Baskytarová repro

Dotazy na technické problémy, vlastní řešení technických problémů

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Kaca
Příspěvky: 2802
Registrován: 29 lis 2006, 01:00
Bydliště: Hadačka
Kontaktovat uživatele:

Baskytarová repro

#1 Příspěvek od Kaca »

Zdravím Vás ! Prosím jestli má někdo zkušenost se stavbou reprobedny pro baskytaru aby mě jestli může poradit. Mám ARN 932 přemotaný panem Ing. Křížem na 270W a chtěl bych pro tohle repro postavit bednu na kterou bych chtěl použít AZK 360 protože je to výborná věc, kterou už jesm vyzkoušel a je to perfektní zvuk. Tu stotřicítku jsem překonďousoval a upravil k obrazu svému a chci na to hrát.
Kdysi jsem zakoupil basovou bednu DELICIA 150 a nechal jsem do ní vestavět panem Fidkem zes ale od té doby už je tam jiný předzes který jsem si udělal a koncák jsem použil AZK 637 po úpravě. Jinak jsem postavil JCM 800 ale ten je spíš pro kytaru a já bych chtěl být věrný zvuku tak pro to ta stotřicítka. ( zatím ) Prosím jestli má někdo nějaký slušný návrh na basbednu jestli by nebyl tak hodný a nemohl by se se mnou podělit o zkušenosti se stavbou. Jinak okopčím nějaké kombo ale bojím se že bude mít nějaký nevhodný vlastní rezonanční kmitočet.
Tak zatím díky a ještě jednou prosím - páni basáci ozvěte se . Děkuji Kaca
p.s. chci to jen pro sebe a budu to používat i pro kontrabas

Uživatelský avatar
Yarda1
Příspěvky: 2372
Registrován: 11 úno 2009, 01:00

Re: Baskytarová repro

#2 Příspěvek od Yarda1 »

Kaca píše:Mám ARN 932 přemotaný panem Ing. Křížem na 270W
Jak se reproduktor
http://www.repromania.net/tesla/tesla-b ... rn-932.php
přemotává na 270W?

Uživatelský avatar
Kaca
Příspěvky: 2802
Registrován: 29 lis 2006, 01:00
Bydliště: Hadačka
Kontaktovat uživatele:

#3 Příspěvek od Kaca »

Zůstane kovová kostra a dá se všechno nové. Pokud budeš pátrat tak se toho dopátráš. Dnes to dělá taky někdo ale chtěl jsem si u něho nechat předělat taky ještě jeden ale ten dotyčný mě vnucoval gumu okolo ozvučnice ale já mám raději pogumovanou textýlii tak jsem top raději nechal být. Ten pan Ing. Kříž z Dolního Města už to dlouho nedělá ale dělAL TO MOC PĚKNĚ. měl jsem od něho předělané tři tyhle repra a
moc pěkně.
nechci tady ale diskutovat o přestavbě repra ale poprosit o nějaký pěkný, osvědčený návrh na baskytarovou reprobednu. Děkuji !

Uživatelský avatar
Sendyx
Příspěvky: 12118
Registrován: 05 čer 2005, 02:00
Bydliště: Ostrava

#4 Příspěvek od Sendyx »

Jak to, že to je 270W, není to náhodou 260W ? :wink:

Uživatelský avatar
pavel16
Příspěvky: 821
Registrován: 19 pro 2007, 01:00
Bydliště: Litovel

#5 Příspěvek od pavel16 »

Reprák ti přemotají třeba na 1kw plotovým drátem akorát že potom už přestane hrát.Zkus ho porovnat s nějakým originálem (EMINENCE,SELESTION a pod.) a uvidíš , že ten svůj prohodíš oknem.

Uživatelský avatar
Yarda1
Příspěvky: 2372
Registrován: 11 úno 2009, 01:00

#6 Příspěvek od Yarda1 »

Sendyx píše:Jak to, že to je 270W, není to náhodou 260W ? :wink:
Já jsem se o převíjení reproduktorů nezajímal.
Jen je mi divné, že původní katalogový údaj je:
Maximální standartní příkon [W]: 25
(Jsem šťoural, tak si neodpustím že to slovo se píše "standarDní")
a ten převinutý je víc než 10x vyšší.
Tak se čistě ze zvědavosti chci zeptat jestli to není chyba a místo W tam neměly být ohmy.

