ESR merač

Problémy s měřícími přístroji, detektory fyzikálních veličin, detektory kovů a další

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Návštěvník

#121 Příspěvek od Návštěvník »



Uživatelský avatar
PavelFF
Příspěvky: 4796
Registrován: 18 úno 2008, 01:00
Bydliště: Brno

#122 Příspěvek od PavelFF »

Anonym píše:
PavelFF píše:To já nevím, ty chytrolíne.
A tohle je co? To je ukázkové gentlemanské oslovení?....
Odpověděl jsem taky jednou ve tvém stylu, abys aspoň přibližně viděla, jak se mohou cítit ostatní, když je obšťastníš svým mlýnem.


Je to propustný měnič?

Uživatelský avatar
jjilek
Příspěvky: 3808
Registrován: 29 bře 2009, 01:00
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

#123 Příspěvek od jjilek »

Jarous píše:Starý dobrý BM509 dokáže aj takéto veci zmerať :D
Už se tady začíná pindat. Tak jenom krátce, můžeš mi popsat Tvůj postup měření s BM509? Do terénu opravovat nechodím a v dílně mi stojí BM509 na stole.
Díky. j.

Uživatelský avatar
dodik
Příspěvky: 198
Registrován: 26 lis 2008, 01:00

#124 Příspěvek od dodik »

Prekreslil som dps pre SMD rezistory, zatial to mám takto.
ESR meter je z KE1/2004.
Elektrolyty pôjdu naležato a LEDky mimo DPS, neviem či to mám správne a či to výkonovo tie SMDčka zvládnu alebo aspoň ten mostík zložiť z metalov 0207.
Přílohy
ESR_meter.jpg
(112.13 KiB) Staženo 168 x

Uživatelský avatar
ivannavi
Příspěvky: 54
Registrován: 29 kvě 2008, 02:00
Bydliště: Trenčín

#125 Příspěvek od ivannavi »

Zdravim,

chcel by som sa podelit o skusenosti so zapojenim ESR/C metra, ktore pouzivam a povazujem za jedno z najlepsich ktore je uvedene na internete.
Nemeria to len ESR ale aj kapacitu, co sa mi osvedcilo, pretoze aj ked je ESR v norme kapacita bola polovicna oproti udavanej. Merat sa da aj v zapojeni, bez vyletovania kondika, ale treba dat pozor ci nema paralelne este dalsie. Takyto pristroj znacne urychli opravu, najdenie vadnych kondenzatorov... Pouzivam ho uz asi rok. Konstrukcia je jednoducha, suciastky bezne dostupne.
Pripajam neake fotky, napr. plosak ktory som robil fotocestou, ako vyzera osadeny plosak (spodnu stranu som nefotil, nechcelo sa mi to rozoberat je tam len par SMD), dalej fotky z realneho merania kondikov... Inak vsimnite si ten 6800uF kondik, ma cca 20rokov znacka TEAPO
Zvazoval som aj merac od p. Zajice ale tam mi chyba prave udaj o kapacite kondenzatora a musel by som brat do ruky dalsi pristroj ktory by meral kapacitu. Tento splna vsetky moje poziadavky... A navyse je volne dostupny aj program pre PICko, a vzhladom na pouzitie beznych suciastok ktore su castokrat v domacich zasobach vas vyde konstrukcia velmi lacno.

Original stranka s konstrukciou:
http://pro-radio.ru/measure/3288/

Prevzata na ceskej stranke:
http://www.mcu.cz/comment.php?comment.news.1242
Přílohy
DSCF4859.jpg
(73.63 KiB) Staženo 143 x
DSCF4860.jpg
(101.15 KiB) Staženo 131 x
DSCF4861.jpg
(92.07 KiB) Staženo 144 x
DSCF4862.jpg
(95.51 KiB) Staženo 378 x
DSCF4864.jpg
(98.96 KiB) Staženo 537 x

Uživatelský avatar
voodoo400
Příspěvky: 144
Registrován: 23 pro 2009, 01:00

#126 Příspěvek od voodoo400 »

to ivannavi: tak toto sa mi paci z ESR metrov najviac. A tie tlacitka sluzia len na kalibraciu? ked ich nemas vyvedene z krabicky von...

