Co jste přinesli zajímavého ze sběrného dvora? (zamčeno)

Prostor pro osobní dotazy, které nelze jinde dopasovat, případně které přímo nesouvisí s bastlením či elektrotechnikou obecně (protože i bastlíři jsou většinou normální lidé, co nedrží v ruce štípačky a šroubovák 24 hodin denně). Neslouží pro přeposílání obecně známých informací z komerčních webů.

Moderátor: Moderátoři

Zamčeno
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
otakarv
Příspěvky: 3657
Registrován: 30 srp 2008, 02:00
Bydliště: Čierne pri Čadci
Kontaktovat uživatele:

#181 Příspěvek od otakarv »

vraj je uplne nefunkcna, lebo jej pri rezani neopatrne urezal kabel
To by jeden opravdu nevěřil,jak jsou někteří lidi doslova a do písmene blbí,když si neuvědomí,že ten kábel stačí vyměnit.
Ale to bychom zase my druzí neměli radost,že jo. :lol:
No já se dneska po dlouhé době odhodlal navštívit SD.Smůla i když měl být otevřený,tak byl zamčený.Možná,že to i tak bylo lepší.

Uživatelský avatar
Carel
Příspěvky: 572
Registrován: 16 lis 2006, 01:00
Bydliště: Šumava

#182 Příspěvek od Carel »

Já to dělám výměným způsobem.Když chci navštívit SD,něco rozebraného odevzdám a nějakou "zajímavost" si odnesu.Takže doma mě narůstá slušná součástková zásoba tranzistorů,rezistorů,diod a pod.Jsou to starší,ještě poctivé komponenty a po výměně vadné součástky chinese trash se hodí.

Uživatelský avatar
e-man
Příspěvky: 62
Registrován: 06 bře 2008, 01:00

#183 Příspěvek od e-man »

Mým úlovkem z SD byl nesehnatelný" spodek" rychlovarné konvice Šmoulinex , kterou máme 10 let a byla dost drahá . Tím byla opět vrácena do života . Navíc jsem stoupnul v očích manželky jako vzorný opravář . Máma má za tu dobu 3 nebo 4 konvice žluté provenience.
Odcházejí jedna radost. Co chci ale zdůraznit je radost ze záchranné akce a dlouhý nos Europitomcům i jejich roztočené spirále spotřeby spotřebních krámů s poločasem rozpadu 24 měsiců max. Dobrý lov ! :D

Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

#184 Příspěvek od Hill »

Tohle není z SD, ale z jedné garáže, to vše čekalo připravené k exportu do kontejneru na nebezpečný odpad, naštěstí ho ještě nepřistavili.
Přílohy
M551_Finezja1.jpg
Jeden z posledních stolních kazeťáků od Unitry M551S Finezja 3 - vyčištění přepínačů a mechaniky, nový řemínek. Ještě by to chtělo vyměnit motor, ten už nějak nemá sílu a brzy to neutáhne. Ale Dolby B, DNL a další - to je komfort.
(58.71 KiB) Staženo 74 x
Merkury303mm.jpg
Tuner stačilo přeladit a přelepit stupnici pro FM, hraje skvěle, tohle je velmi slušně domakaná mašinka. A hezká i uvnitř.
(63.94 KiB) Staženo 109 x
ZRK_ZG30mm.jpg
Ty bedny jsou dvě, Unitra ZG30: 30W sinus, 30 litrů. Napřed jsem opravoval membránu jednoho basáku prožranou od myší, pak na třetí pokus sehnal jiné basáky, s nimiž to má stejnou citlivost a mezi 63Hz a 1kHz jen nevýznamně jinak zvlněnou charakteristiku.
(63.7 KiB) Staženo 94 x

Uživatelský avatar
Crifodo
Příspěvky: 14471
Registrován: 11 říj 2005, 02:00

#185 Příspěvek od Crifodo »

ta fotka repro bedny je mírně nadstandardní, to ty sis tak dobře pohrál s kolmicemi? :roll:

Jo, lidi vyhazujou věci s hodnotou, aby si doma udělali místo na čínskou spotřebku... zvláštní doba.

Uživatelský avatar
e-man
Příspěvky: 62
Registrován: 06 bře 2008, 01:00

#186 Příspěvek od e-man »

UNITRA - zavody im. Kasprzaka nebyla zlá . Dělali i licenční věci od Grundiga .
E-man

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#187 Příspěvek od rnbw »

Pre mnoho ludi napriklad ten kazetak nema ziadnu hodnotu, lebo kazety vobec nepouzivaju. Par kazetakov mam, ale dlho som ziadny nezapol.

Mozno by som to tam cele nechal, keby som zistil, ze je to polske a ten tuner ma len "vychodne" pasmo FM.

Minule som videl pri kontajneroch polozeny 17" CRT monitor IBM aj s kablami. Rozmyslal som, ze ho zoberiem. Ale uvedomil som si, ze by mi bol na nic. Nechal som ho tam a o 10 minut tam uz nebol. Takze hadam niekomu posluzi lepsie.

Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

#188 Příspěvek od Hill »

Crifodo: samozřejmě, že pohrál, a nejen s kolmicemi, ten HP M525 má tak mizernou optiku, že jsem odstraňoval i soudkovitost. A, samozřejmě, skutečná charakteristika proti té na štítku je od středů dolů asi o 2dB rovnější, nemá takové převýšení kolem 200Hz jako měla původně.

