OTF 55B506, problem s obrazom

Poradna určená pro amatéry

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
crazymaxf1
Příspěvky: 12
Registrován: 01 říj 2009, 02:00

OTF 55B506, problem s obrazom

#1 Příspěvek od crazymaxf1 »

Dobry den,
mam zaujimavy problem s tymto televizorom a to konkretne taky, ze obraz je pri vertikalnom pohlade z lavej aj z pravej strany od okraja v poriadku az v strednej casti obrazovky je obraz tmavy (tmavsi) ako jeho okraje. Ak ma niekto s touto poruchou skusenosti budem vdacny za pomoc

Uživatelský avatar
Mysteri
Příspěvky: 2875
Registrován: 12 bře 2008, 01:00
Bydliště: Považie - Vorošilovo

#2 Příspěvek od Mysteri »

Uff!!! Čítal som to asi 20x, ale stále nechápem :roll: Mätie má táto časť:
,,pri vertikalnom pohlade z lavej aj z pravej strany od okraja v poriadku" :?: Ja hádžem väčšinou ,,kolmý" pohľad....
Že by poduška? O tom tu máš skoro 30%, tak hľadaj.

Uživatelský avatar
crazymaxf1
Příspěvky: 12
Registrován: 01 říj 2009, 02:00

#3 Příspěvek od crazymaxf1 »

Sorry zle som to popisal - skusim to trosku inak - imaginarne si rozdel obrazovku televizora na tri casti stredna cast ma tmavsi obraz a ostatne dve okrajove casti maju obraz v poriadku (t.j. jas, kontrast v normale). a to plati ci pozriem na TV hociakom uhle :-D samozrejme ze to nie je LCD. snad to je uz teraz pochopitelnejsie :)

Uživatelský avatar
pajosek2
Příspěvky: 3992
Registrován: 24 úno 2007, 01:00
Bydliště: Zlínsko
Kontaktovat uživatele:

#4 Příspěvek od pajosek2 »

Podívej se na filtraci konce RGB,možná závada to je nikoliv však jistá.
To,že někdo dělá věci jinak než by jsi je dělal Ty ještě neznamená,že to dělá špatně.

Nemám zájem o korekci pravopisu.

Uživatelský avatar
otakarv
Příspěvky: 3657
Registrován: 30 srp 2008, 02:00
Bydliště: Čierne pri Čadci
Kontaktovat uživatele:

#5 Příspěvek od otakarv »

Já bych se přiklonil také k té filtraci.Mimochodem,ta tmavší část obrazu je na stejném místě,nebo se pohybuje?

Uživatelský avatar
crazymaxf1
Příspěvky: 12
Registrován: 01 říj 2009, 02:00

#6 Příspěvek od crazymaxf1 »

no obraz je pevne "rozdeleny" na tie tri casti, jedine co sa meni tak dej vysielany na obrazovku :)

Opakovaně zbytečné citace celého předchozího příspěvku, pročištěno. Používej tlačítko "zaslat odpověď". Děkuji, Killroy

Uživatelský avatar
crazymaxf1
Příspěvky: 12
Registrován: 01 říj 2009, 02:00

#7 Příspěvek od crazymaxf1 »

pajosek2 píše:Podívej se na filtraci konce RGB,možná závada to je nikoliv však jistá.
VRELA VDAKA POMOHOL SI MI TYMTO NAPADOM s RGB vystupom. Neviem povedat kde presne chyba bola ale bol tam niekde studeny spoj nakolko som preletoval a poprepajal velku cast tejto casti obvodu. Este raz vdaka :)

Odpovědět

Zpět na „Televizory, monitory a projektory - PORADNA pro amatéry a začátečníky“