správné seřízení přítlačné kladky u VCR

Poruchy, opravy, tipy, triky, servisní menu

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
salora
Příspěvky: 694
Registrován: 04 srp 2005, 02:00
Bydliště: Krnov

správné seřízení přítlačné kladky u VCR

#1 Příspěvek od salora »

Chlapi můžete tu někdo z odborníků na VHS videa nějak podrobně popsat seřízení přítlačné kladky na šneku v kombinaci se switschem u šasi PAN012 ,případně sdělit nějaké odkazy kde se touto problematikou zabývají ?Děkuji

Uživatelský avatar
pida_m
Příspěvky: 775
Registrován: 04 úno 2010, 01:00
Bydliště: Karlovy Vary

#2 Příspěvek od pida_m »

.. mìøící kazeta a kolmost pøítlaèní kladky.
píïa

Uživatelský avatar
pida_m
Příspěvky: 775
Registrován: 04 úno 2010, 01:00
Bydliště: Karlovy Vary

#3 Příspěvek od pida_m »

jo a ten otoèný pøepínaè je porod, možná najdu servisní manuál, ale až koncem týdne, neb jsme je vèechny uklidili (ad neaktuálnost) do krabic do skladu).
píïa

Uživatelský avatar
salora
Příspěvky: 694
Registrován: 04 srp 2005, 02:00
Bydliště: Krnov

RE:

#4 Příspěvek od salora »

No tak to jsem si dal,díky nejspíše rozhozenému switscheru v závisosti na posunu ozubení jsem si to celé rozhasil,to je tak laborování na rok dopředu,prostě o ničom.Kromě toho to asi bude u každého videa nějak jinak to nastavení.

Uživatelský avatar
pida_m
Příspěvky: 775
Registrován: 04 úno 2010, 01:00
Bydliště: Karlovy Vary

#5 Příspěvek od pida_m »

hm, tak to budu muset o víkendu hledat. Snad to najdu a oskenuju a pošlu Ti ten servisák.
píïa

Uživatelský avatar
jano1154
Příspěvky: 184
Registrován: 08 úno 2010, 01:00
Bydliště: SK - Piešťany

PAN-012

#6 Příspěvek od jano1154 »

Pokial nejde posuv pásky , v prvom rade vymeniť kladku / VXL 1481 - VXL 1743 / poprípade celú. Môže biť - stvrdnutý povrch gumy a nastaveným prítlakom už riadne nedosiahne k oske hnacieho motora.
Pokial si nesprávne nastavil otočný polohový spínač, sú na ňom i na protikuse body / dierky-šípky / ktoré musia proti sebe sedieť ! !
Inak je to veľmi príjemná zábava ! ! Ak máš ešte dotaz ozvy sa !

Uživatelský avatar
salora
Příspěvky: 694
Registrován: 04 srp 2005, 02:00
Bydliště: Krnov

RE:

#7 Příspěvek od salora »

Díky Jano za vstřícnou pomoc a rady,nicméně jsem konečně to šasi mezitím zprovoznil a musím říct že i když víš jak to má být seřazené a dokonce máš před sebou stejné šásko z jiného videa tak je to porod vůbec umět to do těch správných pozic naskládat,to se spíše musí člověk trefovat a zkoušet v kombinaci s tím posr. šnekem ,protože až ti sjede kladka po něm dolů do pozice /play/aby správně a dostatečně kladka tlačila na pásek,jediné s čím jsem si později trochu u toho pomohl bylo odpojení modeswitsche v závislopsti na ozubení a až po mnohačetných pokusech když jsem se ujistil ručním posuvem že je vše jak má být tak jsem switsch dal na své místo očištěné /proti šipkám jak má být.Dostal se mi jako /*podotýkám novopečenému samoukovi/do ruky mimo jiné i novější řada šasi pan. kde opravdu mechan. switsch již není ale tam přijít tomu na kobylku je téměř zázrak.Nejhorší je když se netočí capstan motor pak hledej,závory apod. včetně zdroje ok a stále nic až nakonec z ničeho nic soustavně pálí po zasunutí do sítě jednu pojistku za druhou.Nyní ovšem hledám náhr. hlavu k tomu zprovozněnému šasi od panas. ale hlava philips/na kleštěnu co má ložisko v čoudu a i když má hlavu jinou /obdobnou/pouze ne 6hl. ale 4 hl. tak tam je zase sjetý povrch rotující hlavy až na železo takže jen teoretická možnost prohodit dobrý spodek s dobrým vrchem což je ovšem nereálné kvůli sundání ložiska /dusík nemám/a hlavně pak správného seřízení dvou půlek k sobě.Zatím všechny pokusy jak v obchodech tak i od bastlířů bez šance,nj.

Uživatelský avatar
jano1154
Příspěvky: 184
Registrován: 08 úno 2010, 01:00
Bydliště: SK - Piešťany

ODD

#8 Příspěvek od jano1154 »

Ako som už písal potrebujem presný typ zo štítku výrobku !

Uživatelský avatar
salora
Příspěvky: 694
Registrován: 04 srp 2005, 02:00
Bydliště: Krnov

RE:

#9 Příspěvek od salora »

Dostal jsem tvůj mail a včera poslal detailní snímky videa a hlav kde je i výrobní štítek modelu ,nebo jsi myslel štítek té hlavy ,tam jsem totiž defakto žádné označení nenašel takže aspon vizuálně,snad ti to bude stačit.Jedná se o 6 hl. hlavu ale může tam být použitá případně i 4 hl.která má pochopitelně méně vývodů na výstupním konektoru ale to nevadí jelikož mám ke každé hlavě odpovídající videomodul.

Odpovědět

Zpět na „DVD, VHS, SAT “