whirlpool chladnička ARC 2240 - termostat ?

Poruchy, opravy, rady, návody

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
lipko
Příspěvky: 926
Registrován: 25 čer 2008, 02:00

whirlpool chladnička ARC 2240 - termostat ?

#1 Příspěvek od lipko »

Ahojte, mám túto chladničku asi 5 rokov a začal som si na nej všímať také zmeny, že keď vychladí na - 2 stupne a vypne znovu začne chladiť až pri nejakých + 12. Keď som točil termostatom počas chodu tak po jeho ubratí mi chladnička vypla no po pridaní na max. sa už nerozbehla a počul som ako vzadu cvakol bipolár. Je možnosť odskúšať nejako ten termostat, myslím prepojením káblov, aby som vylúčil možnosť závady niekde inde?

Uživatelský avatar
mirosne
Příspěvky: 2806
Registrován: 07 kvě 2008, 02:00
Bydliště: Blue rock,VK-SR

#2 Příspěvek od mirosne »

To čo Ti cvaklo vzadu na kompresore,je ochrana motora.Vypína vtedy,keď je zlé rozbehové relé,alebo je zhorený motor resp.pomocné vynutie v kompresore.

Uživatelský avatar
lipko
Příspěvky: 926
Registrován: 25 čer 2008, 02:00

#3 Příspěvek od lipko »

To práve podozrievam, len potrebujem zistiť či to je termostat alebo to relé.

Uživatelský avatar
mirosne
Příspěvky: 2806
Registrován: 07 kvě 2008, 02:00
Bydliště: Blue rock,VK-SR

#4 Příspěvek od mirosne »

Termostat to neni,keď Ti vzadu cvakne,znamená to že z termostatu napatie vychádza.

Uživatelský avatar
lipko
Příspěvky: 926
Registrován: 25 čer 2008, 02:00

#5 Příspěvek od lipko »

Teraz som to znovu skúsil zapnuť, no nerozbehla sa. Darmo krútim termostatom hore dolu. Ten bimetál by asi tak dlho nechladol (cca.20 min).

Uživatelský avatar
lipko
Příspěvky: 926
Registrován: 25 čer 2008, 02:00

#6 Příspěvek od lipko »

Chladnička sama nabehla po cca 45 min. Keď som znova ubral termostat tak sa vypla a keď som ho opätovne pridal tak sa znova nezapla. Ja by som to typoval na ten termostat!?

Uživatelský avatar
mirosne
Příspěvky: 2806
Registrován: 07 kvě 2008, 02:00
Bydliště: Blue rock,VK-SR

#7 Příspěvek od mirosne »

Vyzerá to na termostat

Uživatelský avatar
kevin_mitnick
Příspěvky: 1724
Registrován: 20 kvě 2007, 02:00

#8 Příspěvek od kevin_mitnick »

Kdyz vypnes lednici s natlakovanym zasobnikem chladiva, tak ti znovu nezapne driv nez za par desitek minut uz jenom proto, ze kompresor se nerozbehne do protitlaku a jeho ochrana se vypne.

Takze netoc termostatem zbytecne. Pokud pouzijes vypinac misto termostatu, tak dalsi start kompresoru by nemel nasledovat driv, nez po 30 minutach od vypnuti. Jinak se kompresor nerozbehne a jen vypne nadproudova ochrana (to je to cvaknuti vzadu). Termostat dej do lednice, nastav tak do prvni tretiny, na vyvody zapoj LEDky, na puvodni kabely vypinac, dovnitr dej jeste cidlo teplomeru (cokoli maleho a lacinyho s externim cidlem treba od Flajzara) a chvii badej. Urcite na to prijdes.

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#9 Příspěvek od BOBOBO »

O pár příspěvků zpět máš podobný problém .

Uživatelský avatar
lipko
Příspěvky: 926
Registrován: 25 čer 2008, 02:00

#10 Příspěvek od lipko »

Tak teraz neviem čo si mám o tom myslieť. Ako jednoducho odskúšam ten termostat? Nový stojí 35,- euro čo je celkom dosť. Dalo by sa uvažovať aj o nejakej náhrade s rovnako dlhou kapilárov.

Uživatelský avatar
kejki
Příspěvky: 2270
Registrován: 10 lis 2009, 01:00
Bydliště: u Velvar, mezi D8 a R7

#11 Příspěvek od kejki »

Osobně jsem termostat získal za dobré slovo ve SD, ono jich není moc druhů, buď lednice odmrazuje, nebo ne.

Uživatelský avatar
lipko
Příspěvky: 926
Registrován: 25 čer 2008, 02:00

#12 Příspěvek od lipko »

Ahojte, tak po výmene termostatu sa to správa asi tak, že to začne chladiť a asi po 15 min. to vypne a zase po 30 min. zapne a takto sa to strieda. Teplota však nejde pod +9 stupňov.

Odpovědět

Zpět na „Bílá technika“