Zkusebni piskle s OZ

Problémy s návrhem, konstrukcí, zapojením, realizací elektronických zařízení

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
masar
Příspěvky: 12295
Registrován: 03 pro 2005, 01:00

#16 Příspěvek od masar »

Ale používá, sám jsi toho důkazem. To jen někdo chce něco vylepšit a potom to tak dopadá. :wink:

Uživatelský avatar
kbulda
Příspěvky: 1487
Registrován: 23 říj 2007, 02:00
Bydliště: u Mělníku

#17 Příspěvek od kbulda »

ohryzek36 píše:Možná, že je to blbá otázka (nebijte mně :) ), ale proč se u těchto zkoušečů nepoužívá nejjednoduší zapojení: ( +baterie -> bzučák -> měřící hroty -> -baterie ) ? Já takový používám každý den už déle než rok a baterii jsem zatím neměnil :roll:
Takový používám cca 15 let, 9 V baterii jsem měnil asi 5 x, piezo sirénku 2 x ( potvora nevydrží připojení na 230 V AC ).

Uživatelský avatar
kymlalu
Příspěvky: 26
Registrován: 20 led 2009, 01:00

#18 Příspěvek od kymlalu »

Jenze takovym nepoznam povoleny svorky, spatne vlozeny vodice, diodu v obvodu ( pokud neprohodim snury ).

Tady si dam mereny odpor 5 ohm a poznam to.

Ty nejjednodussi pisklata ( 2 trnazistory a 2 rezistory ) tady mame. Problem je najit 2 ktery spolu spravne piskaj a navic nepoznam vyse zminene veci. Ale zas poznaji impedanci.

Nevyberete si...

Uživatelský avatar
Artaban001
Příspěvky: 9457
Registrován: 01 dub 2004, 02:00
Bydliště: Pendrov

#19 Příspěvek od Artaban001 »

Hele, to jsi ani nezkoušel, kolik ten bzučák s telefonní vložkou žere?
Taky jsem k tomu obvodu taky psal, že jsem ho použil kvůli příjemnějšímu tónu, než těch pískacích piezosirénkách, co běžně koupíš. Jako pískle ho používám v sériovém zapojení spolu s 9V destičkovou baterií.
(Šlusmetr z operákem a bzučidlem má každej multimetr nad 200KČ)
V mým obvodě vysoká spotřeba není na závadu. Pokud jsem komusi dělal pískle s piezobzučákem, dával jsem paralelně k piezobzučidlu 47R odpor..

Uživatelský avatar
Badas
Příspěvky: 20
Registrován: 12 úno 2005, 01:00
Bydliště: Vysočina, přesnějc Velká Medřič

#20 Příspěvek od Badas »

Já používám todle.
Přílohy
Zkousec_s_555.pdf
(48.86 KiB) Staženo 389 x

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#21 Příspěvek od BOBOBO »

Na toto tema (šlusmetr ne odběr) už nějaká vlákna jsou . Ten v úvodu popisovaný je obdobou dříve uveřejněného .Ten používám k plné spokojenosti již roky . Jak autor vlákna uvádí , má důležitou vlastnost - indikuje opravdu reálnou nastavitelnou hodnotu odporu obvodu od 0,05 - 33 Ohmů . Mám ocejchovanou stupnici . No pokud s tím měříš v práci celý den , tak aku , ale pokud měříš párkrát za měsíc , musí Ti ta 9Voltovka při použití vypinače rok vydržet . Měřil jsem svůj a bere 13mA bez pieza , s ním 16mA. LED nemám použitu .
Přílohy
šlusmetr.PNG
(2.86 KiB) Staženo 215 x

Odpovědět

Zpět na „Řešení problémů s různými konstrukcemi“