrován: 20 črc 2009, 02:00
Bydliště: trutnov

#5 Příspěvek od milan222 »

mkat píše:Až som tej otazke trochu porozumel ,tak kamoši s kapely davali na vystup 100 volt zosilovača trafak 220-24 volt.Zapojili ho opačne 24-220 a použivali normalne bedne, 4-8 ohm.Až sa dobre pamätam :oops:
to me taky napadlo, ale co to navinuti? vzdyd to musi mit aspon mezeru ne?
bez elektronek se neobejdu!
muj lampovej zesik: http://www.youtube.com/watch?v=KxOvbN_5xiY

Uživatelský avatar
Crifodo
Příspěvky: 14471
Registrován: 11 říj 2005, 02:00

#6 Příspěvek od Crifodo »

technicky správné řešení je to, které v anketě nasbírá nejvíc bodů?

Uživatelský avatar
mi-ro
Příspěvky: 7651
Registrován: 08 úno 2005, 01:00
Bydliště: rovina u Kolína

#7 Příspěvek od mi-ro »

Crifodo píše:technicky správné řešení je to, které v anketě nasbírá nejvíc bodů?
to by jsme byli jako v tý soutěži na Primě. Ale tady mě to připadá že se tady a na podobných forech objevujou idioti, který nemají co dělat a tak si dělají prdel. Mj někdy po cizími nicky.
..to bude jen ňákej odpůrek

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#8 Příspěvek od BOBOBO »

Mi-ro to nebude jen dojem . Testovacích otázek je zde dosti .

Uživatelský avatar
mc-vlada
Příspěvky: 330
Registrován: 24 čer 2009, 02:00
Bydliště: Brandýs nad Labem

#9 Příspěvek od mc-vlada »

Nevím, o čem je tahle diskuse. Pokud za výstupní trafo zesilovače s výstupem 100V dám jakýkoli transformátor(např 220/24V), který samozřejmě není pro audio, tak celý zesilovač znehodnotím. mohu ve skutečnosti odpojit výstupní trafo a experimentovat se zdrojovýni trafy a výsledek bude stejný. Pokud budu zapojovat trafa určená pro školní rozhlas, která jsou určená pro přizpůsobení 100V rozvodu, výsledek bude lepší, i když o kvalitě a přenášeném pásmu pochybuji. Možná jít cestou vlastního výpočtu a návrhu trafa??? Bavíme se o součásti zesilovače, která zásadně ovlivňuje výsledek a jakýkoli kompromis je tedy vždy spíš horší. Prosím autora nesmyslu, aby si přečetl alespoň základy o elektronkových zes. pak by nepsal o mezeře v trafu u PP konce (http://www.radiojournal.cz/schemata/mono50.pdf)

Uživatelský avatar
Oldradio
Příspěvky: 995
Registrován: 12 říj 2005, 02:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#10 Příspěvek od Oldradio »

Za výstupním trafem zesilovače máš už jen střídavou složku, tak připojené klasické zdrojové trafo nevadí, pak jde jen o zatěžovací impedanci a hlavně, jakou frekvenci max. přenese (odhaduji tak 7-10kHz a to už budou ztráty jak kráva)

Uživatelský avatar
mc-vlada
Příspěvky: 330
Registrován: 24 čer 2009, 02:00
Bydliště: Brandýs nad Labem

#11 Příspěvek od mc-vlada »

To jsem měl na mysli, asi jsem to řekl zbytečně obšírně, zkrátka celý výsledný efekt se tím znehodnotí.

Uživatelský avatar
milan222
Příspěvky: 1460
Registrován: 20 črc 2009, 02:00
Bydliště: trutnov

#12 Příspěvek od milan222 »

no smazte to nekdo...
to si radsi to trafo namotam podle vypoctu uvedenych v lamparne.
pouziju ty trafa z rozhlasu, a pokud to nebude dobre hrat, no tak si neco navinu. o navijeni sem cetl. strida se to. prvne prim, sek. prim, sek, prim.
jednou sem previjel trafo z radia, a tam sem koukal ze je prvne primar a pak sekundar a nejsou prokladany. po namotani zpet, se to sotva veslo, ale fungovalo to. pak sem to dal do zesu a kamosoj dal k narozkam
bez elektronek se neobejdu!
muj lampovej zesik: http://www.youtube.com/watch?v=KxOvbN_5xiY

Uživatelský avatar
caven
Příspěvky: 417
Registrován: 15 srp 2006, 02:00

#13 Příspěvek od caven »

jen takový dotaz, čím budeš ty vinutí mezi sebou izolovat ??

Uživatelský avatar
milan222
Příspěvky: 1460
Registrován: 20 črc 2009, 02:00
Bydliště: trutnov

#14 Příspěvek od milan222 »

caven píše:jen takový dotaz, čím budeš ty vinutí mezi sebou izolovat ??
pairem tim co je v trafech ten izolacni ne? a izolackou
bez elektronek se neobejdu!
muj lampovej zesik: http://www.youtube.com/watch?v=KxOvbN_5xiY

Uživatelský avatar
caven
Příspěvky: 417
Registrován: 15 srp 2006, 02:00

#15 Příspěvek od caven »

a impregnovat ?

a myslím, že jsem někde od sinclaira četl, že popis výpočtu výstupáku v lampárně pokud jde o tu knihu z Benu je celkem k ničemu, jelikož tam jsou chyby..

Odpovědět

Zpět na „Poradna“