Jak na voltmetr z Led diod?

Problémy s návrhem, konstrukcí, zapojením, realizací elektronických zařízení

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Artaban001
Příspěvky: 9457
Registrován: 01 dub 2004, 02:00
Bydliště: Pendrov

#16 Příspěvek od Artaban001 »

Já ho plně chápu, sám jsem stavěl melodický zvonek z diskrétních součástek taky. Taky jsem stavěl stereo "kodér", který obsahoval 6 tranzistorů a fungoval by kvalitně, kdybych tehdá věděl něco o výstupním filtru (ale náznaky stereo slyšet byly a PLL stereodekodéru to udrželo po celou dobu provozu. A to zdroj 39KHz byl blbej astabil).

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#17 Příspěvek od BOBOBO »

V modrém amáru 70-80 je na titulní straně z jednotlivých trandů . Je to myslím z LQ 100 ?

Uživatelský avatar
Rybajda
Příspěvky: 62
Registrován: 17 kvě 2007, 02:00
Bydliště: Chroustovice
Kontaktovat uživatele:

#18 Příspěvek od Rybajda »

Vyštrachal jsem schéma indikátoru paliva z AR B2/79,něco mi říká že se to principiálně blíží mé představě :) :roll:

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#19 Příspěvek od EKKAR »

Bobobo - to Amáro znám, tam je to ale jako stupnice (k čemusi) a aktivní prvky jsou operáky zapojené jako komparátory, referenčním napětím je mnohadílný odporový dělič. Ta hromada trandů tam slouží jen k tomu, aby se dal volit druh provozu pásek-bod.
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
Rybajda
Příspěvky: 62
Registrován: 17 kvě 2007, 02:00
Bydliště: Chroustovice
Kontaktovat uživatele:

#20 Příspěvek od Rybajda »

takže jsem to doma zkusil na nepájivým poli,kdybych chtěl 30V indikaci po jenom voltu,tak bych potřeboval poněkud větší pole,a jelikož jsem změřil napětový úbytek na diodě 0,25V,tak to máme 30x4 kusy,takže jsem si to vyzkoušel a mažu pro brouka do obchodu :D

Odpovědět

Zpět na „Řešení problémů s různými konstrukcemi“