vinutí 3f motoru

Vše co se týká silnoproudu.

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
kobra
Příspěvky: 134
Registrován: 31 led 2005, 01:00

vinutí 3f motoru

#1 Příspěvek od kobra »

jak změřit vinutí 3f motoru když vyhazuje pojistky a nedá se měřit odběr proudu jednotlivých vinutí
díky

Uživatelský avatar
FERYACT
Příspěvky: 2285
Registrován: 20 dub 2005, 02:00
Bydliště: Krnov

#2 Příspěvek od FERYACT »

Jaký je výkon motoru,proud fáze,zapojení.

Uživatelský avatar
kobra
Příspěvky: 134
Registrován: 31 led 2005, 01:00

#3 Příspěvek od kobra »

výkon 4kw na cirkule a jistič to je origo ve skříni má označení M24,7A
víc toho nepřečtu

Uživatelský avatar
FERYACT
Příspěvky: 2285
Registrován: 20 dub 2005, 02:00
Bydliště: Krnov

#4 Příspěvek od FERYACT »

Do 3 kW se může spouštět motor nakrátko přímo.4 kW se spouštějí spouštěčem.Rozběh motoru je lehký ale své rozběhové proudy si vezme vždycky.Musí být pomalý jistič.
Další možnost je přepinač hvězda trojúhelník.
Pokun nevíš o motoru víc než jsi napsal nedostaneš lepší odpověd.

Uživatelský avatar
kobra
Příspěvky: 134
Registrován: 31 led 2005, 01:00

#5 Příspěvek od kobra »

je tam pouze tlačítko zap a vyp , 3f jistič ,3f stykač a přívod motoru
Kdyby jel aspoň chvilku ,tak jej projedu klešťákem a viděl bych ale při měření ohmetrem mi jednotlivé cívky ukazují 2,7 ohm a jedna 3,0ohm.Měřeno při rozpojení klem v motoru

Uživatelský avatar
chima
Příspěvky: 213
Registrován: 22 srp 2005, 02:00

#6 Příspěvek od chima »

Vyhazuje pojistky nebo ten origo jistič?

Uživatelský avatar
kobra
Příspěvky: 134
Registrován: 31 led 2005, 01:00

#7 Příspěvek od kobra »

byly tam pojistky se šnekem ,ale truhlář je musel někdy vypálit a tak tam byl místo pojistky s pískem a drátem jen opravená pojistka bez písku.Tak jsem našel původní rozvaděč k tý cirkule atam jsem vyndal původní zmiňovaný jistič ,který funguje

Uživatelský avatar
chima
Příspěvky: 213
Registrován: 22 srp 2005, 02:00

#8 Příspěvek od chima »

Mám cirkulárku s 4KW motorem přes vypínač zásuvku na 25A jistič s charakteristikou C a vše bez problému.Mám hoblovku 3KW motor - Přepínač hvězda-trojúhelník.Když při přechodu Y - D nenechám vhodnou prodlevu 25A jistič ihned vypadne.Chce to buď vhodný motorovýspouštěč nebo silnější jištění.

Uživatelský avatar
kobra
Příspěvky: 134
Registrován: 31 led 2005, 01:00

#9 Příspěvek od kobra »

běhalo to léta na pojistky 16A se šnekem.Jednoho dne předevčírem to zapnul a ono to vypadlo .Tak se snažil opravit pojistku ,páč jiný nebylo a ono nic ,pořád to lítalo a tak mi zavolal a já tam dal původní jistič a jede.Silnější jištění bych tam asi nedával.Zatím to nevypadlo a tak zítra změřím proudy v jednotlivých fázích co mi to řekne

Uživatelský avatar
Jancis1
Příspěvky: 470
Registrován: 05 srp 2005, 02:00

#10 Příspěvek od Jancis1 »

Ešte skús zmerať vinutia voči kostre či tam nie je skrat, alebo zvod.

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#11 Příspěvek od BOBOBO »

Jestli jsem to dobře pochopil , tak jsi měnil pojistky . Jen pro život . I pokud vidíš terčík na pojistce , TAK TO NEZNAMENÁ , že je v pořádku! Myslím si , že jsi měnil jednu a dobrá byla jen jedna další , klasika dvou fází a tak to šlo znovu ven . A jinak šneci toho vydrželi opravdu hodně .

Uživatelský avatar
kobra
Příspěvky: 134
Registrován: 31 led 2005, 01:00

#12 Příspěvek od kobra »

BOBOBO píše:Jestli jsem to dobře pochopil , tak jsi měnil pojistky . Jen pro život . I pokud vidíš terčík na pojistce , TAK TO NEZNAMENÁ , že je v pořádku! Myslím si , že jsi měnil jednu a dobrá byla jen jedna další , klasika dvou fází a tak to šlo znovu ven . A jinak šneci toho vydrželi opravdu hodně .
Já pojistky neměnil,to byla obsluha ,ale fáze vypadly vždy dvě. A měření ohmetrem cívek proti zemi nic nenaměřilo......
Šneci vydrželi hodně ,ale jen do doby ,než to někdo rozebral a "opravyl"

Uživatelský avatar
caven
Příspěvky: 417
Registrován: 15 srp 2006, 02:00

#13 Příspěvek od caven »

Ten svod chce, ale změřit megmetem.. Při vyšším napětí.

Uživatelský avatar
kobra
Příspěvky: 134
Registrován: 31 led 2005, 01:00

#14 Příspěvek od kobra »

tak to už bohužel nemám .To se nedá změřit 100 procentně jinak a určit závadu v obvodě?Někde jsem četl o přístroji ,který měří 200mA a jeho rozsah je 0 - 9,9ohm a je určen pro měření traf a motorů

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#15 Příspěvek od BOBOBO »

Pokud Ti to na jistič běží , tak v tom nemáš proč vrtat . Pokud bývá zkrat na kostru , tak je na 99,9 nevratný a tvrdý .

Odpovědět

Zpět na „Silnoproudá technika“