Vyvedení video signálu z Web kamery

Počítače stolní, notebooky, tablety, tiskárny, scanery a vše, co nějak souvisí s PC

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Mica
Příspěvky: 163
Registrován: 21 říj 2005, 02:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Vyvedení video signálu z Web kamery

#1 Příspěvek od Mica »

Chtěl bych si koupit nějákou malou kamerku a přidělat jí na svého robota, ale když jsem zjistil ceny kamerek (flajzar.cz), tak mě docela přešla chuť. Ale při projíždění jednoho e-shopu jsem narazil na pár web kamerek ježiž cena se pohybovala okolo pouhých 400kč. A proto by mě zajímalo jestli někdo netuší, zda by bylo možné z nějáké té web kamerky dostat normální video signál, který by se dal přivést např do TV přes Scart, nebo ho případně zmodulovat a přivést na anténí vstup do TV?? :roll:

Uživatelský avatar
MetalGod
Příspěvky: 6556
Registrován: 30 kvě 2006, 02:00
Bydliště: Seč

#2 Příspěvek od MetalGod »

Snad všechny webkamery mají pouze sériový digitální výstup. Musel by jsi asi sehnat patřičný D/A převodník.
Pak by Tě to mohlo stát víc, než kdybys koupil normální minikameru.
Kdo není ve dvaceti levičák, nemá srdce,
kdo je levičák ve čtyřiceti, nemá rozum.
— Winston Churchill

Uživatelský avatar
mi-ro
Příspěvky: 7651
Registrován: 08 úno 2005, 01:00
Bydliště: rovina u Kolína

#3 Příspěvek od mi-ro »

Nedal, klasická kamera má vlastní generátor synchonizačních impulzů čili snímkové a řádkové které jsou nutné pro provoz na TV nebo monitor. Web kamerka má sice CCD snímač ale sejme jeden obraz který se pak po komunikaci s PC přesune do kompu kde se ti zobrazí.
..to bude jen ňákej odpůrek

Uživatelský avatar
Crifodo
Příspěvky: 14471
Registrován: 11 říj 2005, 02:00

#4 Příspěvek od Crifodo »

Obávám se, že právě ty levné kamerky nebudou s digitálním i analogovým výstupem, už proto že levné kamery nemají PAL rozlišení a 50fps ale něco míň. Je potřeba uvést konkrétní typ a nebo to rovnou v specifiakci vyhledat. Jsou hlídací kamerky s analogovým video/audio signálem i s výstupem pro web, ale to určitě bude pálka, protože jsou to obvykle kity včetně servomechanismu pro zoom, náklon a azimut.
Myslím že mikrokamerky s analogovým výstupem byly někdy před 2 roky od 800,- 1000,- Kč, možná šla cena ještě níž.
http://www.volny.cz/minikamery/

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#5 Příspěvek od rnbw »

Webkameru jedine staru. Mam jednu tak z roku 1998 - ma normalny analogovy vystup (kompozitny) a bola k nej PCI karta s Bt848 - 3x kompozitny vstup + 1x S-video. Doteraz to funguje a na tej karte sa da pekne nahravat aj z videa.

Uživatelský avatar
stanimir
Příspěvky: 294
Registrován: 08 led 2005, 01:00
Bydliště: u Č.B.

#6 Příspěvek od stanimir »

Docela levně se dá koupit tady, teda záleží zda nebude nikdo přihazovat.

Kód: Vybrat vše

http://www.aukro.cz/show_item.php?item=107965017

Uživatelský avatar
Mica
Příspěvky: 163
Registrován: 21 říj 2005, 02:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#7 Příspěvek od Mica »

Hmmm tak nic mno :( , a díky moc všem

btw neměl by aspoň někdo schéma na vysílač pro obyč. video kamerku s dosahem 100m?

Uživatelský avatar
MetalGod
Příspěvky: 6556
Registrován: 30 kvě 2006, 02:00
Bydliště: Seč

#8 Příspěvek od MetalGod »

Teoreticky by to mohlo jít udělat z TV modulátoru (např. z videa), na jehož výstupu by byl VF výkonový zesilovač, ALE:
1) bylo by to drahý
2) taky to bude dost složitý
3) (nejen) v tomto pásmu se nesmí amatérsky vysílat!
Radši se to nepokoušej vysílat do luftu!
Naposledy upravil(a) MetalGod dne 08 čer 2006, 07:48, celkem upraveno 1 x.
Kdo není ve dvaceti levičák, nemá srdce,
kdo je levičák ve čtyřiceti, nemá rozum.
— Winston Churchill

Uživatelský avatar
ViPali
Příspěvky: 524
Registrován: 21 lis 2005, 01:00
Bydliště: Bratislava

#9 Příspěvek od ViPali »

WEB kamery sú buď CCD alebo CMOS, staršie CCD ak aj nemali VideoOut, tak sa na čipe dal nájsť, pretože spravidla za nimi bol AD a riadiaci procesor.
V súčasnosti sa u Web kamier prechádza k lacným CMOS a tie majú na čipe komplet elektroniku s výsupom USB.
Urob prevodník Wcam - USB - RS232 - uP.

Uživatelský avatar
Mica
Příspěvky: 163
Registrován: 21 říj 2005, 02:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#10 Příspěvek od Mica »

Převodník USB(host)-RS232 je docela neproveditelná věc. Nejjednoduší by byl nějákej procík s USB-on-the-go, ale tím disponujou snad jenom 32bitový procesory a navíc by to bylo neskutečně složitý rozchodit.

Spíš by mě teda zajímalo, jestli by bylo realizovatelné pomocí nějakého mikrokontroleru snímat z kamery (upravené webkamery) bod po bodu. Prostě, že bych si sám pomocí nějákého prográmku obraz bod po bodu nahrál a rovnou něják zpracoval. Bylo by to realizovatelné bo Bude možné webkameru patřičně upravit?

Uživatelský avatar
ViPali
Příspěvky: 524
Registrován: 21 lis 2005, 01:00
Bydliště: Bratislava

#11 Příspěvek od ViPali »

Práve to som písal, staré CCD sa dali, tam bol CCD čip a za ním AD. Z CCD išiel klasický PAL (NTSC) video.
Moderné CMOS čipy majú integrované všetko na jednom čipe, takže na výstupe je spravidla iba USB.

Ale v optických myšiach je nejaký čip, to som ešte neskúmal. Ak niekto má informácie, dajte to sem.

Uživatelský avatar
Mica
Příspěvky: 163
Registrován: 21 říj 2005, 02:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#12 Příspěvek od Mica »

ale ten CCD čip v myších je snad jenom černobílej a disponuje desítky nebo až stovky pixly prej :)

Uživatelský avatar
Mica
Příspěvky: 163
Registrován: 21 říj 2005, 02:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#13 Příspěvek od Mica »

HA tak už jsem na to přišel => http://www.gme.cz/linkydok/86b1322d1ed5 ... 47d1c0.pdf

Akorát netušim jestli to budu schopnej vovládat :?

Odpovědět

Zpět na „Výpočetní technika“