OVP CTV257 - nepravidelne rusenie v riadkovom rozklade

Servisní část určená pro profesionály

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Assur
Příspěvky: 22
Registrován: 07 říj 2004, 02:00
Bydliště: Nové Mesto nad Váhom
Kontaktovat uživatele:

#31 Příspěvek od Assur »

Znizil som na minimum iba jas pri zapnutom teletexte (na statickom obraze sa to najlepsie pozoruje) , rusenie znizovanim jasu ustupovalo az uplne zmizlo . Dobre viditelne to bolo , ked som zavesil osciloskop medzi C156 a C157 (paralelne ku kondenzatorom su diody VD146 a VD147) - kolektorovy obvod BU508AF . Priamo na kolektor sondu vesat nechcem , mam osciloskop BM566 , ktory ma max. 5V/dielik + sondy Iwatsu , tie su 1:10 , neviem , ci by tych 1200V ss vydrzali .
Opatovnym pridavanim jasu (klasicky cez DO) rusenie znovu postupne narastalo . Na youtube som uploadol priebeh , kedy bol stiahnuty jas na minime , postupne som cez DO pridaval na maximum a potom zasa stahoval na minimum .

http://www.youtube.com/watch?v=SJR19ay1ePc

Ale napatie +200V drzi a je ciste , bez zvlnenia . Rovnako sa to spravalo aj ked bol jas na minime a zacal som zvysovat cez DO kontrast . Obraz najskor zacal pomaly dychat , postupne sa to zrychlovalo az to preslo do toho znameho rusenia . Stiahnutim kontrastu zasa rusenie zmizlo .

Pred chvilou som si cez PM precital jednu radu , ako dalej pokracovat , ak to pomoze , malo by to byt vyriesene .

masar
Příspěvky: 12295
Registrován: 03 pro 2005, 01:00

#32 Příspěvek od masar »

Tak tohle skutečně směřuje k obvodu násobiče, jak mi psal v SZ fero7. :wink:
Člověče a tos nezkoušel dřív regulovat jas a kontrast? Mohlo to být kratší vlákno. :wink:

Uživatelský avatar
Assur
Příspěvky: 22
Registrován: 07 říj 2004, 02:00
Bydliště: Nové Mesto nad Váhom
Kontaktovat uživatele:

Jas a kontrast

#33 Příspěvek od Assur »

- vymeneny C153 68nF/250V na vyvode 4 VN trafa - nula bodov
- vymeneny C02 47nF/1000V na doske obrazovky - nula bodov (UG2 je vsak stale stabilne)
- na tom vyvode 4 VN trafa napatie pada pri zvysovani jasu zo zhruba 27V az na nulu
- vymeneny C175 2.2nF keramika - ide do TDA4950 - nula bodov
- premerane rezistory R156 27k , R358 56k , vsetko OK

Uz je to fakt zahada 8O

Uživatelský avatar
kokun
Příspěvky: 8693
Registrován: 21 čer 2008, 02:00
Bydliště: Valachy

#34 Příspěvek od kokun »

Máš SZ.
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali

Uživatelský avatar
Assur
Příspěvky: 22
Registrován: 07 říj 2004, 02:00
Bydliště: Nové Mesto nad Váhom
Kontaktovat uživatele:

TV opraveny (dufam)

#35 Příspěvek od Assur »

No , myslim , ze som to konecne vyriesil . Osadil som tam naspat povodne trafo Orega , aby som porovnal rozdiel oproti novemu HR Diemen . Ked som pridaval jas aj kontrast , rusenie bolo ovela vacsie , ako s novym trafom , pri vypnutom osvetleni v miestnosti bol dokonca viditelny tenucky modry vyboj dlhy cca 5mm v casti valca na VN trafe , kde je vsunuty kabel veduci k prisavke , nachadzalo sa to asi asi 1cm hlboko od vstupu kabla do trafa . Takze tam to bolo jednoznacne , nepomoholo ani zasuvanie kabla hlbsie . Potom som si zobral do parady nove vytiahnute trafo HR Diemen , tam som uz skusal zasunut kablik hlbsie , ked bolo v TV , ale nedalo sa tam vtedy velmi tlacit . Ked som ho mal teda vonku , skusil som este viac zasunut ten VN kabel a ono to este kusok islo . Potom som to nove trafo HR Diemen znovu nahodil do TV namiesto povodneho stareho Orega a po zapnuti som zistil , ze to male rusenie zmizlo . Nezacalo to rusit ani pri nastaveni jasu aj kontrastu na maximum . Zatial mi to bezi ako ma asi hodinu .
Takze to bola suhra nahod . Spravne som vymenil uz pred rokom vadne trafo Orega 40332-20 za nove HR Diemen HR8002 , lenze som neratal s tym , ze to nove trafo moze mat zle zasunuty VN kablik a vdaka tomu som hladal zdroj rusenia pomaly po celom TV . Nakoniec som to nechal lezat v kute a vratil sa k oprave az teraz , ked potrebujem vyprazdnit dom kvoli chystanej rekonstrukcii , tak preberam co odlozit a opravit a co vyhodit do smeti :-) Na zaver by som chcel podakovat vsetkym ucastnikom tohoto fora , ktori sa mi bud priamo v diskusii , alebo cez sukromne spravy , respektivne aj mailom snazili pomoct podelenim sa so svojimi skusenostami z opravarenskej praxe . Ja uz som o sebe zacinal pochybovat :-) Dufam , ze som to nezakrikol a TV nezacne zajtra zasa strajkovat :-) Este musim pockat na monoskop (uz ani neviem kedy a kde ho este vysielaju) , aby som mohol nastavit geometriu obrazu a podobne , po tych vymenach roznych suciastok . Inac schemu som naskenoval (je rozdelena na 4 casti) a uploadol sem do Bastlirny , pretoze som si vsimol , ze tento typ TV tu este nie je .