E-man: právě, že tohle patřilo k té nejlepší asi tak pětině sortimentu Unitry, proto jsem po tom skočil. Ani elektrolyty jsem ještě nemusel měnit.

Ještě jsem někde ve sklepě zahlédl hifi cívkáč ZK246, snad tam ještě bude, až si vzpomenu, kde to bylo...

Je to zkrátka lepší, nežli Sony
dvakrát třicet wattů čtyři ohmy...
(volná parafráze, Pavel Dobeš jistě promine)

Uživatelský avatar
e-man
Příspěvky: 62
Registrován: 06 bře 2008, 01:00

#189 Příspěvek od e-man »

Vím , to je ten cívkáč s hezkými indikátory . Nakonec analog je opět in a dobové nahrávky patří na dobové stroje . Tím neříkám , že ujíždíš na trendech - vím , že máš vlastní názor (DD).
DD = dost dobrý . :)
E-man

Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

#190 Příspěvek od Hill »

Nejde ani tak o to, co je "in". Spíše jde o zajímavost a jsem rád, že se té dnes už muzejní technice věnuje tolik lidí. Analogová technika má svá omezení a vyžaduje přistoupit na podstatně větší hromadu kompromisů, než digitální zpracování.
Samozřejmě dnes není problém i s normální zvukovkou (třeba i integrovanou na MB) udělat záznam s parametry daleko lepšími, než kdy šlo s analogovou technikou. Ale, když z některých signálů udělá vzorkování něco jiného, co na tom? Existují metody, jak to zamaskovat, aby to pokud možno nikdo nepostřehl.
Fakt je, že mne fascinuje u strojů vyráběných v Evropě skutečnost, že jejich výrobci pustili do světa trvanlivé a robustní konstrukce, které si nechaly něco líbit a měly výdrž. Tím mám na mysli i Teslu, Unitru, RFT, Rigu, Videoton a další na této straně bývalé opony, nebyly to tedy jen Kudelski, Grundig, Studer, Telefunken, AEG, Saba, Braun, Philips, B&O, Dual, Nordmende, Schaub-Lorenz, Graetz, Loewe-Opta, Eumig, Uher a další (Uher je schválně na konci, opravoval jsem jen dva, ale zato opakovaně, vedle Tesly jejich vnitřky už na první pohled připomínaly spíše vývojový vzorek a vyžadovaly velmi opatrné zacházení).
Někdy jde zase o přímo nadčasovou záležitost, jako u kombinované hlavy ANP935, která se poprvé objevila v roce 1963 a vyhověla beze změny pro téměř všechny magnetofony Tesla až do konce osmdesátých let. A nejen pro ně, používala se k podstatnému vylepšení vlastností i do magnetofonů Maják, Jauza, Jiněj a dalších, co se k nám dostaly přes SSSVDUNNÚ (nevím, proč se tomu říkalo individuální dovoz, když to sem vozili hromadně, no, asi jich tu bylo tolik, že pořád ještě nevyšel kus na jedno individuum). Myslím, že jde o světový rekord.
Ale to asi patří jinam.

Uživatelský avatar
matus15
Příspěvky: 336
Registrován: 13 pro 2008, 01:00
Bydliště: Prešov

#191 Příspěvek od matus15 »

:)
Naposledy upravil(a) matus15 dne 25 srp 2013, 23:58, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
otakarv
Příspěvky: 3657
Registrován: 30 srp 2008, 02:00
Bydliště: Čierne pri Čadci
Kontaktovat uživatele:

#192 Příspěvek od otakarv »

Vidíš a moje švagrová si v obchodě objednala gramofón(už jej má i doma).Má kopu gramofónových desek(platní) a neměla je na čem přehrávat.
Hlavně že na gramec má peníze,ale co budou jíst to už je vedlejší,když švagrovi práce nevoní. :roll:

Uživatelský avatar
kejki
Příspěvky: 2270
Registrován: 10 lis 2009, 01:00
Bydliště: u Velvar, mezi D8 a R7

#193 Příspěvek od kejki »

Třeba si koupila ten s ripováním do MP3, brácha se na to taky nachytal.

Ulovená GU 81M, která mě jen zaujala neobvyklostí (pro mne) zde vyvolala zájem nadšenců, tak jsem rád, že to poslouží.

Škoda, že Zelmer Profi, s komplet mísama nebyl propuštěn do oběhu, vypadal jak nový :-(
Alespoň nesehnatelné knoflíky na Mora 22xx udělaly doma radost.

Uživatelský avatar
matus15
Příspěvky: 336
Registrován: 13 pro 2008, 01:00
Bydliště: Prešov

#194 Příspěvek od matus15 »

:)
Naposledy upravil(a) matus15 dne 26 srp 2013, 00:00, celkem upraveno 1 x.

kajus
Příspěvky: 91
Registrován: 27 úno 2009, 01:00

#195 Příspěvek od kajus »

Já jsem při návštěvě známých v Jihlavě objevil vedle kontejneru CD autorádio a 2 DVD přehrávače. Stačilo setřít sníh ,nechat vyschnout a pustit se do opravy. Autorádiu stačilo vyčistit čímsi zapatlanej motor. Jedno DVD bylo mrtvy, druhy mělo špatnou mechaniku, tak se použila ta z toho druhýho a jede jak novy.

Zamčeno

Zpět na „Nezařaditelné“