OVP CTV257 - nepravidelne rusenie v riadkovom rozklade

Servisní část určená pro profesionály

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
masar
Příspěvky: 12295
Registrován: 03 pro 2005, 01:00

#16 Příspěvek od masar »

A jak můžeš vědět, že se závada neprojevila z jiného důvodu? Vždyť není pravidelná nebo ano?
Jinak vytrhávání řádků je záležitostí i zpětné vazby(signál Hsync) do TDA8362, takže žádný div, že zmizelo při odpojení KSŘ. Jen mi nejde z hlavy ta změna stejnosměrné složky na výstupu TDA8362. Už jsi to prověřil? :wink:

Uživatelský avatar
Assur
Příspěvky: 22
Registrován: 07 říj 2004, 02:00
Bydliště: Nové Mesto nad Váhom
Kontaktovat uživatele:

#17 Příspěvek od Assur »

Tych napajacich 8V na vyvode 36 TDA8362A drzi , je to ciste , bez zvlnenia aj bez kolisania (nameral som 8.126V) .

kondik
Příspěvky: 3763
Registrován: 25 pro 2006, 01:00

#18 Příspěvek od kondik »

xxx
Naposledy upravil(a) kondik dne 17 lis 2017, 10:09, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
Assur
Příspěvky: 22
Registrován: 07 říj 2004, 02:00
Bydliště: Nové Mesto nad Váhom
Kontaktovat uživatele:

#19 Příspěvek od Assur »

Dnes uz som to zabalil , este som skusil premerat a preventivne aj vymenit kondik 4.7uF/250V a diodu BA159 , ktore su v serii s vychylovackami , nepomohlo to .

Uživatelský avatar
fero7
Příspěvky: 2250
Registrován: 20 led 2007, 01:00

Re: OVP CTV257 - nepravidelne rusenie v riadkovom rozklade

#20 Příspěvek od fero7 »

Assur píše:VN trafo je takisto na 100% v poriadku .
Podla coho takto usudzujes?

Uživatelský avatar
Assur
Příspěvky: 22
Registrován: 07 říj 2004, 02:00
Bydliště: Nové Mesto nad Váhom
Kontaktovat uživatele:

Re: OVP CTV257 - nepravidelne rusenie v riadkovom rozklade

#21 Příspěvek od Assur »

fero7 píše:Podla coho takto usudzujes?
Pretoze som mal doma nahodou volne nahradne nove HR Diemen (HR8002) , tak som ho tam na skusku osadil namiesto povodneho Orega 40332-20 . :wink:

Uživatelský avatar
kokun
Příspěvky: 8693
Registrován: 21 čer 2008, 02:00
Bydliště: Valachy

Re: OVP CTV257 - nepravidelne rusenie v riadkovom rozklade

#22 Příspěvek od kokun »

Tak teď :nevim:
Já bych se taky přiklonil ke kondikovi a fero7 - sám jsem měl párkrát vadné, s tímto projevem.
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali

Uživatelský avatar
workhard
Příspěvky: 4873
Registrován: 07 črc 2006, 02:00
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

#23 Příspěvek od workhard »

Trafo jsem taky měl,ale to nebylo takové ostré rušení,spíš vlnky...
Věci,které fungují,se ZÁSADNĚ neopravují...

Uživatelský avatar
Assur
Příspěvky: 22
Registrován: 07 říj 2004, 02:00
Bydliště: Nové Mesto nad Váhom
Kontaktovat uživatele:

Re: OVP CTV257 - nepravidelne rusenie v riadkovom rozklade

#24 Příspěvek od Assur »

kokun píše:Tak teď :nevim:
Já bych se taky přiklonil ke kondikovi a fero7 - sám jsem měl párkrát vadné, s tímto projevem.
Ved to je dovod , preco som z toho TV aj ja uz bezradny . Fakt som tam toho poskusal uz vela a nic .

