Výroba baterie do notebooku?

Počítače stolní, notebooky, tablety, tiskárny, scanery a vše, co nějak souvisí s PC

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
proel64
Příspěvky: 464
Registrován: 28 led 2007, 01:00
Kontaktovat uživatele:

#16 Příspěvek od proel64 »

Riesim akurat tento problem.Mam jeden stary notebook Compaq Armada V300.Kupil som ho este za 500 SKK,pouzivam ho na internet.Bateria mi isla este tak pol roka po kupe.Momentalne fungujem len na siet,baterka je v cudu.Za original chcu cca 120euro,co su nekrestanske peniaze,takze pasee...Na ebay som nasiel original clanky,ktore su pouzite,cena +postovne mi vyslo zase cca nejakych 55euro,ale ani to sa mi nechce vrazat do takej starej masiny.Tak ma napadlo,nesiel by ten pack zlozit napr.s NIMH clankov a nabijat ho externe a potom nabyty ho vlozit do noteboku?
Přílohy
bat1.JPG
(27.33 KiB) Staženo 64 x
Naposledy upravil(a) proel64 dne 01 úno 2010, 23:56, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
Quest
Příspěvky: 479
Registrován: 10 pro 2008, 01:00
Bydliště: Polabi, kdysi řepné, nyní řepkové lány.

#17 Příspěvek od Quest »


Uživatelský avatar
chester
Příspěvky: 7
Registrován: 01 úno 2010, 01:00

#18 Příspěvek od chester »

Mockrát děkuji za reakce. Pokud dobře chápu, tak problém z přechod z Li-Ion na Ni-Mh je v nabíjení?
proel64 píše:Tak ma napadlo,nesiel by ten pack zlozit napr.s NIMH clankov a nabijat ho externe a potom nabyty ho vlozit do noteboku?
Tohle by mě taky zajímalo.

Uživatelský avatar
jjilek
Příspěvky: 3808
Registrován: 29 bře 2009, 01:00
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

#19 Příspěvek od jjilek »

Crifodo píše:Taky uvažuju o náhradě totálně shnilých článků do ntb Olivetti, ale problém je, že to je 10x dvoutřetinový AA - kratší než normální. Je to NiCd. Asi leda rozstrkat běžné AA plné délky různě kde je místo.
Můžeš ty články bez problémů nahradit NiMH, nabíjení si s tím také poradí. Články se dostanou v různých rozměrech ve speciálních prodejnách (v Olomouci také jednu takovou máme), objednají co potřebuji a dokonce mi nabodují podle přání pájecí pásky, aby se mi to lépe složilo. Nebo všechno udělají sami za nějaký obulus. Také někteří dovozci (ne obchodníci = překupníci) prodávají články za slušné ceny. SOS Brno, PS Electronic Praha aj.

Uživatelský avatar
jirkati
Příspěvky: 1349
Registrován: 21 kvě 2008, 02:00
Bydliště: near Liberec (JO70MT)

#20 Příspěvek od jirkati »

Myslím, že by se v tomto případě dala baterie složit z článků B-LI2300-SAN 540-255 z GM. Viz http://www.gme.cz/soubory/akce/2010-02_ ... _unor.html

Uživatelský avatar
Duvsan
Příspěvky: 5863
Registrován: 21 úno 2009, 01:00
Bydliště: Okres Nitra

#21 Příspěvek od Duvsan »

Mám zbierku Li-Ion článkov z vykuchaných batérií, bolo by ich treba prebrať. Niektoré by snáď ešte poslúžili.

Odpovědět

Zpět na „Výpočetní technika“