Philips 28PW9611, GFL2.30, obraz do modra se zpětnými běhy?

Poradna určená pro amatéry

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
wivern
Příspěvky: 73
Registrován: 09 srp 2009, 02:00

#16 Příspěvek od wivern »

Story pokračuje,
po ubráni UG2 to dalo nějakou dobu pokoj, ale přeběhy na modré se začínají opět objevovat a obraz znovu upadá do modra, občas žluta. Zpravidla pomůže vypnout a znovu zapnout TV, obraz je pak znovu OK.
Na jednu stranu se kloním k problému s modrou katodou obrazovky, na druhou stranu si říkám, jak je možné, že po vypnutí je obraz jak fotka a dokonale barevně vyvážen? Jednou již šel obraz do negativu, po vypnuti a zapnuti OK.

Asi zkusim modrou katodu poskádlit vybitím 2uF C nabiteho na 200V, ale než se dotoho pustim .....
Teď mě ještě napadlo, v menu asi zmizela , respektive nemohu jí najít funkce v které šlo přepínat 100Hz, natural motion a podobně.
Nejde z toho na něco usuzovat?

masar
Příspěvky: 12295
Registrován: 03 pro 2005, 01:00

#17 Příspěvek od masar »

Tato závada je nejčastěji způsobena slabší emisní schopností katod obrazovky, v důsledku čehož dojde k výpadku ARZB. Někdy pomůže mírné zvýšení Ug2 a případné zpětné běhy (šikmé linky) odstranit nastavením pracovního bodu (úrovně černé) jednotlivých katod. Před tímto zásahem je ale dobré něco si o tom nastudovat. :wink:

Uživatelský avatar
Duvsan
Příspěvky: 5863
Registrován: 21 úno 2009, 01:00
Bydliště: Okres Nitra

#18 Příspěvek od Duvsan »

Tak mi napadlo, trochu zvednout žhavení. Ale jak by to potom bylo se životností té obrazovky?
Regeneraci jsem již dělal, ovšem s kondenzátorem 100uF; ale namám zkusené, kolik to potom vydrží.

Uživatelský avatar
jezevec
Hlavní moderátor
Hlavní moderátor
Příspěvky: 5414
Registrován: 13 čer 2004, 02:00
Bydliště: Břeclavsko
Kontaktovat uživatele:

#19 Příspěvek od jezevec »

Než začneš šahat na baňku, prověř si v SM, jestli máš správné hodnoty pro nastavení bílé, možná se přepsala paměť.

Uživatelský avatar
wivern
Příspěvky: 73
Registrován: 09 srp 2009, 02:00

#20 Příspěvek od wivern »

Tak jsem dnes zkusil regeneraci obrazovky u toho Philipse a popravde nevím, jak se zda tak jedinym vysledkem je odpraskly videozesilovac TDA6101Q.
C 100uF nabitý na 200V jsem vybil mezi G1 a modrou katodu + na G1 , obrazovka se zatrasla, zesilovac odesel a dal se uvidi po vymene toho zesilovace :D

Uživatelský avatar
Burajko
Příspěvky: 1803
Registrován: 21 srp 2009, 02:00

#21 Příspěvek od Burajko »

Ti si tam mal pripojenu dosku RGB? 8O 8O 8O
Dobree :lol:
Už druhý krát strihám a furt je to krátke

Uživatelský avatar
wivern
Příspěvky: 73
Registrován: 09 srp 2009, 02:00

#22 Příspěvek od wivern »

A co, tranzistorové zesilovače to běžně přežijí viz video třeba zde http://servisokenko.tym.cz/regenerace/regenerace.htm

Uživatelský avatar
Burajko
Příspěvky: 1803
Registrován: 21 srp 2009, 02:00

#23 Příspěvek od Burajko »

Ked budes hladat na tomto webe,najdes aj regenerator ,nie to sado-maso co je na tom videu.Neporovnavaj trandy z vykon. IO.
Pri poklepe na hrdlo da sa ten skrat odstranit?
Už druhý krát strihám a furt je to krátke

Uživatelský avatar
wivern
Příspěvky: 73
Registrován: 09 srp 2009, 02:00

#24 Příspěvek od wivern »

To jsem zjistil také, :D , naštěstí je ten zesilovač za 35Kč , tak se nestalo nic dramatického.
Zkrat tam trvale není, on je to spíše takový zoufalý pokus před vyhozením celé TV. Poměry na katodě jdou takové, že automatická regulace postupně vede k viditelným zpětným běhům a vypnutí TV nějakou ochranou, tak jsme si říkla, že tím zkusím "zatřást" co to udělá

Uživatelský avatar
bu2520
Příspěvky: 4021
Registrován: 16 črc 2007, 02:00
Bydliště: u HK

#25 Příspěvek od bu2520 »

to je asi nectnost všech philips bání vyrobených v poslední agónii , někdo tu radil zařadit rezistor do žhavení tuším 47ohm zkusil jsem to a opravdu od té doby se závada neprojevila, je to už půl roku

Uživatelský avatar
Burajko
Příspěvky: 1803
Registrován: 21 srp 2009, 02:00

#26 Příspěvek od Burajko »

Este vyskusaj prehodit B katodu za inu rovno na patici.
Už druhý krát strihám a furt je to krátke

Odpovědět

Zpět na „Televizory, monitory a projektory - PORADNA pro amatéry a začátečníky“