externí ovládání klávesnice syntezátoru

Dotazy na technické problémy, vlastní řešení technických problémů

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
vaclavdvorsky
Příspěvky: 2
Registrován: 09 bře 2010, 01:00

externí ovládání klávesnice syntezátoru

#1 Příspěvek od vaclavdvorsky »

:?: nemá někdo zkušenost s tím, jak lze jednoduše ovládat klávesnici syntezátoru externí klávesnicí, 2 a půl oktávy ( externí klávesnice nemá MIDI, jen snímací magnetické kontakty).
Jinými slovy: Lze vytáhnout ze standardního keyboardu fy Yamaha nebo Casio jednoduše dráty, jejichž spínáním lze na tento nástroj "hrát"? Není mi znám princip spínání kláves keyboardu a nevím, kde bych se o něm něco dozvěděl.

Uživatelský avatar
Yarda1
Příspěvky: 2372
Registrován: 11 úno 2009, 01:00

#2 Příspěvek od Yarda1 »

Podle rozsahu to bude nějaká samohrajka pro děti?
Rozebrat a kouknout jak je udělaný tišťák.

Omlouvám se, špatně jsem četl, myslel jsem, že dva a půl oktávy má ten syntetizér.
Naposledy upravil(a) Yarda1 dne 09 bře 2010, 13:35, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
kevin_mitnick
Příspěvky: 1724
Registrován: 20 kvě 2007, 02:00

#3 Příspěvek od kevin_mitnick »

Ono to nebude takove snadne. Keyboardy jako Yamaha nebo Casio maji v klavesach dost vymakane snimani dynamiky a sily uderu. Z toho asi nepujde jen tak vytahat draty.

Spise bych uvazoval, jak do te externi klavesnice udelat MIDI koder a hnat to do toho casia jako externi MIDI...

Inspirovat se muzes treba tady:
http://hw.cz/constrc/midi/midi_pianko.html
nebo tady
http://www.beriomidi.info/

Uživatelský avatar
vaclavdvorsky
Příspěvky: 2
Registrován: 09 bře 2010, 01:00

Díky

#4 Příspěvek od vaclavdvorsky »

:D

Díky za inspiraci - v druhém odkazu je pěkně popsána diodivá matice, která se používá zřejmě u všech keyboardů, akorát u toho casia je těch drátů nějak moc - je tam nějak zakomponované snímání dynamiky úhozu, ale bez toho, aniž bych to rozebral, tak na to nepříjdu. Otázka je, zda bych to dal pak dohromady, aby to hrálo ... :roll:

Za MIDI rozhraní chtějí 3000 Kč a nejsem si jist, zda by to hrálo souběžně přes vlastní klávesy a zároveň hrály i externí klávesy přes MIDI (CTK 601).

Odpovědět

Zpět na „Poradna“