střední a efektivní hodnota

Dotazy na technické problémy, vlastní řešení technických problémů

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
axetom
Příspěvky: 63
Registrován: 22 úno 2009, 01:00

#31 Příspěvek od axetom »

bude to takhle?
Přílohy
2010_03_13_01_30_082313.JPG
(68.65 KiB) Staženo 47 x

Uživatelský avatar
Bernard
Příspěvky: 3614
Registrován: 27 kvě 2005, 02:00

#32 Příspěvek od Bernard »

Úplně špatně to není, ale ani úplně dobře. Integruje se plocha v celé periodě a dělí délkou periody, přesně jak u těch obdélníčků. Jenom tím, že celý ten průběh se nedá vyjádřit jednou analytickou funkcí, ale dvěma přímkami, rozpadne se ten jeden integrál na dva, a 1/T se bude vztahovat na oba.
Rovnice přímky je y=k.x+q, takže pro konkrétní situaci:

(1) u1(t)= Um/(2T/3).t
(2) u2(t)= Um/(2T/3).t - Um

A teď jen Uo = 1/T * ( ∫u1(t) dt + ∫u2(t) dt) ) pro příslušné meze. Těžké?

Uživatelský avatar
marli
Příspěvky: 173
Registrován: 15 bře 2007, 01:00

#33 Příspěvek od marli »

Z vlastní (i když už trochu dávnější) zkušenosti na FEL ZČU vím, že to zadávání výsledků těhle příkladů (myslím že to byly semestrálky z KTE, ten portál se jmenoval Faraday) občas trochu haprovalo díky zaokrouhlování atd., většina z mých spolužáků kteří s tím měli problém to bez problémů vyřešili s cvičícím... Pokud ti vyjde efektivní, musely by být hodně velký erupce na slunci abys nebyl schopnej vypočítat střední.

Uživatelský avatar
axetom
Příspěvky: 63
Registrován: 22 úno 2009, 01:00

#34 Příspěvek od axetom »

no to vim ale tak s vypoctem mi pomahal kamos. ja a matika je zla (mam odlozenkou o rok:(

Uživatelský avatar
axetom
Příspěvky: 63
Registrován: 22 úno 2009, 01:00

#35 Příspěvek od axetom »

tak toho sem taky nechytl. Nasla by se tu dobra duse co by mi napsala tu hodnotu prosim?

Uživatelský avatar
Bernard
Příspěvky: 3614
Registrován: 27 kvě 2005, 02:00

#36 Příspěvek od Bernard »

Bernard píše:Jak vysoký by byl obdélník s takovou plochou, ale široký T? Řekněme, že x, to bude ta střední hodnota.

x*T = 2,5*Um*T/6

x = 2,5*Um*/6 ;

Bohužel si neprozradil Um, nemohu to dokončit.
Ty ale Um znáš, tak by si to snad mohl dokončit!

Andrea
Příspěvky: 9340
Registrován: 07 zář 2007, 02:00

#37 Příspěvek od Andrea »

axetom píše:tak toho sem taky nechytl. Nasla by se tu dobra duse co by mi napsala tu hodnotu prosim?
Už ji tu máš napsanou obecně, když nedokážeš ani dostadit za Um, tak bude něco špatně a je otázka, jestli se na VŠ tohoto typu vůbec hodíš.

Uživatelský avatar
axetom
Příspěvky: 63
Registrován: 22 úno 2009, 01:00

#38 Příspěvek od axetom »

jsem blb nevsiml sem si toho. Dekuju vam moc za pomoc lidi

Andrea
Příspěvky: 9340
Registrován: 07 zář 2007, 02:00

#39 Příspěvek od Andrea »

Je otázka, zda tahle společnost potřebuje blby s titulem :roll:

P.S.: Doufám, že nechceš jít na elektroniku.

Uživatelský avatar
marli
Příspěvky: 173
Registrován: 15 bře 2007, 01:00

#40 Příspěvek od marli »

Na internetu je asi tři miliony odkazu, k tomu cvičení kde si můžeš nechat vysvětlit co potřebuješ, k tomu konzultace, k tomu skripta.... plus k tomu celej kompletni vzorec na bastlírně... a jediná reakce po tom všem- "tak toho jsem se taky nechytnul".. to mě dostává... I úřes tu tvoji omluvu to nějak nepobírám.

Milan

Uživatelský avatar
orf
Příspěvky: 3
Registrován: 14 bře 2010, 01:00

#41 Příspěvek od orf »

Potřeboval bych efektivny hodnotu k puvodnimu dotazu pro hodnoty Um=226 a T=0.6 Pomuze mi prosim nekdo mne to porad nechce sebrat zadnou hodnotu.

Andrea
Příspěvky: 9340
Registrován: 07 zář 2007, 02:00

#42 Příspěvek od Andrea »

Á, další výkvět naší budoucí pracující inteligence. Línej i si tady ten výsledek najít. Doufám, že to matematici, fyzici a KTEťáci v tom prváku pořádně pročistí, protože tohle je teda matroš.

Uživatelský avatar
Bernard
Příspěvky: 3614
Registrován: 27 kvě 2005, 02:00

#43 Příspěvek od Bernard »

Nojo, ať jsme spravedliví ke všem výkvětům. :wink:

Myslíš původní lubana89? Tak se pozorně zadívej na ty integrály pro ef. hodnotu, a možná tě napadne:

a) vůbec tam není T, protože na jeho hodnotě vlastně nezáleží, místo proměnné času je beztrestně možné vykonat výpočty pro proměnný úhel a perioda bude vždy dlouhá 2π.
b) z každého integrálu jde vytknout hodnotu Um^2, a potom i vytáhnout z finální odmocniny jako Um. Z toho mi vychází, že bych mohl původní výsledek vydělit původním Um a zamontovat tam můj Um.

Hlavně, že střední hodnotu si zvládl, snad ten klasifikační prográmek nezahaproval.

Andrea
Příspěvky: 9340
Registrován: 07 zář 2007, 02:00

#44 Příspěvek od Andrea »

Bernard píše:Nojo, ať jsme spravedliví ke všem výkvětům. :wink:
A nezapomeň je přebalit :roll:

Uživatelský avatar
orf
Příspěvky: 3
Registrován: 14 bře 2010, 01:00

#45 Příspěvek od orf »

Netusim kde delam chybu vyslo mne 187.135 a to je prej blbe

Odpovědět

Zpět na „Poradna“