Hardwarove odstraneni zakmitu spinaciho tlacitka

Problémy s návrhem, konstrukcí, zapojením, realizací elektronických zařízení

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
peatre
Příspěvky: 39
Registrován: 26 lis 2007, 01:00
Bydliště: Malacky
Kontaktovat uživatele:

Nač???

#46 Příspěvek od peatre »

Sááákriš,

Fííha, to je teda veta, nač spolehat na programátora. Dáme radši ke každému tlačítku MKO a je to hotovo. To je des. To čo by sa dalo programovo ošetriť doslova pár riadkami programu ty chceš radšej ošetriť zbytočnými súčiastkami. Nehovoriac o tom že celé zapojenie bude zbytočne neprehľadné. DPS väčšia. Možnosť poruchy tiež. A výhody??? Žiadne :(
Keby takto rozmýšľal každý tak doteraz používame Elektrónky aj v počítačoch. To víš nespoléhal by som na nejaký kremík...

Ale na druhej strane, aspoň sa človek zasmeje pri prezeraní takto navrhnutého zapojenia...
Bezpečnost pri práci je dúležitejší než práca samotná...

Uživatelský avatar
tominekk
Příspěvky: 295
Registrován: 16 črc 2004, 02:00
Bydliště: 49°11'30.229"N, 16°35'29.415"E
Kontaktovat uživatele:

#47 Příspěvek od tominekk »

Bohuzel mam pocit, ze si temer vsichni tady sedi na vedeni.

Nikdy jsem nerekl, ze to pouziji. Nybrz jsem deklaroval, ze hledam nejvhodnejsi HW reseni a posleze se rozhodnu sam, co je pro me vhodnejsi.

Nikdy jsem netrvdil, ze MKO je nejlepsi varianta a SW osetreni je nejhorsi.

Proste jsem slusne pozadal o skusenost s HW osetrenim zakmitu, ze to spousta lidi nepochopila neni muj problem.
Chytrej člověk se učí chybama, ale jenom blbec těma svejma!

Uživatelský avatar
Burajko
Příspěvky: 1803
Registrován: 21 srp 2009, 02:00

#48 Příspěvek od Burajko »

Myslim ,ze jedine ty mas to vedenie v skrate ....... :wand:
Už druhý krát strihám a furt je to krátke

Uživatelský avatar
PeteBurns
Zablokován
Zablokován
Příspěvky: 2576
Registrován: 08 říj 2007, 02:00

#49 Příspěvek od PeteBurns »

tominekk, rozumný človek sa učí na chybách, ale iba blbec na tých vlastných :lol: :wink:

Uživatelský avatar
tominekk
Příspěvky: 295
Registrován: 16 črc 2004, 02:00
Bydliště: 49°11'30.229"N, 16°35'29.415"E
Kontaktovat uživatele:

#50 Příspěvek od tominekk »

Jasne voe, internet je "anonymni", tak se tady budeme vsichni chovat jako prasata a urazet se.
Chytrej člověk se učí chybama, ale jenom blbec těma svejma!

Uživatelský avatar
piitr
Příspěvky: 1003
Registrován: 19 říj 2007, 02:00
Kontaktovat uživatele:

#51 Příspěvek od piitr »

tominekk píše:Bohuzel mam pocit, ze si temer vsichni tady sedi na vedeni.

Nikdy jsem nerekl, ze to pouziji. Nybrz jsem deklaroval, ze hledam nejvhodnejsi HW reseni a posleze se rozhodnu sam, co je pro me vhodnejsi.

Nikdy jsem netrvdil, ze MKO je nejlepsi varianta a SW osetreni je nejhorsi.

Proste jsem slusne pozadal o skusenost s HW osetrenim zakmitu, ze to spousta lidi nepochopila neni muj problem.
Myslím, že se tu už sešlo dost komentářů ve smyslu, že dělat tohle HW je blbost. Přeloženo do tvého jazyka - nikdo nezná takové HW ošetření, aby bylo lepší než SW. Ohlasů máš dost, měl bys být spokojen. A můžeš směle začít vybírat. A až budeš zase s něčím chtít poradit, neváhej a ozvi se. Tady ti každý rád poradí. Přece pro ochotného člověka není nic příjemnějšího než slyšet, že si sedí na vedení. To je to nejlepší poděkování, jaké si jen lze přát.

Andrea
Příspěvky: 9340
Registrován: 07 zář 2007, 02:00

#52 Příspěvek od Andrea »

piitr píše:A až budeš zase s něčím chtít poradit, neváhej a ozvi se. Tady ti každý rád poradí. Přece pro ochotného člověka není nic příjemnějšího než slyšet, že si sedí na vedení. To je to nejlepší
poděkování, jaké si jen lze přát.
Co jiného můžeš čekat od experta, který přesto, že velmi dobře zná architekturu většiny MCU a CPU a není pro něj naprosto žádný problém vytvořit jakýkoliv SW v téměř dvaceti jazycích, se na své programovací schopnosti nemůže spolehnout a požaduje hw řešení?

Uživatelský avatar
piitr
Příspěvky: 1003
Registrován: 19 říj 2007, 02:00
Kontaktovat uživatele:

#53 Příspěvek od piitr »

Třeba mu ten HW jde ještě líp.

Andrea
Příspěvky: 9340
Registrován: 07 zář 2007, 02:00

#54 Příspěvek od Andrea »

piitr píše:Třeba mu ten HW jde ještě líp.
Možná, ale kdyby jeho znalosti a schopnosti v oblasti hw převyšovaly ty zde uvedené schopnosti v oblasti sw, tak by se tu asi neptal. :nevim:

Uživatelský avatar
Atlan
Příspěvky: 4499
Registrován: 10 kvě 2004, 02:00
Bydliště: Košice

#55 Příspěvek od Atlan »

tominekk dostal si odomna konkretne riesienie jednoduchsie to uz fakt nejde....

Uživatelský avatar
Burajko
Příspěvky: 1803
Registrován: 21 srp 2009, 02:00

#56 Příspěvek od Burajko »

tominekk píše:Jasne voe, internet je "anonymni", tak se tady budeme vsichni chovat jako prasata a urazet se.
Urazka vyzera trochu inac.Neanonimne by si dopadol horsie.Pouzival by som nevhodne vyrazy.voe
Už druhý krát strihám a furt je to krátke

Zirafka
Příspěvky: 819
Registrován: 20 srp 2006, 02:00

#57 Příspěvek od Zirafka »

Také se dá použít MH113 což je řadič pro klávesnici se 120 tlačítky, ošetřuje zákmity, opakování kláves, přepínání významů tlačítek a tak podobně.

Odpovědět

Zpět na „Řešení problémů s různými konstrukcemi“