Výkonové LED

Dotazy na technické problémy, vlastní řešení technických problémů

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
mi-ro
Příspěvky: 7651
Registrován: 08 úno 2005, 01:00
Bydliště: rovina u Kolína

Výkonové LED

#1 Příspěvek od mi-ro »

Objevil jsem tyto LED, jeví se to hodně zajímavý, i cenově
http://www.tme.eu/cz/pages/New_Product: ... oduly.html
uvítám jakékoliv zkušenosti ev link na výkonové stripy.
..to bude jen ňákej odpůrek

Uživatelský avatar
procesor
Příspěvky: 5284
Registrován: 02 říj 2009, 02:00
Bydliště: PO

#2 Příspěvek od procesor »


Uživatelský avatar
stephunk
Příspěvky: 395
Registrován: 19 lis 2006, 01:00
Bydliště: Žilina

#3 Příspěvek od stephunk »

Svieti to perfektne-osobná skúsenosť, odpovedá tomu cena. Pripevniť na duralový profil 5x20mm, trošku hreje :wink:
Na mňa trošku chladné, ale ako náhrada cool white neónu pod skrinky kuchynskej linky je to mňau!

Uživatelský avatar
bastliar
Příspěvky: 1765
Registrován: 28 pro 2009, 01:00

#4 Příspěvek od bastliar »

V tom prvom odkaze sú fakt dobré ceny.
Na nasledujúcej stránke
:arrow: http://www.dealextreme.com/products.dx/ ... 917~page.1
sú podobné led diody a dokonca už aj hotové naprogramované moduly s parabolou alebo samotné napájacie obvody a ďalšie doplnky, ako spínače, gumové krytky, sklíčka, šošovky.
Jediné čo už chýba ku kompletizácii sú púzdra, ktoré sa síce dajú zhotoviť aj svojpomocne, ale predsa len to nevyzerá celkom profi.
:?: Existuje firma, kde sa dajú kúpiť samotné púzdra, za prijateľnú cenu.

Uživatelský avatar
drabek06
Příspěvky: 1659
Registrován: 27 kvě 2006, 02:00
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

#5 Příspěvek od drabek06 »

Přesně o tomhle jsem tu před několika měsíci psal. Dokonce to prodával nějakej manik na Aukru za pár stovek. Váhal jsem zda do toho jít či nejít, ale pak sem na to nějak zapomněl :? Pak jsem psal jednomu týpkovi co koupil tenhle modul od toho z Aukra, aby me napsal jak to svítí a jak je spokojenej.

A odpověděl:
s modulem jsem spokojený. Podle specifikace odpovídá výkon 1000 lumenů žárovce přibližně 80W, což je přibližně jako 15W kompaktní zářivka. Přímo jsem to porovnával jen s tou zářivkou, ale ta měla žlutou barvu a proto to nebylo přesné, ale myslím, že to odpovídá.

Barevná teplota v absolutní hodnotě je velmi blízko dennímu světlu. Barva je ale subjektivní dojem a v přítomnosti běžných žlutých žárovek a zářivek nebo pouličního osvětlení se zdá dost studená. Myslím, že se dá přirovnat k bílé na LCD monitoru (bez nastavování teploty podsvětlení), takže u monitoru to nevypadá tak špatně, mě osobně to vyhovuje. Pod světlem toho modulu je trochu horší podání červené barvy, což je u obyčejných bílých LED běžné.

Uživatelský avatar
jnd
Příspěvky: 53
Registrován: 21 úno 2010, 01:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#6 Příspěvek od jnd »

drabek06 píše:Přesně o tomhle jsem tu před několika měsíci psal. Dokonce to prodával nějakej manik na Aukru za pár stovek. Váhal jsem zda do toho jít či nejít, ale pak sem na to nějak zapomněl :? Pak jsem psal jednomu týpkovi co koupil tenhle modul od toho z Aukra, aby me napsal jak to svítí a jak je spokojenej.

A odpověděl:
s modulem jsem spokojený. Podle specifikace odpovídá výkon 1000 lumenů žárovce přibližně 80W, což je přibližně jako 15W kompaktní zářivka. Přímo jsem to porovnával jen s tou zářivkou, ale ta měla žlutou barvu a proto to nebylo přesné, ale myslím, že to odpovídá.

Barevná teplota v absolutní hodnotě je velmi blízko dennímu světlu. Barva je ale subjektivní dojem a v přítomnosti běžných žlutých žárovek a zářivek nebo pouličního osvětlení se zdá dost studená. Myslím, že se dá přirovnat k bílé na LCD monitoru (bez nastavování teploty podsvětlení), takže u monitoru to nevypadá tak špatně, mě osobně to vyhovuje. Pod světlem toho modulu je trochu horší podání červené barvy, což je u obyčejných bílých LED běžné.
Já jsem ten kupec, tak sem se tu nakonec našel :) Můžu říct, že tím modulem jsem nahradil úsporku, používám ho denně a jsem spokojen. I na 10W svítí slušně. Mám ho na chladiči RAD-A4291/40 http://www.tme.eu/html/CZ/chladice-s-pr ... pelny.html Topí to přiměřeně a doufám v životnost aspoň 50000 hodin. Při 8 hodinách denně je to nějakých 17 let. Do té doby budou lepší, účinnější a levnější...

Uživatelský avatar
drabek06
Příspěvky: 1659
Registrován: 27 kvě 2006, 02:00
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

#7 Příspěvek od drabek06 »

Ten svět je ale malej :D

Uživatelský avatar
helios
Příspěvky: 2914
Registrován: 08 srp 2007, 02:00
Bydliště: Tryskáčovo na Záhorí.

#8 Příspěvek od helios »

Kto má čas, dobré nervy a 500 kusov bielych LED, môže si vytvoriť aj doma takéto svetelné delo... :lol:

http://www.youtube.com/watch?v=NkkU0UO3 ... r_embedded
Keď Vám hodia pod nohy polená, zakúrte s nimi.

Uživatelský avatar
drabek06
Příspěvky: 1659
Registrován: 27 kvě 2006, 02:00
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

#9 Příspěvek od drabek06 »

Takovej drobek :lol: To je jak dělaný do kapsy od riflí :lol:

Odpovědět

Zpět na „Poradna“