Uživatelský avatar
ivannavi
Příspěvky: 54
Registrován: 29 kvě 2008, 02:00
Bydliště: Trenčín

#127 Příspěvek od ivannavi »

ano, tlacitka sa pouziju iba raz pri kalibracii... potom uz nie

Uživatelský avatar
robo
Příspěvky: 3228
Registrován: 08 dub 2004, 02:00
Bydliště: Brno

#128 Příspěvek od robo »

Tak tohle by bylo ono. Nema nekdo chut to postavit a prodat. Myslim se by zajem byl. Nejen muj. Po zapocteni veskerych nakladu, co by to stalo.

Uživatelský avatar
SMITH
Příspěvky: 1259
Registrován: 07 čer 2004, 02:00
Bydliště: Púchov , SLOVENSKO

#129 Příspěvek od SMITH »


:-) Nikdy neøíkejte, že nìco nejde, protože vždy se najde blbec, který neví, že to nejde, a udìlá to ! :-)
Úspìch je špatný uèitel. Kvùli nìmu si chytøí lidé myslí, že nemohou prohrát. (Bill Gates)

Uživatelský avatar
pavel16
Příspěvky: 821
Registrován: 19 pro 2007, 01:00
Bydliště: Litovel

#130 Příspěvek od pavel16 »

Také se mi zamlouvá.Kde najdu podrobnosti na té české stránce?

Uživatelský avatar
otakarv
Příspěvky: 3657
Registrován: 30 srp 2008, 02:00
Bydliště: Čierne pri Čadci
Kontaktovat uživatele:

#131 Příspěvek od otakarv »

Tento C+ESRmetr je myslím ze všech konstrukcí,co jsem zatím viděl,super měřič.

Uživatelský avatar
SMITH
Příspěvky: 1259
Registrován: 07 čer 2004, 02:00
Bydliště: Púchov , SLOVENSKO

#132 Příspěvek od SMITH »


:-) Nikdy neøíkejte, že nìco nejde, protože vždy se najde blbec, který neví, že to nejde, a udìlá to ! :-)
Úspìch je špatný uèitel. Kvùli nìmu si chytøí lidé myslí, že nemohou prohrát. (Bill Gates)

Uživatelský avatar
voodoo400
Příspěvky: 144
Registrován: 23 pro 2009, 01:00

#133 Příspěvek od voodoo400 »

Tiez sa ho chystam robit, mam len obavy ci bude presny. Tento "rusky" merak nemeria kondik striedavym prudom ako vacsina inych. Ked sa meria kond pri striedavom prude, zvycajne 100kHz, tak sa k ESR pricitava aj ESL, co moze byt prakticke.

Neviem ci som pochopil princip spravne, ale myslim, ze meraci proces zacina nabijanim meraneho kondenzatora prudom cca 10mA, (asi po dobu 3ms) potom v jednom okamihu je hodnota napatia zapamatana v kondenzatore 4.3nF a zaroven sa odpoji nabijanie. Na meranom kondenzatore dojde k poklesu napatia o hodnotu U=ESR*I. Potom sa rozdiel napati na pamatovom C 4.3nF a na meranom kondenzatore zosiluje a vyhodnocuje v PICku. Zmeny napatia vychadzaju minimalne, hlavne pri low esr kondikoch.
Co vy na to?

Uživatelský avatar
SMITH
Příspěvky: 1259
Registrován: 07 čer 2004, 02:00
Bydliště: Púchov , SLOVENSKO

#134 Příspěvek od SMITH »

Dá sa nejako nastavi￾ ten to merák .Spravil som poèiatoèné nastavenie (skratnu￾ vývody a zmaèknú￾ S a + ) ale na 1R rezistore mi ukazuje 1R018 .Rezistor má hodnotu 1R006 .

Pri zapnutí a stlaèenom S sa dostanem do menu , kde sa dá meni￾ koeficient pre 1R , 10R a Cx . Hodnota sa mení ,ale nedá sa uloži￾ , resp neviem ako ju uloži￾ .
:-) Nikdy neøíkejte, že nìco nejde, protože vždy se najde blbec, který neví, že to nejde, a udìlá to ! :-)
Úspìch je špatný uèitel. Kvùli nìmu si chytøí lidé myslí, že nemohou prohrát. (Bill Gates)

Uživatelský avatar
Cust
Příspěvky: 5553
Registrován: 17 led 2007, 01:00
Bydliště: Husinec-Řež

#135 Příspěvek od Cust »

myslím, že chyba 1 procento je vyhovující...

Odpovědět

Zpět na „Měřící přístroje, detektory fyzikálních veličin“