Detekcia PWM

Dotazy na technické problémy, vlastní řešení technických problémů

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
proforovi
Příspěvky: 5
Registrován: 07 bře 2010, 01:00

Detekcia PWM

#1 Příspěvek od proforovi »

Dobrý deň,
chcel by som poprosiť o radu.

Potreboval by som schému PWM detektoru, napríklad keby PWM strieda bola na 20 percent, obvod by mal dávať jeden stav a keby PWM zmizlo a namiesto neho by bolo stále napätie obvod by dal napr druhý stav.

dúfam že tomu rozumiete.

Ide mi o svetlá na aute ktoré sú napájane PWM signálom (obryska a brzda)

dakujem

masar
Příspěvky: 12295
Registrován: 03 pro 2005, 01:00

#2 Příspěvek od masar »

Nevím sice, k čemu to má sloužit, ale já tam vidím stavy 3. Ten třetí stav je, když jsou žárovky bez napětí. Co pak bude na výstupu obvodu? :wink:

Uživatelský avatar
proforovi
Příspěvky: 5
Registrován: 07 bře 2010, 01:00

#3 Příspěvek od proforovi »

Na aute sú na jednej strane dve žiarovky ako obrysovky.
Obe sú ako obrysovky stlmené na cca 40 percent a ako brzda svietia na 12V (13,4).
Ja mám svetlá ktoré majú síce rovnaký počet "žiaroviek" ale každá je na niečo iné - smerovka (nezaujíma ma), obryovka (LED) a brzda (LED)

Ak by som to svetlo napojil na auto tak ako to je budu mi svietiť slabo aj obrysovky aj brzdy
preto potrebujem aby
Pri PWM 40 percent - bol aktívny napr výstup 12V a ked bude namiesto PWM stále napätie bude aktívny druhý výstup

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29693
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#4 Příspěvek od EKKAR »

Dej tam jednoduchý integrační RC článek se zatěžovacím odporem a vyhodnocuj napětí na tom odporu. Dokud půjdou na kondík impulsy (regulace na 40% výkonu), bude napětí po integraci nižší a Tobě zbyde jen nastavit komparátor na správnou úroveň. Jak "budicí" signál přejde na stálou vysokou úroveň, bude napětí po integraci vyšší a komparátor překlopí - sepne to, čemu říkáš "brzdovky". Celé to i s výkonovým trandem bude tak na 10 součástek.
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
proforovi
Příspěvky: 5
Registrován: 07 bře 2010, 01:00

#5 Příspěvek od proforovi »

dakujem skusim :)

Odpovědět

Zpět na „Poradna“