Nejde instalovat WXP na ACER 5100

Počítače stolní, notebooky, tablety, tiskárny, scanery a vše, co nějak souvisí s PC

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Vogon
Příspěvky: 1618
Registrován: 14 kvě 2009, 02:00
Bydliště: Brno

#16 Příspěvek od Vogon »

Na disku byl logiský oddíl s recovery partition.
Zkusil jsem, ale nepovedlo se mi spustit recovery manager.
Zítra zkusím pohledat CéDo.

Uživatelský avatar
Chris18
Příspěvky: 120
Registrován: 01 čer 2008, 02:00

#17 Příspěvek od Chris18 »

To lze jednoduše udělat najetím do BIOSu (mačkáním tlačítka Delete při startu) a u položky SATA/AHCI mode vybrat Disabled.
Pak nainstalovat WinXP z instalačního CD(nemusí mít SATA ovladače) :) po instalaci, stáhnout např. z netu SATA driver, nainstalovat, restart, o5 BIOS - položku SATA/AHCI mode vybrat Enabled, pak už jenom Exit & Save Changes a pošlape to ;) Toť vše přeji hezký den.

Uživatelský avatar
rezis
Příspěvky: 5148
Registrován: 17 lis 2005, 01:00

#18 Příspěvek od rezis »

Když tam má PATA HDD tak asi položku AHCI enabled nenajde. NAvíc při tomto to končí že win nenalezl pevné disky v PC ukončete instalaci F3
Internet - metla lidstva

Uživatelský avatar
Vogon
Příspěvky: 1618
Registrován: 14 kvě 2009, 02:00
Bydliště: Brno

#19 Příspěvek od Vogon »

Chris18 píše:To lze jednoduše udělat najetím do BIOSu (mačkáním tlačítka Delete při startu) a u položky SATA/AHCI mode vybrat Disabled.
Pak nainstalovat WinXP z instalačního CD(nemusí mít SATA ovladače) :) po instalaci, stáhnout např. z netu SATA driver, nainstalovat, restart, o5 BIOS - položku SATA/AHCI mode vybrat Enabled, pak už jenom Exit & Save Changes a pošlape to ;) Toť vše přeji hezký den.
Děkuji za radu kolego, ale obávám se že bych potřeboval upřesnit několik detailů:
U tohoto typu NB se nastavení BIOSu vyvolá klávesou F2. Má pokus o vyvolání BIOSu klávesou DELETE nějaký speciální význam?
Tento NB je vybaven diskem s rozhraním EIDE. Mohl by jsi mi prosím poradit kde v BIOSu se u tohoto NB vyvolá nabídka SATA/AHCI?

Uživatelský avatar
keemo
Příspěvky: 4996
Registrován: 10 zář 2007, 02:00
Bydliště: Ostrava, Bratislava

#20 Příspěvek od keemo »

Vogon:V tomto pripade to povazuj za bezpredmetne...
Chris:ked aj by si mal sata disk a prepinal rezim IDE/AHCI tak mozes mat na disku nainstalovane ovladace aj neviem ake,po instalacii cez ide rezim po prepnuti na ahci dostanes riadneho BSODa a na tom skoncis!mam to osobne vyskusane na desktope aj notesoch...

Uživatelský avatar
Burajko
Příspěvky: 1803
Registrován: 21 srp 2009, 02:00

#21 Příspěvek od Burajko »

Pozri ci tam nieje skryta particia(je tam image win),alebo ho skus zformatovat s tymto.
http://gparted.sourceforge.net/livecd.php

edit:Zas som si sedel na ociach...
Naposledy upravil(a) Burajko dne 04 bře 2010, 22:05, celkem upraveno 1 x.
Už druhý krát strihám a furt je to krátke

Uživatelský avatar
Vogon
Příspěvky: 1618
Registrován: 14 kvě 2009, 02:00
Bydliště: Brno

#22 Příspěvek od Vogon »

Na disku skrytá partition je, používá se k recovery systemu, ale v tomto případě to nehraje roli, protože NB padá instalace s JAKÝMKOLIV diskem.
Vyzkoušel jsem jich několik různých.

edit: Možná jsem to nenapsal přesně. Ta instalace padá ještě než se cokoliv na disk zapíše. Instalovaný disk nemá na chování NB nejmenší vliv.

Odpovědět

Zpět na „Výpočetní technika“