méřák C 4353

Problémy s měřícími přístroji, detektory fyzikálních veličin, detektory kovů a další

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
drakon
Příspěvky: 57
Registrován: 18 dub 2009, 02:00
Bydliště: Olomouc

méřák C 4353

#1 Příspěvek od drakon »

nevíte někdo jaký je vnitřní odpor tohoto ruského multimetru? Láká mně velká stupnice a analog potřebuji. Nebo doporučíte jiný? Děkuji.

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#2 Příspěvek od EKKAR »

Nerad bych kecal, ale myslím že nevalný - kolem 10kΩ/V, jestli ne ještě míň...
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
PavelFF
Příspěvky: 4796
Registrován: 18 úno 2008, 01:00
Bydliště: Brno

#3 Příspěvek od PavelFF »


Uživatelský avatar
drakon
Příspěvky: 57
Registrován: 18 dub 2009, 02:00
Bydliště: Olomouc

#4 Příspěvek od drakon »

takže dost omezené použití. dík za ochotu.

Uživatelský avatar
PavelFF
Příspěvky: 4796
Registrován: 18 úno 2008, 01:00
Bydliště: Brno

#5 Příspěvek od PavelFF »

drakon píše:takže dost omezené použití.
Jak se to vezme. Například měřený obvod s napětím nad 50V bude tímto měřákem míň zatěžovaný , než rozšířeným digitálem za dvě stovky (typ 830).
A při napětí nad 500V bude obvod zatěžovaný míň, než většinou drahých digitálů.

Ovšem při malých napětích je to z tohoto hlediska vůči digitálům bída.
Je fakt, že mi analogový přístroj už mnoho let nechybí, takže nechápu některé nostalgické povzdechy a to, že by ho chtěl dneska někdo pořizovat. Ručkové mívají navíc někdy nepraktickou stupnici, která se musí přepočítávat. To jen, aby nebyla nuda. Předpokládám, že se nějaký příznivce analogů ozve. Například, že digitál nezachytí rychlý pulz. Ručkový taky ne. Přesné bývají docela líné.

Uživatelský avatar
Sendyx
Příspěvky: 12118
Registrován: 05 čer 2005, 02:00
Bydliště: Ostrava

#6 Příspěvek od Sendyx »

Můj chytá pulzy tuším 0,4us, je to málo ? :)

Uživatelský avatar
Atlan
Příspěvky: 4499
Registrován: 10 kvě 2004, 02:00
Bydliště: Košice

#7 Příspěvek od Atlan »

No taka PU120 je odolnejsia ako nejaky digital...hlavne netreba prehadzovat kabliky..... Iked je pravda ze uz je vecsinou odlozena ako raritka :)

Uživatelský avatar
PavelFF
Příspěvky: 4796
Registrován: 18 úno 2008, 01:00
Bydliště: Brno

#8 Příspěvek od PavelFF »

Sendyx píše:Můj chytá pulzy tuším 0,4us, je to málo ? :)
Ty máš oko jako ostříž, jestli to vidíš. To ses ani nemoh v klidu dívat na TV. Jak tam běhá paprsek po řádcích, to musí otravovat. :)

Uživatelský avatar
PavelFF
Příspěvky: 4796
Registrován: 18 úno 2008, 01:00
Bydliště: Brno

#9 Příspěvek od PavelFF »

Atlan píše:No taka PU120 je odolnejsia ako nejaky digital...hlavne netreba prehadzovat kabliky..... Iked je pravda ze uz je vecsinou odlozena ako raritka :)
Moje PU120 byla docela málo odolná. Několikrát mi odešla(jen tak napůl) usměrňovací dioda (myslím že GAZ51) a pak to ukazovalo asi poloviční střídavé napětí. A to jsem ji nepřetěžoval.
Jednou jsem přemotával sekundár trafa, furt jsem přimotával závity a skládal a rozebíral jádro a furt to nevycházelo proti výpočtům. Nakonec jsem zjistil, že zas byla načatá dioda. Tak jsem po opravě zase odmotával.

Uživatelský avatar
Sendyx
Příspěvky: 12118
Registrován: 05 čer 2005, 02:00
Bydliště: Ostrava

#10 Příspěvek od Sendyx »

PavelFF píše:
Sendyx píše:Můj chytá pulzy tuším 0,4us, je to málo ? :)
Ty máš oko jako ostříž, jestli to vidíš. To ses ani nemoh v klidu dívat na TV. Jak tam běhá paprsek po řádcích, to musí otravovat. :)
Nikoliv, při sledování TV nemačkám na měřáku funkci Fast max/Peak :D .

Uživatelský avatar
PavelFF
Příspěvky: 4796
Registrován: 18 úno 2008, 01:00
Bydliště: Brno

#11 Příspěvek od PavelFF »

No, já původně neměl na mysli takhle krátký pulz.
Spíš takový, kvůli němuž někteří vybavují svůj laboratorní zdroj ručkovým měřidlem proudu - aby zachytili tu dynamiku. Jak ručka ťukne na doraz, tak ani nemusejí sledovat stupnici. Akustická indikace jako bonus. To fakt digitál neumí.
Samozřejmě se zas vytasíš s přístrojem, co takovou indikaci má a navíc i 7 melodií) :).

Uživatelský avatar
Sendyx
Příspěvky: 12118
Registrován: 05 čer 2005, 02:00
Bydliště: Ostrava

#12 Příspěvek od Sendyx »

Tak tohle mi nepřipadá jako rozumné, poslouchat mlácení rafiky o doraz. Kvalitní zdroj má nastavitelné proudové omezení, a to se dá vybavit akustickou signalizací.

Odpovědět

Zpět na „Měřící přístroje, detektory fyzikálních veličin“