Zesilovač Grundig V8100

Opravy a závady na MG, RMGF, CD, zesilovačů, receiverů, reprosoustav

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
vasekpetr1
Příspěvky: 802
Registrován: 20 čer 2005, 02:00
Bydliště: Hospoda u Třebíče

Zesilovač Grundig V8100

#1 Příspěvek od vasekpetr1 »

Ahoj mám tento zesilovač, ale bohužel ho nemůžu rozjet. Mám pocit, že je stále ve stavu Standby. Nepatří k němu i dálkové ovládání a je schopen provozu i bez něj? Jaké má to DO označení? Díky za každou radu. Petr z Třebíče.

Uživatelský avatar
cikan
Příspěvky: 320
Registrován: 20 zář 2004, 02:00
Bydliště: Böhmische Trübau

#2 Příspěvek od cikan »

zdravím, pøikládám link na stažení SM (je tam i schéma DO - to má tlaèítko POWER OFF). Nejdøív bych zkontroloval, je-li napájení STANDBY v poøádku, potom zalaborovat s tlaèítky na panelu nebo zkusit rozchodit zesilovaè nìjakým univerzálním DO (musí natáhnout relátko). Nebo nucenì sepnout relátko REL 651 z ext. zdroje pøes propojky X1 a X2 (ty na 1 stranì odpojit) a odzkoušet, je-li V 8100 fkèní. Nové DO bych si potom objednal v Ostravì (VAT electronic).

http://www.edisk.cz/stahni/44120/GRUNDI ... 6.4MB.html

Uživatelský avatar
vasekpetr1
Příspěvky: 802
Registrován: 20 čer 2005, 02:00
Bydliště: Hospoda u Třebíče

#3 Příspěvek od vasekpetr1 »

Díky moc za schéma, podle něj jsem zjistil, že napětí jsou v pořádku, zesik je v zapnutém stavu, ale i když na integráč pro řízení vstupů IC5 přijde napětí od tlačítek, tak se nic neděje. Nesvítí mně ani ledka v poťáku hlasitosti. Zkusím ještě prověřit, zda není zapnut režim MUTE, ale přece i při něm by měly vstupy fungovat. Pak ještě oscilátor zkusím vyměnit a pokud ani to nepomůže, tak je asi integráč v háji. Díky za pomoc, snad se prokoušu dál.

Uživatelský avatar
vasekpetr1
Příspěvky: 802
Registrován: 20 čer 2005, 02:00
Bydliště: Hospoda u Třebíče

#4 Příspěvek od vasekpetr1 »

Tak to vypadá na ten ovládací šváb M50720-190SP, ale nikde jsem neobjevil, kde by se dal sehnat. Takže bohužel končím.

Uživatelský avatar
vasekpetr1
Příspěvky: 802
Registrován: 20 čer 2005, 02:00
Bydliště: Hospoda u Třebíče

#5 Příspěvek od vasekpetr1 »

Nejste prosím někdo schopen mi stáhnout datasheet toho řídícího švábu M50720-190SP? Já ho nejsem schopen nikde najít. Na vlastním švábu je napsáno GRUNDIGV8100 190 938100. Asi to vypadá, že je to speciálně vyvinutý šváb pro grundiky. Jedná se mi hlavně o to, jestli je ten IO schopen pracovat sám bez komunikace s IO(LC7821) na vstupech - ovládání motoru hlasitosti, příjem z DO, signalizace led.

Uživatelský avatar
vasekpetr1
Příspěvky: 802
Registrován: 20 čer 2005, 02:00
Bydliště: Hospoda u Třebíče

#6 Příspěvek od vasekpetr1 »

Už jsem toho švába odepsal - potřeboval bych najít nějakou náhradu, kterou bych mohl ovládat ten přepínač vstupů LC7821. Nemáte někdo návrh? Díky.

Uživatelský avatar
cikan
Příspěvky: 320
Registrován: 20 zář 2004, 02:00
Bydliště: Böhmische Trübau

#7 Příspěvek od cikan »

zdravím, mimo náhrady bych nasmìroval svùj problém do sekce Programování PIC,... nìkdo urèitì pomùže s ovládáním MOSového pøepínaèe (v datasheetu je dat dost), tøeba pomocí mikroprocesoru:

http://www.edisk.cz/stahni/84199/datash ... .59KB.html

Uživatelský avatar
gino
Příspěvky: 343
Registrován: 17 říj 2008, 02:00
Bydliště: Prešovský kraj, SR

#8 Příspěvek od gino »


Uživatelský avatar
vasekpetr1
Příspěvky: 802
Registrován: 20 čer 2005, 02:00
Bydliště: Hospoda u Třebíče

#9 Příspěvek od vasekpetr1 »

Díky gino za tip, ale proč já vůl se neučil anglicky... :oops: vůbec se v tom neorientuji a nevím, co vlastně mám hledat. Jediné, co mě trochu připomíná můj problém, je předposlední odkaz na http://home1.stofanet.dk/hvaba/fprc5rx/preamp.html, kde je použit FPRC5RX pro přepínání vstupů. Ale tam jsou použita relátka, tak nevím. Přiznám se, že v této problematice jsem opravdový amatér, tak se nezlob, že to nechápu.

Uživatelský avatar
gino
Příspěvky: 343
Registrován: 17 říj 2008, 02:00
Bydliště: Prešovský kraj, SR

#10 Příspěvek od gino »

Tiež sorry, zatiaľ som to nepostavil (plánujem to hodiť do krabice od starej Tesly AZS222, všetko z nej vyhádzať a chcem to prerobiť na A, len kedy to bude zatiaľ neviem, neni čas).
Skús tú stránku dať na google prekladač, možno porozumieš trošku viac.
Prepínanie vstupov prispôsobíš cez odpory aj na svoj IO, takže toho sa neboj.

Uživatelský avatar
vasekpetr1
Příspěvky: 802
Registrován: 20 čer 2005, 02:00
Bydliště: Hospoda u Třebíče

#11 Příspěvek od vasekpetr1 »

Takže nakonec proběhla výměna řídícího švábu za M50720-191SP a zesilovač šlape. Jen mě mrzí, že k němu nemám ovladač dálkového a těžko se mi podaří na něj nějaký univerzál napasovat.

Odpovědět

Zpět na „Audiotechnika“