Podlahove kurenie

Prostor pro osobní dotazy, které nelze jinde dopasovat, případně které přímo nesouvisí s bastlením či elektrotechnikou obecně (protože i bastlíři jsou většinou normální lidé, co nedrží v ruce štípačky a šroubovák 24 hodin denně). Neslouží pro přeposílání obecně známých informací z komerčních webů.

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
proel64
Příspěvky: 464
Registrován: 28 led 2007, 01:00
Kontaktovat uživatele:

Podlahove kurenie

#1 Příspěvek od proel64 »

Zdravim vsetkych,chcem sa spytat na vas nazor na podlahove kurenie,hlavne tych,co to prevadzkuju alebo videli u svojich znamych,ale aj ostatnych...chcem totiz prerabat kurenie v rodic. dome a uz navzdy skoncovat s gamatkama...

Uživatelský avatar
drabek06
Příspěvky: 1659
Registrován: 27 kvě 2006, 02:00
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

#2 Příspěvek od drabek06 »

Mě osobně se to líbí a klidně bych to domů bral. Ale asi nejvíc mě dostalo když sem u jedněch lidí viděl jak sušel na vytápěný podlaze prádlo :lol:

Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

#3 Příspěvek od Hill »

To je praktické - podlaha se tím rovnou vytře...

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#4 Příspěvek od BOBOBO »

Je to parádní věc . Doporučuji . Ale ber to tak , že by jsi měl mít oboje , jak radiátory , tak podlahovku . Podlahovku spíše na ohřátí podlahy , aby nezáblo . Ale je třeba si uvědomit , že Ti přibyde topenářský rozvaděč se směšovačem a smyčky Ti doporučuji do 80m , jinak budeš potřebovat výkonné čerpadlo a to je skoro 3x dražší než pro radiátory a to pro ně máš pochopitelně druhé .

Uživatelský avatar
kejki
Příspěvky: 2270
Registrován: 10 lis 2009, 01:00
Bydliště: u Velvar, mezi D8 a R7

#5 Příspěvek od kejki »

Podlahovka samotná stačí jen v moderním izolovaném domě. Jinak tepelně nestačí a musí k ní být radiátory.
Moje rozhodnutí ponechat wafky - Karma Beta vychází z údajů výrobce - účinnost 80% je stejná, jako u klasického kotle. Takže přejít na klasiku nemá smysl. Kondenzační potřebuje nový komín, plus cena kotle, plus cena radiátorů, v případě podlahovky směšovač a rozvody.
Momentálně největší úspora jsou kamna na dřevěné brikety, minimum práce, popela a teplíčko za míň než půlku.

AmarokCZ
Příspěvky: 2838
Registrován: 20 pro 2006, 01:00
Bydliště: Poličské krystalinikum
Kontaktovat uživatele:

#6 Příspěvek od AmarokCZ »

Podlahovka jako samotné vytápění je dostačující i u starších domů - známý to má v domě z počátku 80.let a bez problémů. Podmínka moderního domu je nutná spíš pro elektrickou podlahovku (hl. z finančních důvodů).

Dle mě je momentálně největší úsporou pyrolitický kotel na kusové dřevo, protože náklady na brikety jsou oproti kusovém dřevu dvojnásobné.

Uživatelský avatar
vrky
Příspěvky: 1738
Registrován: 28 lis 2004, 01:00
Bydliště: pod Black Mount

#7 Příspěvek od vrky »

Teplovodní vytápění nebo elektrické?

Uživatelský avatar
jezevec
Hlavní moderátor
Hlavní moderátor
Příspěvky: 5414
Registrován: 13 čer 2004, 02:00
Bydliště: Břeclavsko
Kontaktovat uživatele:

#8 Příspěvek od jezevec »

kejki píše: Moje rozhodnutí ponechat wafky - Karma Beta vychází z údajů výrobce - účinnost 80% je stejná, jako u klasického kotle....
Nejhorší varianta, prakticky ověřeno. Polovina tepla letí přímo ven. Té účinnosti 80% věřím asi tolik jako údaji na ťamanském rádijku - 180W!

Uživatelský avatar
fero7
Příspěvky: 2250
Registrován: 20 led 2007, 01:00

#9 Příspěvek od fero7 »

vrky píše:Teplovodní vytápění nebo elektrické?
Ak chces to robit, tak jednoznacne podlahove a teplovodne.
V konecnom dosledku urcite usetris a hlavne, tepelna pohoda.

Uživatelský avatar
proel64
Příspěvky: 464
Registrován: 28 led 2007, 01:00
Kontaktovat uživatele:

#10 Příspěvek od proel64 »

Myslel som samozrejme teplovodne.V google pramenoch som vycital,ze pri kombinacii podlaha plus radiatory tie radiatory nemusia byt take vykonne ako keby boli samotne.Kuchyna,chodba,kupelna,wc na povrchu dlazba,ale co do obyvacky,google zase najde milion verzii,boli by vhodne trebars parkety?

Uživatelský avatar
stefan31
Příspěvky: 1195
Registrován: 17 čer 2004, 02:00

#11 Příspěvek od stefan31 »

Ak parkety, tak len dub, nie buk. A èi sú vhodné na podlahové kúrenie, to by vedeli asi najlepšie tí, ktorí ich pokládajú, popr. aj ich výrobca by mohol ma￾ nejaké info...

