Panasonic NV-F55 - pojezd kazety

Poruchy, opravy, tipy, triky, servisní menu

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
mack
Příspěvky: 106
Registrován: 15 úno 2008, 01:00

Panasonic NV-F55 - pojezd kazety

#1 Příspěvek od mack »

Muze mne nekdo nasmerovat, jak vkladani kazet v techto strojich funguje ?
Kazeta jezdila dovnitr a ven za rachoceni "zubu".
Video jsem rozdelal, ale pri vytahovani plechu, ktery jezdi s kazetou z neho sjelo to, co s nim hybe a ja nevim jak to ma byt ulozene.
Protoze muj obor jsou kopirky, tak prosim timto o radu.

Uživatelský avatar
cabernet
Příspěvky: 2775
Registrován: 26 lis 2005, 01:00

#2 Příspěvek od cabernet »

Tak v tomto pripade sa vyzaduje urcita skusenost. Alebo treba najst na webe SM, kde byva popis zlozenia mechaniky podla jednotlivych znaciek na ozubenych kolach.

Uživatelský avatar
PavelN
Příspěvky: 274
Registrován: 13 bře 2008, 01:00
Bydliště: Nový Bydžov

#3 Příspěvek od PavelN »

Přesně tak je mnoho nastavovacích bodů, které musí jít v návaznosti za sebou, když jsem si tuto mechaniku v servisu učil trvalo mi 1/2 dne než jsem ji složil do synchra a to jsem měl při ruce servis manual + další video a pozoroval kroky, které dělá. Zpravidla odchází hliníkové kolo které ovládá pojezd šachty a následně s ním bývá očesané plastové kolo které ho ovládá. Občas se i stalo že byl prasklý díl pravé části šachty na kterém se nachází plechy které ovládají zasouvání a vysouvání výtahu šachty.
Pokud tuto mechaniku vidíš poprvé a nemáš servis. dokumentaci, raději zanes k někomu kdo má s tímto typem zkušenosti.

Uživatelský avatar
mack
Příspěvky: 106
Registrován: 15 úno 2008, 01:00

#4 Příspěvek od mack »

OK, odnesu ho do servisu
problem bude nejake najit, proto z toho, kam jsem chodil i video tam koupil je prodejna zdrave vyzivy a servisak je v duchodu

servisni dokumentaci jsem zatim na netu nenasel, nemas ?

Uživatelský avatar
PavelN
Příspěvky: 274
Registrován: 13 bře 2008, 01:00
Bydliště: Nový Bydžov

#5 Příspěvek od PavelN »

nemam, ale zkus to vygooglovat je toho plnej net, jinak nemusí to být přímo na f55, tuto mechaniku má celá Jřada (NV-J,G,L..)

Uživatelský avatar
pauls
Příspěvky: 90
Registrován: 14 čer 2005, 02:00

#6 Příspěvek od pauls »

Ahoj, pokud Ti nevadí ruština- zde na upload jsem Ti dal soubor Mechanika Panasonic.rar kde je vše popsáno v pozici videa- STOP. Podle tohoto jsem to kdysi dělal a povedlo se. Tak hodně zdaru.

Uživatelský avatar
mack
Příspěvky: 106
Registrován: 15 úno 2008, 01:00

#7 Příspěvek od mack »

to PavelN:
tak jsem nakonec sehnal opravare, ktery byl ochoten /nebo to spise umi/
tvrdi ale, ze se musi vyndat cela mechanika ven
je to pravda ?
no ja gugloval, ale na 55 jsem nasel jenom schema a nebo placene
ktere videa maji stejnou mechaniku jsem nevedl, dik za tip

to pauls: no z rustiny jsem sice maturoval, ale vzhledem k tomu, jak studium na nasi skole vypadalo, dnes uz pomalu nepoznam ani pismenka :-)
ale mrknu na to
dik

Uživatelský avatar
pauls
Příspěvky: 90
Registrován: 14 čer 2005, 02:00

#8 Příspěvek od pauls »

No já mechaniku určitě nevyndaval- zespodu jsem odendal kryt a už jsem byl u převodů, které jsem poskládal podle nákresů- něco tam ovšem bylo vadného- už si nepamatuji co.

