Modul tuneru TUX-020 Sony

Poruchy, opravy, rady, návody (kromě návodů na UNLOCK !)

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
veha
Příspěvky: 1
Registrován: 16 kvě 2004, 02:00
Bydliště: Bratislava

Modul tuneru TUX-020 Sony

#1 Příspěvek od veha »

V autorádiu Sony CDX-L360 je použitý modul AM/FM tuneru s oznaèením TUX020. Tuner reaguje na povely, vyhladáva, ladí, ale stanice nenájde, je ticho, nešumí. V originálnej servisnej dokumentácii k rádiu sa o zapojení a nastavovaní tuneru nepíše. Zbežná kontrola súèiastok na vstupe nepriniesla úspech. Zámena dielu preukázala chybu. Diel je dodávaný, ale jeho cena prevyšuje cenu nového rádia. Preto je jeho oprava zaujímavá.
Pomohli by mi by mi skúsenosti toho, kto sa s týmto modulom a jeho typickými závadami stretol, prípadne schéma. :roll:
[/url][/code]
Přílohy
tux020.jpg
(26.09 KiB) Staženo 332 x

55686s

sony

#2 Příspěvek od 55686s »

EJHA! Ten isty problem som mal cca rok dozadu, rovnako som zamenou zistil ze tuner netuneruje avsak problem sa vyriesil vymenou celeho tuneru z minidiscoveho sony bez panelu ktore mam za opravu zase dalsieho... a zvysok z neho mam doteraz. Niekto by bol mozno tak do problemu zaujaty ze by mu mozno za to stalo hotairom preletovavat smdcka a zistit kde je pes zakopany. Za predpokladu ze nieje pokazena ta ista suciastka. A este 1 zistenie - tuner sa tusim ze zadi cez i2c takze ziadne pokusy s odporovymi delicmi a pod... A ja mam este navyse, zrovna ma napadlo, aj dalsie netuniace sony, ale historicke kazetove zato full logic kde sice ide uspesne ladit spomenutym sposobom tuner, ale same neladi, len hlada. -Je to model co ma v nazve niaku stvorku a v pravo dole miniprepinac na basy - a je ich v obehu este dost.

Uživatelský avatar
gulo
Příspěvky: 118
Registrován: 02 srp 2007, 02:00
Bydliště: liptovsky mikulas SK

#3 Příspěvek od gulo »

tiez mam dva netuniace tunery jeden vypadava /zo sinusovky sa mi na rds pine zobrazi 8V ked vpadne a druhy je jednoducho ticho nasiel som puknuty kondik ale ked som v tej vetve patral dalej nasiel som len dobre smd R dik za rady
čo zhorí nezhnije aspoň oheň cestu ukáže

Uživatelský avatar
ferys
Příspěvky: 91
Registrován: 27 úno 2006, 01:00

#4 Příspěvek od ferys »

www.autowak.cz
Kontakt tel
Ferys

Uživatelský avatar
bu2520
Příspěvky: 4021
Registrován: 16 črc 2007, 02:00
Bydliště: u HK

#5 Příspěvek od bu2520 »

otevírám toto staré téma, nemá někdo tento tuner na odprodej?

Odpovědět

Zpět na „Autorádia“