Vlákno bylo pročištěno a zdržte se zbytečných citací, děkuji. Killroy

masar
Příspěvky: 12295
Registrován: 03 pro 2005, 01:00

#25 Příspěvek od masar »

Tak buď jsi to trafo měnil, jak tvrdíš se stejným výsledkem a nemá pak smyslu uvažovat o vadném trafu a nebo je to jinak? Nějak to tady ztrácí logiku. :wink:

Uživatelský avatar
Assur
Příspěvky: 22
Registrován: 07 říj 2004, 02:00
Bydliště: Nové Mesto nad Váhom
Kontaktovat uživatele:

#26 Příspěvek od Assur »

masar píše:Tak buď jsi to trafo měnil, jak tvrdíš se stejným výsledkem a nemá pak smyslu uvažovat o vadném trafu a nebo je to jinak? Nějak to tady ztrácí logiku. :wink:
Presne , trafo bolo vymenene za nove HR Diemen HR8002 , to povodne Orega mam v sufliku ... A rozdiel je nulovy ... Ak mal kondik na mysli vadne trafo , ked tvrdil , ze tu zavadu uz par krat opravoval , tak je vedla ako bedla ... :wink:
Takisto bol meneny BU508AF , diody v kolektorovom obvode a podobne (tusim BY228 atd - nemam tu schemu , som v praci) . Akurat niektore zvitkove kondenzatory som nemal rovnake poruke , tak som ich len premeral , ale taky maly zvod mi multimeter tazko ukaze . Ja som najskor postupoval logicky , premeral zdroj , vymenil elektrolyty v budeni BU508AF , v napajani TDA8143 , ale ked som sa tym postupom nikam nedostal , tak uz som skusal menit vsetko , kde som nameral co len trochu atypicky priebeh .
Nie je to prvy TV , co opravujem , porobil som toho dost za dlhe roky , pre kolegov , rodinu atd , dokonca aj vela takych , kde "profesional" v servise povedal "to sa uz neda opravit" . Ale na tomto som si vylamal zuby .

Uživatelský avatar
fero7
Příspěvky: 2250
Registrován: 20 led 2007, 01:00

#27 Příspěvek od fero7 »

Snazil som sa Ti pomoct, ale zial nereagujes.
Nic v zlom, ale ist na to logicky, zname postupovat presne z opacnej strany ako si zacal.
P.s. meranim ani osciloskopom nic nezistis. Iba ci tam rusenie je alebo nie. A to vidis na obrazovke aj bez rusenia.

masar
Příspěvky: 12295
Registrován: 03 pro 2005, 01:00

#28 Příspěvek od masar »

to fero7: Vždyť na tvůj příspěvek "Podla coho takto usudzujes?" ohledně bezchybnosti vn-trafa reagoval pádným argumentem, že trafo vyměnil. Tak proč teď píšeš, že nereaguje? Asi nemá na co reagovat.

Co se týká závady, její příčina je podle mého názoru s největší pravděpodobností až v KSŘ a obvodů zatěžujících vn-trafo, včetně součástí jejich zdrojů. Dost toho bylo vyměněno, zbývá tedy postupně vylučovat jednotlivé obvody přicházející v úvahu. Nic víc a nic méně.
A pokud má na to někdo jiný názor, nechť ho otevřeně řekne a nedělá tajnosti.
Ještě by mě zajímalo, jak je to s tou sporadičností závady, která původně byla i několik hodin bez závady, během níž jsou provedená měření celkem zbytečná a vzhledem k počtu měření to je pak časově dost náročné, není-liž pravda? :wink:

Uživatelský avatar
bu2520
Příspěvky: 4021
Registrován: 16 črc 2007, 02:00
Bydliště: u HK

#29 Příspěvek od bu2520 »

napadají mě dvě veci, kondíky v napájení rks , preventivně bych je vyměnil a pokud by to nepomohlo tak fén a chladící sprej a zkusit chladit a ohřívat.

Uživatelský avatar
Assur
Příspěvky: 22
Registrován: 07 říj 2004, 02:00
Bydliště: Nové Mesto nad Váhom
Kontaktovat uživatele:

#30 Příspěvek od Assur »

fero7 píše:Snazil som sa Ti pomoct, ale zial nereagujes.
Nic v zlom, ale ist na to logicky, zname postupovat presne z opacnej strany ako si zacal.
P.s. meranim ani osciloskopom nic nezistis. Iba ci tam rusenie je alebo nie. A to vidis na obrazovke aj bez rusenia.
Ked som doobeda v robote , nemam ako reagovat . Na TV mam cas az vecer , ked pridem z prace a porobim co treba po dome . Je to len konicek , aj to byvaly . :wink: Teraz mi viac casu zaberaju pocitace , ten TV bol vsak pomnik u mna na stole , tak som sa rozhodol ho konecne dat do poriadku . :roll:

Odpovědět

Zpět na „Servis televizorů, monitorů a projektorů - PROFI sekce“