headamp

Opravy a závady na MG, RMGF, CD, zesilovačů, receiverů, reprosoustav

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
cyberspy
Příspěvky: 266
Registrován: 09 črc 2006, 02:00
Bydliště: nové zámky, SR
Kontaktovat uživatele:

headamp

#1 Příspěvek od cyberspy »

prosim chcel by som postavit nejaky zosik na slúchatká z elektronkami ECC 82 niečo jednoduchšie, niečo osvedčené, vedeli by ste mi plz poradit nejakzu schému ?

ja som niekde nasiel toto len neviem ci to bude fungovat, nemate stim niekto skusenosti ?
Obrázek
AMD Athlon
www.pctuning.sk

Uživatelský avatar
Yarda1
Příspěvky: 2372
Registrován: 11 úno 2009, 01:00

#2 Příspěvek od Yarda1 »

Dnes jsem byl na výstavě High-End elektroniky v pražském hotelu Corinthia. Bylo to tam samá elektronka - napadlo mne kdy se dočkáme elektronkového notebooku.

Uživatelský avatar
pida_m
Příspěvky: 775
Registrován: 04 úno 2010, 01:00
Bydliště: Karlovy Vary

#3 Příspěvek od pida_m »

otázka je, zda by se vešel do místnosti, alesoò jedné..
píïa

Uživatelský avatar
Quest
Příspěvky: 479
Registrován: 10 pro 2008, 01:00
Bydliště: Polabi, kdysi řepné, nyní řepkové lány.

#4 Příspěvek od Quest »

pida_m píše:otázka je, zda by se vešel do místnosti, alesoň jedné..
Optimisto! Tak možná do hradu by se stěží vešel. A k tomu ještě jeden Temelín pro napájení.

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#5 Příspěvek od EKKAR »

Nechápu, co je na flaškách vlastně tak háj-endového. Mizerná účinnost, vysoká pracovní teplota, potřeba mnohahladinových zdrojů napájení, nutnost transformace výstupního výkonu a tím vnesená masivní nelinearita magnetického převodníku, extrémní vstupní impedance a z ní plynoucí vysoká citlivost na případný průnik rušení... Prostě flašky si mne jako příznivce nikd y nezískaly a asi už to nestihnou...
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
danyel
Příspěvky: 55
Registrován: 09 črc 2007, 02:00

#6 Příspěvek od danyel »

To je všechno pravda ale když tak hezky svítěj.A navíc si nostalgicky vzpomenu na R 118 a podobný verky co jsem 2 roky spravoval.

Uživatelský avatar
workhard
Příspěvky: 4873
Registrován: 07 črc 2006, 02:00
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

#7 Příspěvek od workhard »

A ten ZVUK příteli,ten ZVUK!
Věci,které fungují,se ZÁSADNĚ neopravují...

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#8 Příspěvek od rnbw »

Mne stacia MOSFETy.

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#9 Příspěvek od EKKAR »

workhard píše:A ten ZVUK příteli,ten ZVUK!
Ano. Basy neumím, vejšky taky ne, zato středy krásně zkresleně... THD u lampáče v pohodě 5% i víc, ale kvůli sudým harmonickým se to "líbí". Já to nechápu. U Marshall hlavy na "kejtu" to ještě beru, tam je stejně zvuk zprasený "krabičkama", ale poslouchat třeba akusticky hrané koncerty nebo vážnou hudbu přes lampy na moderní kvalitní měniče ať už v laplích nebo v bednách... ne, thx U very much!
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
danyel
Příspěvky: 55
Registrován: 09 črc 2007, 02:00

#10 Příspěvek od danyel »

A co teprve kdyby se napájely z baterek.Určitě by zvuk byl ještě lepší a navíc při světle lamp by šlo číst.Na to vzpomínal můj děda.

Uživatelský avatar
zdenoeddie
Příspěvky: 2411
Registrován: 31 říj 2007, 01:00
Bydliště: uz len Presov :)
Kontaktovat uživatele:

#11 Příspěvek od zdenoeddie »

Yarda1 píše:Dnes jsem byl na výstavě High-End elektroniky v pražském hotelu Corinthia. Bylo to tam samá elektronka - napadlo mne kdy se dočkáme elektronkového notebooku.
nahodou foto nesu? zaujima ma "nas" stanok Canor :)

Uživatelský avatar
Yarda1
Příspěvky: 2372
Registrován: 11 úno 2009, 01:00

#12 Příspěvek od Yarda1 »

zdenoeddie píše: nahodou foto nesu? zaujima ma "nas" stanok Canor :)
Bohužel - nefotil jsem tam. Ale byl tam můj kolega - ten mi o té výstavě řekl a ten někdy fotí. V pondělí se jej zeptám.

Uživatelský avatar
elipsa
Příspěvky: 98
Registrován: 02 črc 2008, 02:00

#13 Příspěvek od elipsa »

To zapojení je strašné. Elektronka je tam v naprosto nevyhovujícím režimu ,čiže velmi zkresluje a navíc to tam stejně odmaká trazistor. Takže je to k čemu...

S ecc82 by šel udělat klasický katodový sledovač. Při mnohem větším napájecím napětí než máš v tom odkazu a paralelním zapojení obou systémů v jedné baňce pro jeden kanál, bys sluchátka ,nejlépe vysokoimpedanční ,utáhl.

http://www.jj-electronic.com/pdf/ECC%2082.pdf

Uživatelský avatar
bu2520
Příspěvky: 4021
Registrován: 16 črc 2007, 02:00
Bydliště: u HK

#14 Příspěvek od bu2520 »

moje zkušenost je jak se za dvacet let změnil zvuk reproduktorů. U autohifi se ten trend už změnil čtyřikrát, od teplých plných basů až po kovově razantní , nebo naprosto neutrální, vždycky je to podle módní muziky. Pak se může zdát, že lampy měly jiný zvuk. Jenže je to taky o žánru který posloucháte. Nejde udělat univerzální lék na všechny nemoce

Uživatelský avatar
svmbass
Příspěvky: 157
Registrován: 04 srp 2007, 02:00
Bydliště: Val. Klobouky

#15 Příspěvek od svmbass »

…a už je to tady zase!, pořád se ty flašky vrací. Njn, není to špatné; mám tři sluchátkové zesilovače s elektronkami, zvuk se mi líbí, ale netřeba se z toho zvuku pokakat =D.
Taktéž výborně zní i další můj sluchátkový zesilovač s tranzistory, BD139/140 na konci. Prostě a jednoduše všechny mají zvukově cosi do sebe a nemám problém, vnitřní dilema s poslechem přes jedno, či druhé…

danyel píše:... si nostalgicky vzpomenu na R 118 .....
Myslíš tím AMUR nebo MOLYBDEN ?

Odpovědět

Zpět na „Audiotechnika“