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29693
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#7 Příspěvek od EKKAR »

Nikoliv, panáčci - stačí použít odpovídající materiály (hliník na former a dostatečně tlustý drát na kmitačku), aby se výkonová zatížitelnost zmnohonásobila. Samozřejmě, je potřeba i upravit závěs membrány a často i membránu samotnou, ale JDE TO - jiná věc je, jakou pak má takto upravený reproduktor například citlivost a frekvenční charakteristiku vzhledem k původnímu magnetickému obvodu, ale VÝKON snese opravdu velký... V určitých kruzích je to naprosto běžná úprava.
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
Burajko
Příspěvky: 1803
Registrován: 21 srp 2009, 02:00

#8 Příspěvek od Burajko »

Previnut 25W repro na 270W je dost za vlasy pritiahnute , ak to nieje rovno postavene na :breakdance: uz len kvoli slabemu magnetu...
Už druhý krát strihám a furt je to krátke

Uživatelský avatar
Crifodo
Příspěvky: 14471
Registrován: 11 říj 2005, 02:00

#9 Příspěvek od Crifodo »

EKKAR píše:Nikoliv, panáčci - stačí použít odpovídající materiály (hliník na former a dostatečně tlustý drát na kmitačku), aby se výkonová zatížitelnost zmnohonásobila. Samozřejmě, je potřeba i upravit závěs membrány a často i membránu samotnou, ale JDE TO - jiná věc je, jakou pak má takto upravený reproduktor například citlivost a frekvenční charakteristiku vzhledem k původnímu magnetickému obvodu, ale VÝKON snese opravdu velký... V určitých kruzích je to naprosto běžná úprava.
Takže zůstane koš, možná magnet a typový štítek, a mám elektrodynamickou přímotopnou pumpu, kterou je možná i slyšet :twisted:

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#10 Příspěvek od rnbw »

A nevyjde to s pracou drahsie ako cely reprak?

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29693
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#11 Příspěvek od EKKAR »

Crifodo píše:Takže zůstane koš, možná magnet a typový štítek, a mám elektrodynamickou přímotopnou pumpu, kterou je možná i slyšet :twisted:
Asi tak - každému ale, co jeho jest. Prostě se to dělá - výsledný efekt já komentovat nehodlám.
rnbw píše:A nevyjde to s pracou drahsie ako cely reprak?
Jo, často.
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
Kaca
Příspěvky: 2802
Registrován: 29 lis 2006, 01:00
Bydliště: Hadačka
Kontaktovat uživatele:

#12 Příspěvek od Kaca »

Ty věci co udělal ten Pan z Dolního Města se nedají okecat. Prosím zůstaňme u tématu. Má někdo z basáků něco do hry ?
Debaty o reprech nechme na jindy. Děkuji !!!!!!!!!!!!!!

Uživatelský avatar
Kaca
Příspěvky: 2802
Registrován: 29 lis 2006, 01:00
Bydliště: Hadačka
Kontaktovat uživatele:

#13 Příspěvek od Kaca »

Jo, a ještě jednu věc - když basák, tak ťežkej a bedna taky. Nebudeme se bavit o akustických zkrazech, zvlásťee při nízkých fr...........

Jo a ještě bass reflex, a to je to po čem se ptám ale to již znalí odborníci jistě poznali. (teda Ti kteří mají sluch a nemusí si cpát do uší vajgly ) při nějakém tónu který má se sálem svůj vlastní rezonanční kmitočet. Však víte. Tak má někdo něco ? Nebo jinak okopčím něco z blízkého okolí a nebude to stát za nic.

Uživatelský avatar
Kaca
Příspěvky: 2802
Registrován: 29 lis 2006, 01:00
Bydliště: Hadačka
Kontaktovat uživatele:

#14 Příspěvek od Kaca »

Myslím si že mít za prde....... 400W Gausse v krabičce od sirek je na hovn.....
Chci mít bednu která bude hrát a na kterou můžu zapojit tu stotřícu. Prosím Fandové zapojte se a dejte příležitost kámovi kterej Vám může pomoct kdykoliv to bude možné. Nikdy jsem ještě neměl tu smůlu aby mě nekdo z mých blízkých pomluvil. Vždycky jsem jenom pomohl. No kdyby se nic nenašlo tak se nic neděje, já to nějak vyřeším, sice obtížně ale ano. S Vámi by to ale bylo prímové. Za případné aktuální připomínky děkuji a Všechy Vás zdravím ! Kaca


Jo a o těch reprákách mnůžeme pokecat jindy. Třeba na téma jakej máte kdo názor na to lemování kolem membrán ale pro tohle téma prosím zvolte novou nit. Děkuji !

Uživatelský avatar
Kaca
Příspěvky: 2802
Registrován: 29 lis 2006, 01:00
Bydliště: Hadačka
Kontaktovat uživatele:

#15 Příspěvek od Kaca »

Já to nechal dělat v době kdy stála předělávka tohohle asi na 700 k
Naposledy upravil(a) Kaca dne 08 dub 2010, 11:40, celkem upraveno 1 x.

Odpovědět

Zpět na „Poradna“