Stefan31

Uživatelský avatar
kejki
Příspěvky: 2270
Registrován: 10 lis 2009, 01:00
Bydliště: u Velvar, mezi D8 a R7

#12 Příspěvek od kejki »

jezevec píše:
kejki píše: Moje rozhodnutí ponechat wafky - Karma Beta vychází z údajů výrobce - účinnost 80% je stejná, jako u klasického kotle....
Nejhorší varianta, prakticky ověřeno. Polovina tepla letí přímo ven. Té účinnosti 80% věřím asi tolik jako údaji na ťamanském rádijku - 180W!
Mám dost dlouhé trubky, takže na předehřátí vzduchu to funguje. Další věc je seřízení, první seřizovač byl ze staré školy a stálo to za málo, po seřízení podle výrobce to byla úplně jiná pohoda, s menším plamenem.
pyrolitický kotel na kusové dřevo, protože náklady na brikety jsou oproti kusovém dřevu dvojnásobné.
Dřevo musí být proschlé-někde musí být skladované, většinou ještě vyžaduje nějakou práci, kotel stojí taky dost. Ale souhlas je to levnější. Osobně mi prohořívají brikety líp než suché trámy ze stodoly.

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#13 Příspěvek od BOBOBO »

Pokud teprve budujěš podlahovku a nemáš podsklepení , není problém podložit podlahovku alespoň 5kou polígrem . Podlahovka , nepřikrytá určitě bude stačit vytopit , prostor , ale ... Ta doba ! Proto je dobré osadit radiátory na plný potřebný výkon , aby byla brzo tepelná pohoda a podlahovku brát jen jako oteplení podlahy . Pokud buduješ , v každém případě vodní systém a potom můžeš měnit zdroj tepla jak se Ti zlíbí . Sám mám ve svém okolí vpodstatě všechna topení , kde stojí kotel na pevná a hned vedle na stěně elektrokotel . Když jsme doma , tak jede kotel na pevná , když jsme byli s dětmi na zimních prázdninách , tak temperoval elektrokotel .

Uživatelský avatar
Martin_Fio
Příspěvky: 186
Registrován: 28 pro 2005, 01:00

Podlahovka

#14 Příspěvek od Martin_Fio »

Podlahové topení mám 15let. podlaha je ve skladbě odspoda dřevěné trámy, dřevěný záklop, polystyren, zalité betonem cca 5 cm trubky ppr v chráničce a to celé v půdní vestavbě "činžovního domu". pokud je konstaní zima, podlahovka je perfektní, pokud se venku pruce ochladí, doma je den zima, obráceně, pokud se oteplí, je doma horko. podlahovka má extrémní akumulační schopnost a při -10 ji natápím tak na 32 stupňů, obvykle ale na 27-29. teď zrovna má 26. Když manželka hrozila, že si dá k posteli etaviro, doplnil jsem systém o radiátory. do kterých občas pustím teplo, když má manželka pocit chladu. použil jsem cca 50cm vysoké a jsou v místech napojení šikminy stropu a zdi. radiátor má navíc výhodu změny proudění teplého vzduchu kolem oken, a tak pocitově okny netáhne. Celé to natápím jednoduchým plynovým kotlem mora staženým na nejmenší výkon co šlo. kotel topí do 150l bojleru a směšovacím ventilem jsou napojeny podlahovky. podlahovka má takovou akumulaci, že 2 dny jesm nezaregistroval výpadek kotle. za plyn, jež je u nás topným mediem a tuv platím měsíčně 1500Kč zálohy a plus mínus nedoplácím. Topím asi 160m2 plochy na přibližně 21.5c. Přibližně proto, že když se dětičky zavřou za sebou dveře, tak se tepelné rozdíly mezi místnosma projeví v asi 1c. jestli jít znovu do podlahovky? podlahy jsem stejně dělal, hodit do betonu trubku za 1500 na místnost je polovina ceny radiátoru, druhá polovina je armatura atd. Takže asi bych to udělal stejně a znovu.

Uživatelský avatar
palo1129
Příspěvky: 102
Registrován: 21 říj 2008, 02:00

Re: Podlahove kurenie

#15 Příspěvek od palo1129 »

proel64 píše:Zdravim vsetkych,chcem sa spytat na vas nazor na podlahove kurenie,hlavne tych,co to prevadzkuju alebo videli u svojich znamych,ale aj ostatnych...chcem totiz prerabat kurenie v rodic. dome a uz navzdy skoncovat s gamatkama...
Podlahove kurenie vacsia investicia, ako to bezne UK, ale vacsi komfort a samozrejme nevznikaju dispozicne rusive prvky. je potrebne dbat na dobre technicke vyhotovenie, pokial si to chces robyt sam hl. dostatocne zaizolovat spodnu vrstvu, pred unikom tepla. Moja znama ma cely dom takto vykurovany, zdroj je len plynovy kotol, naklady na zimu porovnatelne z beznymi vykurovacimi sposobmi. Aj ked kotol tuto zimu v najvacsich mrazoch pustali na max,pripisujem to k tomu, ze este nemaju RD zatepleny, omietnuty z vonku. No a udajne takyto druh vykurovania sposobuje vacsie problemy alergikom na prach, tym ze ho vynasa z vacsich ploch co sposbuje hl. detom problemy.

Odpovědět

Zpět na „Nezařaditelné“