Uživatelský avatar
fero7
Příspěvky: 2250
Registrován: 20 led 2007, 01:00

#36 Příspěvek od fero7 »

No vidis.
Aj zdanlivo neriesitelny problem je nakoniec jednoducho riesitelny.
Tak ako som pisal. Je to bezna a jednoznacna zavada.
Preto som uviedol, ze zbytocne hladas chybu inde (z druheho konca) a ci si si trafom 100% isty.

Uživatelský avatar
Assur
Příspěvky: 22
Registrován: 07 říj 2004, 02:00
Bydliště: Nové Mesto nad Váhom
Kontaktovat uživatele:

#37 Příspěvek od Assur »

Nuz , sekol som sa . Ale len preto , ze som pri fungl novom znackovom trafe neocakaval takyto problem . :roll: Uz som menil dost VN transformatorov a taketo daco sa mi stalo prvy krat . Kde su tie zlate casy , ked stacilo v riadkovom rozklade vymenit PL504 alebo PY88 alebo v snimkovom PCL805 a bolo opravene ? :D

Zbytečné citace celého předchozího příspěvku, vymazáno. Používej tlačítko "zaslat odpověď". Děkuji, Killroy

Uživatelský avatar
kokun
Příspěvky: 8693
Registrován: 21 čer 2008, 02:00
Bydliště: Valachy

#38 Příspěvek od kokun »

Tak, na tuto závadu jen tak brzy nezapomeneš - a odstranění si budeš rozhodně déle pamatoval, než kdyby ti někdo přímo poradil, kde hledat :wink:
Assur píše: .... Este musim pockat na monoskop (uz ani neviem kedy a kde ho este vysielaju) , aby som mohol nastavit geometriu obrazu a podobne , po tych vymenach roznych suciastok.
Zachytit ve vysílání monoskop, toť značný problém - u nás (CZ), se ve vysílání téměř "nevyskytuje" - u vás (SK) je ještě občas vidět na STV2, či STV3? Jinak - z něčeho nahrát, jak píšu v tomto vlákně: http://www.ebastlirna.cz/modules.php?na ... ic&t=34503
kokun píše: ..... Seřizování provádět nejlépe za pomoci TV generátoru: mříže, šachovnice (monoskopu - snad nahraného na VHS, DVD, někde z NETu, či SAT programu).
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali

Uživatelský avatar
Assur
Příspěvky: 22
Registrován: 07 říj 2004, 02:00
Bydliště: Nové Mesto nad Váhom
Kontaktovat uživatele:

Nastavenie obrazu

#39 Příspěvek od Assur »

Zohnal som DVD AVIA Guide To Home Theater , je to vsak len NTSC verzia . Pojde korektne nastavit geometria aj pri tomto TV OVP CTV257 ?

http://www.practical-home-theater-guide ... eater.html

Nasiel som na nete aj DVD Digital Video Essentials , uvidim , ci to bude v poriadku , je to dost velke a zatial neviem , aka to je norma . :roll:

http://www.videoessentials.com/ve_l_index1.php

kondik
Příspěvky: 3763
Registrován: 25 pro 2006, 01:00

Re: TV opraveny (dufam)

#40 Příspěvek od kondik »

xxx
Naposledy upravil(a) kondik dne 17 lis 2017, 10:09, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
Assur
Příspěvky: 22
Registrován: 07 říj 2004, 02:00
Bydliště: Nové Mesto nad Váhom
Kontaktovat uživatele:

To kondik

#41 Příspěvek od Assur »

Ked si sa do mna takto pustil , jedine co Ti mozem povedat , ze do toho prd vidis . Povodne trafo Orega som menil prave kvoli prskaniu v obraze , dal som tam fungl nove HR Diemen a ver alebo never , podobne prskanie v obraze , aj ked uz mensie , pokracovalo . Takze som hladal chybu dalej inde v inych obvodoch . Az po rade , aby som skusil lepsie zasunut kablik sa to dalo do poriadku . Takze , Orega malo zvod , bolo tam vidiet vyboje , nove HR Diemen malo zas zle zasunuty kablik a spravalo sa podobne ako to povodne , co ma dezorientovalo a nemohol som najst odkial sa to berie ... Nemusis mi verit ani slovo , ale TV frci odvtedy ako ma a pre mna za mna si aj skac po hlave ...

kondik
Příspěvky: 3763
Registrován: 25 pro 2006, 01:00

Re: To kondik

#42 Příspěvek od kondik »

xxx
Naposledy upravil(a) kondik dne 17 lis 2017, 10:13, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
Assur
Příspěvky: 22
Registrován: 07 říj 2004, 02:00
Bydliště: Nové Mesto nad Váhom
Kontaktovat uživatele:

Re: To kondik

#43 Příspěvek od Assur »

To : kondik

Akym pravom si dovolis nazvat niekoho 🤐 len preto , ze mal zavadu , ktoru Ty osobne nechapes ??? Zavada bola presne tak , ako som ju popisal a pre mna za mna si skac po hlave a odrazaj sa usami , ale ja svoje slova neodvolam , pretoze takto to naozaj bolo . A je mi fuk , co si o trafach HR Diemen myslis ... Pozrel som si Tvoje prispevky , vsade mas len radobymudre reci a inac nic ... Ja sa opravami TV nezivim , nemam najmensi dovod si nieco vymyslat ... A uz ma neser !

Odpovědět

Zpět na „Servis televizorů, monitorů a projektorů - PROFI sekce“