Uživatelský avatar
PavelN
Příspěvky: 274
Registrován: 13 bře 2008, 01:00
Bydliště: Nový Bydžov

#9 Příspěvek od PavelN »

Většinou se mechanika vyndávat nemusí , to záleží na opraváři a na modelu vcr (některé mají nevhodné plastové výlisky které brání v přístupu), co se pamatuju tak skoro všechny jsem opravoval bez vyndání mechaniky. Pán bude akorát muset vyndat šachtu aby ji zkontrolaoval, jestli je o.k. a jestli je v synchronizaci. Podle ser.dok. se to dá poskládat to není problém akorát třeba člověk který to nedělal neví že pokud nepředpruží šachtu tak mu to nebude dělat dobrotu (např. po výsunu kazety ji to bude chtít zase zavest do vcr) atd. Při takovéto opravě kdy už jde šachta ven by bylo dobré vyčisti REEL senzory pod unašečema a zrcadlové plochy na unašečích, Dát nový MODESW a zkontrolovat přivíjecí spojku (nebylo to tak časté ale také praskaly).

Uživatelský avatar
bu2520
Příspěvky: 4021
Registrován: 16 črc 2007, 02:00
Bydliště: u HK

#10 Příspěvek od bu2520 »

každopádně pokud rachotí mechanika je vní něco vadného, nebo načnutéto, třeba mírně ohoblovaný zub a jenom složení mechaniky se vymstí tím, že se to bude opakovat.

Uživatelský avatar
mack
Příspěvky: 106
Registrován: 15 úno 2008, 01:00

#11 Příspěvek od mack »

ze musi vycistit senzory rikal
porad nemuzu najit na netu tu servisni dokementaci, asi jsem slepej

Uživatelský avatar
PavelN
Příspěvky: 274
Registrován: 13 bře 2008, 01:00
Bydliště: Nový Bydžov

#12 Příspěvek od PavelN »

to jsem říkalže by bylo vhodné když už se dělá takhle větší oprava ale na začátku pši že bude potřeba vyměnit hliníkové kolo co ovládá šachtu a následně plastové které je ze spodu mechaniky bývá nejčastěji očesané.
Přílohy
th_2421011.jpg
th_2421011.jpg (976 bajtů) Zobrazeno 3843 x
th_295290.jpg
th_295290.jpg (1.5 KiB) Zobrazeno 88 x
400M0717.jpg
(49.43 KiB) Staženo 76 x

Uživatelský avatar
mack
Příspěvky: 106
Registrován: 15 úno 2008, 01:00

#13 Příspěvek od mack »

a kde se to da objednat ?

Uživatelský avatar
PavelN
Příspěvky: 274
Registrován: 13 bře 2008, 01:00
Bydliště: Nový Bydžov

#14 Příspěvek od PavelN »

V ČR na www.ame.cz a na Slovensku to dodává avelmak. Utoho boku šachty stačí pouze zkontrolovat plastový zobáček (asi 1,5cm před pružinou) který přidržuje pojezdové plechy na šachtě. Jinak 1 obrázek plastové kolo odchází nejčastěji , ale nemusí to být tvůj případ .Pokud seženeš dokumentaci a budeš se do toho chtít pustit tak ty kola musíš vyndat a zkontrolovat, pokud zjstíš na některém vadu, stačí nafotit a poslat na AME s objednávkou a oni už ti to pošlou.

Tady je jeden ruský servis manual, ale není zde postup složení do synchra http://elektrotanya.com/panasonic_video ... wnload.cgi

Uživatelský avatar
PavelN
Příspěvky: 274
Registrován: 13 bře 2008, 01:00
Bydliště: Nový Bydžov

#15 Příspěvek od PavelN »

Teď jsem mluvil s bývalým šéfem tak se koukne co tam ještě zbylo z manuálů od Panďoura a kdyžtak bych to naskenoval a poslal(sestavení do synchra)

Odpovědět

Zpět na „DVD, VHS, SAT “