SONY KV-S2941K, chassis AE-2F - černé pruhy

Poradna určená pro amatéry

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Endli
Příspěvky: 91
Registrován: 23 lis 2006, 01:00
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

#16 Příspěvek od Endli »

OK,tak to nejspíš dám někam opravit nebo ten sběrný dvůr. Díky. ;-)

masar
Příspěvky: 12295
Registrován: 03 pro 2005, 01:00

#17 Příspěvek od masar »

Nejprve to otevři a zkontroluj, jest-li se nejedná o studený spoj na některém vývodu IO vertikálu (nejlépe mechanickým namáháním desky). Také zkontroluj, jest-li se IO nepřehřívá. O jeho výměně za nový se také můžeš svobodně rozhodnout. :wink:

Uživatelský avatar
Endli
Příspěvky: 91
Registrován: 23 lis 2006, 01:00
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

#18 Příspěvek od Endli »

Která deska by to měla být? Na obrazovce je jedna nasazena přímo zezadu, je na ní "C" a u ní je další, s plastovou objímkou na konci obrazovky a je tam na každé straně cívka.Na té desce je "VM". Jsou na ní dva IO na chladičích C4793 a A1837. To je ona?

Uživatelský avatar
Endli
Příspěvky: 91
Registrován: 23 lis 2006, 01:00
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

#19 Příspěvek od Endli »

Aha už asi vím ... je to asi ta "D"

masar
Příspěvky: 12295
Registrován: 03 pro 2005, 01:00

#20 Příspěvek od masar »

Ano, D. Zkontroluj okolí IC1502, Q1505 a napájecí napětí +15V/-15V. :wink:

Oprava - IC 1501 samozřejmě.
Přílohy
vertikál.png
(58.34 KiB) Staženo 93 x
Naposledy upravil(a) masar dne 23 úno 2010, 12:14, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
Endli
Příspěvky: 91
Registrován: 23 lis 2006, 01:00
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

#21 Příspěvek od Endli »

Čaute! :D Problém pravděpodobně vyřešen! Nakonec to bylo u IC1501 ... ze sedmi nožek byl asi u 4 rozpraskaný cín, takže po zahřátí se asi u nějaké přerušil kontakt. To samé bylo i u některých výknových odporů, tak jsem je projistotu taky propájel. TV mám zapnutou už asi půl hoďky a zatím vpohodě. Včera už po zapnutí rovnou naskočil ten tenký pruh uprostřed a hned se vypla, takže to asi už bude dobré.
Díky všem za pomoc! :wink:

Uživatelský avatar
otakarv
Příspěvky: 3657
Registrován: 30 srp 2008, 02:00
Bydliště: Čierne pri Čadci
Kontaktovat uživatele:

#22 Příspěvek od otakarv »

Studené spoje(prasklinky kolem vývodů součástek,hlavně výkonově namáhaných)se mnohdy dají zjistit jen při silném světle a přes lupu.Takže to vše pořádně projdi a hlavně vyměň kolem toho IO kondíky(nevím zda jsi už je neměnil).

Uživatelský avatar
Endli
Příspěvky: 91
Registrován: 23 lis 2006, 01:00
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

#23 Příspěvek od Endli »

Jo jo, svítil jsem si na to z různých úhlů a většinou tam, kde je méně cínu je vidět prasklinka dokola toho vývodu, ale tam to většinou jěště drží. U těch výkonových odporů ten cín vypadá, jako když se při pájení moc zahřívá a je pak jakoby hrudkovitý. Některé ty odpory stačilo trochu zatlačit a obě nožky se v tišťáku úplně uvolnily. S tím IO sice nešlo hýbat, ale cín tam byl stejně přepálený jako u těch odporů.
Co se týče těch kondíků ... mám vyměnit případně všechny elyty poblíž toho IO (je jich tam asi 8 ) nebo i keramické atd.?

Uživatelský avatar
Robosand
Příspěvky: 985
Registrován: 18 úno 2006, 01:00
Bydliště: Košice

#24 Příspěvek od Robosand »

... iba elyty.
Robo...

Uživatelský avatar
Endli
Příspěvky: 91
Registrován: 23 lis 2006, 01:00
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

#25 Příspěvek od Endli »

OK

Uživatelský avatar
otakarv
Příspěvky: 3657
Registrován: 30 srp 2008, 02:00
Bydliště: Čierne pri Čadci
Kontaktovat uživatele:

#26 Příspěvek od otakarv »

Co se týká těch kondíků,tak jsem měl na mysli elektrolytické.Někdy je na nich při pohledu přímo vidět,že jsou vadné(bužírka na nich je"svlečená"od vrchu-kondík se v provozu zahřívá,má vysoké ERS.Nebo je "vyboulený,nafouklý").Hlavně ty,které jsou blízko"topných elementů".
Odpory,které mají "přehřátý cín",ty povypájej,vývody oškrábej dočista,pocínuj a znovu dokonale zapájkuj-tak to dělám já,popřípadě z plošného spoje při těchto výkonových odporů oškrábnu větší kus mědi,aby vznikla větší plocha na cín a tím pádem větší výdrž mnostvím cínu na teplotu.

Uživatelský avatar
Endli
Příspěvky: 91
Registrován: 23 lis 2006, 01:00
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

#27 Příspěvek od Endli »

Aha, no tak na ty elektrolyty jsem se díval a žádný není nafouklý ani svlečený. Ty co jsou nejblíže u toho chladiče jsou taky dobré.
Jinak ty odpory a ostatní studeňáky jsem propájel s kalafunou, takže se cín dobře rozlil. TV jede už pár hodin a zatím žádný problém. Dokonce se ani neprohýbá ta horní strana obrazu při 16:9 filmu, jako to dělalo občas předtím. :wink:

Uživatelský avatar
otakarv
Příspěvky: 3657
Registrován: 30 srp 2008, 02:00
Bydliště: Čierne pri Čadci
Kontaktovat uživatele:

#28 Příspěvek od otakarv »

Endli píše:Jinak ty odpory a ostatní studeňáky jsem propájel s kalafunou, takže se cín dobře rozlil.
To je právě někdy chyba,která se může v nejbližší době vypomstit.Ty jsi ten cín pomocí kalafuny zbavil oxidace(jinak já kalafunu používám také i když na tohle téma tu už byla sáhodlouhá diskuze),ale na těch vývodech stále zůstala oxidace,kterou jsi měl nožíkem nebo něčím ostrým oškrábnout,vývody pocínovat a potom je příslušným způsobem ohnout,aby netlačila součástka na měděnou fólii,ale opírala se o desku plošáku a pak řádně procínovat.

Odpovědět

Zpět na „Televizory, monitory a projektory - PORADNA pro amatéry a začátečníky“