METEX 3850 D

Dotazy na technické problémy, vlastní řešení technických problémů

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
otmar
Příspěvky: 4
Registrován: 28 úno 2010, 01:00

METEX 3850 D

#1 Příspěvek od otmar »

Mám problém,vnuk mi měnil baterii v METEX 3850 D a nedopatřením přepoloval 9V baterii a měřák mi "odrovnal" Je šance na opravu? Při prostudování schematu (http://www.ebastlirna.cz/modules/Forums ... 0d_135.pdf) se domnívám, že byl odpálen IC3 MC 14027 B. Mám vůbec pravdu a lze ho u nás sehnat?
Moc, moc děkuji za radu!

Andrea
Příspěvky: 9340
Registrován: 07 zář 2007, 02:00

#2 Příspěvek od Andrea »

Jestli máš pravdu ti nepovím, ale ten IO seženeš za bůra třeba v http://www.gme.cz/cz/4027-smd-p953-022.html

Uživatelský avatar
otmar
Příspěvky: 4
Registrován: 28 úno 2010, 01:00

#3 Příspěvek od otmar »

Děkuji za radu, marně jsem to předtím na GMS hledal. Nevím, zda smd IO dokážu se svou stařeckou rukou a zrakem vyměnit. Neexistuje na to nějaký "fígl"?Děkuji :D :D

Uživatelský avatar
renda15
Příspěvky: 624
Registrován: 05 lis 2005, 01:00
Bydliště: Liberec

#4 Příspěvek od renda15 »

Já myslím, že nejjednoduší bude napsat odkud jsi a určitě se ti někdo z okolí nabídne.

Uživatelský avatar
otmar
Příspěvky: 4
Registrován: 28 úno 2010, 01:00

#5 Příspěvek od otmar »

Jsem ze Svitav,ale jsem na vozíku a tak s mobilitou to je pasé. Jelikož nový IO stojí jen 5 Kč, tak snad moc škody napáchat nemohu. Jen si nejsem jistý, zda změnou polarity baterie skutečně odešel ten IO 3 viz schema zapojení. Displej měřáku sice funguje ale ukazuje zmatečné hodnoty.

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#6 Příspěvek od EKKAR »

Máš SZ
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
jano80
Příspěvky: 73
Registrován: 16 lis 2008, 01:00
Bydliště: Michalovce

#7 Příspěvek od jano80 »

podla schemy ma ten obvod na vstupoch 100K odpory. Ale VCC baterie bude asi na kazdom IO , je uz len loteria ktory odpochodoval. (mimochodom ten IC3 by som menil ako posledny... vyzera to ze je to casovac vypnutia)

Uživatelský avatar
otmar
Příspěvky: 4
Registrován: 28 úno 2010, 01:00

#8 Příspěvek od otmar »

Děkuji.Vůbec jsem si Vdd nevšiml (dost nečitelná kopie) a jel jsem prstem od baterie k prvnímu IO.Máte pravdu, že to může být kterýkoliv IO. Tak to se pěkně prodraží,bude to muset k profíkům. Ale přesto děkuji za ochotu!!!!!

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#9 Příspěvek od EKKAR »

Osobně si myslím, že to bude AD převodník - MAXík. Zavolej do těch Pardubic, jak jsem Ti linkoval v SZ. Mne jaho výměna přišla o dost laciněji, než kdybych nechával měnit celou desku měřáku. Jedinou vadou bylo, že jsem na to musel čekat - až se nahromadí víc oprav, do kterých by se "vyplatilo rozpustit" jeden celý nový měřák. Pro mne byla ale důležitější jeho funkčnost - takže jsem rád počkal.
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Odpovědět

Zpět na „Poradna“