LCD PHILIPS chassi LC4.3E, vadný panel?

Servisní část určená pro profesionály

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
ivan116
Příspěvky: 307
Registrován: 17 zář 2005, 02:00
Bydliště: Bratislava IV

LCD PHILIPS chassi LC4.3E, vadný panel?

#1 Příspěvek od ivan116 »

Zdravím.
Mam na stole takýto kúsok od philipsa (26PF3320 /10).
Problém je vidno na fotkách:
-1.fotka pri rozsvietení
-2.po cca 15 sec
-3.po ďaľšich 15 sec,tu je rozoznať aj pohyb na obraze.
Prejav závady nie je teplotne závislý,ak vypnem telku po 10 minutovom trápení a znovu zapnem priebeh nabehu je nezmenený.

Ako zistim či je chyba v control panely alebo v samotnom panely?:idea:

Pred týždňom som riešil na takomto modely vypadavanie vertikálnych pruhov,tam bola chyba v kontaktoch na panely.
Přílohy
22022010449.jpg
Pri nabehnuti
(240.35 KiB) Staženo 88 x
22022010453.jpg
cca 30sec,poto už zostáva stav nezmenený
(147.33 KiB) Staženo 78 x
22022010452.jpg
cca15 sec
(241.85 KiB) Staženo 89 x

Uživatelský avatar
Burajko
Příspěvky: 1803
Registrován: 21 srp 2009, 02:00

#2 Příspěvek od Burajko »

Smer SD.
Už druhý krát strihám a furt je to krátke

Uživatelský avatar
ivan116
Příspěvky: 307
Registrován: 17 zář 2005, 02:00
Bydliště: Bratislava IV

#3 Příspěvek od ivan116 »

Burajko píše:Smer SD.
To nechám na zákaznika.
Ja som chcel skorej vedieť odpoveď na moju otázku :?:

Uživatelský avatar
PeteBurns
Zablokován
Zablokován
Příspěvky: 2576
Registrován: 08 říj 2007, 02:00

#4 Příspěvek od PeteBurns »

Zistíš to jedine zapojením toho panelu na funkčnú dosku, ale toto vyzerá na samotné čipy v paneli, teda neopraviteľné :? Škoda že tie LCD-čka vyrábajú takýmto systémom, že riadiace čipy stĺpcov a riadkov sú priamo na tých pružných plastových "plošákoch" a nedajú sa vymeniť, tým pádom celý panel, akokoľvek v dobrom stave, je nepoužiteľný :( Takýchto panelov je ozaj škoda...mohli by vyrábať panely s nožičkami, alebo aspoň kontaktnými plôškami, ako to je v prípade 3½ miestnych LCD panelov v merákoch a podobných :twisted:

Uživatelský avatar
Burajko
Příspěvky: 1803
Registrován: 21 srp 2009, 02:00

#5 Příspěvek od Burajko »

Panel asi kupovat nebude.
Už druhý krát strihám a furt je to krátke

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#6 Příspěvek od rnbw »

PeteBurns: To akoze chces povedat, ze tie cipy su vsetky vadne?

Uživatelský avatar
ivan116
Příspěvky: 307
Registrován: 17 zář 2005, 02:00
Bydliště: Bratislava IV

#7 Příspěvek od ivan116 »

Takže väčšia pravdepodobnost je vadný control panel,ktorý samostatne pravdepodobne vôbec nezoženiem.Už tu mam samsunga s takymto vadným
panelom a bolo mi oznámené že sa predáva len ako súčasť displeja :( :(,alebo sa mylim?

Uživatelský avatar
8832
Příspěvky: 194
Registrován: 14 říj 2009, 02:00
Bydliště: Bratislava

#8 Příspěvek od 8832 »

Vyzera to na problem s napajanim panelu alebo video procaku, treba pomerat ci tam ide kolko ma a ked ide tak oscikom pozret zvlnenie. Toto iste sa stane ked odpojis panel zajazdy

Uživatelský avatar
Jarous
Příspěvky: 216
Registrován: 02 úno 2005, 01:00
Bydliště: Banská Bystrica
Kontaktovat uživatele:

#9 Příspěvek od Jarous »

Presne tak,nemusí to byť zobrazovací panel panel.

Uživatelský avatar
PeteBurns
Zablokován
Zablokován
Příspěvky: 2576
Registrován: 08 říj 2007, 02:00

#10 Příspěvek od PeteBurns »

Určite všetky čipy vadné nebudú, skôr som mal na mysli ich riadiaci čip ako samotné budiče riadkov a stĺpcov, pretože som automaticky myslel, že je tiež na tých fóliách na paneli, teraz som si uvedomil, ako tu správne píšu, že riadiaci procák je na doske, nie na paneli, tie budiče sú prepojené zvlášť s riadiacou doskou s videoprocesorom :oops: Ja som začal hned uvažovať nad tými nezapúzdrenými čipmi priamo na tých fóliách na paneli, ako do prčíc niečo také vôbec vyrábajú, ako to pripevnia, poprepájajú, no proste sila 8O Takže bolo by zaujímavé keby mohol vyskúšať iné črevá z funkčnej telky, chyba bude zrejme tam...ale ktovie či niečo také zoženie, asi jediné, čo zostáva, je naozaj len merať a dúfať, že bude problém voľakde v napájaní panelu alebo procáku, ale s tým som sa ešte nestretol, zatiaľ vždy ked bol zdroj pošahaný, tak obraz stále išiel, iba vypínalo pri zvýšenom odbere podsvietenie...ale na samotnej doske budú stabilizátory na minimálne 5V a 3.3V, tam by mohla byť tiež chyba čo by toto mohla spôsobovať :?

Uživatelský avatar
8832
Příspěvky: 194
Registrován: 14 říj 2009, 02:00
Bydliště: Bratislava

#11 Příspěvek od 8832 »

Hej prave stabiliky 3,3V/2,5V/1,8V ak su sa zvyknu upalit a davaju menej a potom to presne toto robi, že chvilu ide a po čase sa objaví ten miznuci obraz alebo čiary

Uživatelský avatar
petr1991
Příspěvky: 301
Registrován: 29 kvě 2009, 02:00
Bydliště: Záhorí (Slovensko)

#12 Příspěvek od petr1991 »

Mozes vyskusat odpojit datovy kabel co ide do panelu a nechat iba podsvietenie, co ti to ukaze. Keby bol panel spatny, tak to tam ostane, ked je panel dobry, ukaze len biely obraz a chyba je nekde v elektronike. Ale vyzera to na elektroniku, jak tu uz bylo spominane.

Odpovědět

Zpět na „Servis televizorů, monitorů a projektorů - PROFI sekce“