Asus P5KC zahada

Počítače stolní, notebooky, tablety, tiskárny, scanery a vše, co nějak souvisí s PC

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
forbidden
Příspěvky: 8808
Registrován: 14 úno 2005, 01:00
Bydliště: Brno (JN89GF)
Kontaktovat uživatele:

Asus P5KC zahada

#1 Příspěvek od forbidden »

Mám tu na opravu počítač se zajímavým problémem. Když dám ve W7 povel k vypnutí, tak se počítač jakože vypne, ale nechá běžet všechny větráky. Nereaguje pak na tlačítko power, ale jen na reset. Mám podezření na desku, protože má na můj vkus nějak moc problémů, nechce spolupracovat s jedněma pamětma, nemůžu ani za nic rozchodit síťovku (nedostane IP) a pár jiných drobností. Zkusím pro jistotu nahodit Visty, jestli to není specifický problém W7 a uvidíme.
Mimochodem je to ta, co se umrtvila po upgrade BIOSu, ten už mám flashnutej externě. U Bučka to zvládli. Ta deska mi nedá spát :evil:
Nesetkal se někdo třeba s tím problémem vypínání?

Uživatelský avatar
rezis
Příspěvky: 5148
Registrován: 17 lis 2005, 01:00

#2 Příspěvek od rezis »

Právě čekám až mi přijde náhrada za P5K. Náhodně nefunkční USB, náhodné restarty,náhodná chyba komunikace s HDD. Nevěřím že je vadné vše okolo a deska v pořádku :? Asi je tam dobře načasované kurvítko :cry:
Internet - metla lidstva

Uživatelský avatar
forbidden
Příspěvky: 8808
Registrován: 14 úno 2005, 01:00
Bydliště: Brno (JN89GF)
Kontaktovat uživatele:

#3 Příspěvek od forbidden »

Tahle je naštěstí ještě do listopadu v záruce. Akorát těch chyb je nějak podezřele moc. Od zákazníka jsem ji dostal s tím, že padá do modré smrti, celkem často. U mě se to neprojevilo, zato se projevilo něco jinýho :roll:

Uživatelský avatar
Jancis1
Příspěvky: 470
Registrován: 05 srp 2005, 02:00

#4 Příspěvek od Jancis1 »

Ja som mal kedysi taký problém, že sa mi sem tam stalo, že mi vyplo PC, ale vetráky išli. Problém spôsobovala pamäť, aj keď PC bol vo WIN stabilný, čo asi tvoj prípad nebude, keďže Ti to robí aj iné problémy.

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29693
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#5 Příspěvek od EKKAR »

Kámoš měl před cca 2 lety taky big problem s tímto typem - P5K. Proc dvoujádro, hned po startu zámrz (nenaběhla ani úvodní obrazovka Widlí), reset tlačítkem repete-plex, naběhlo to třeba až na desátý pokus - pak už to běželo jak vítr. Zkoušen reset BIOSu, nejrůznější flashe, výměny RAM v nejrůznějších konfiguracích kapacity a výrobců, záměna zdroje (3 různé značky), formát HDD i záměna za jiný typ - nic nepomohlo. 2x reklamace, nakonec při třetí reklamaci vzal jiný typ...
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
JozefH07
Příspěvky: 1
Registrován: 06 kvě 2007, 02:00

Re: Asus P5KC zahada

#6 Příspěvek od JozefH07 »

Ahoj, mal som davnejsie podobny problem v W7. Skus sa pozriet v spravcovi zariadeni, ci tam mas nieco take ako "radic zbernice IEEE1394", v nom ".... Host Controler" a v jeho vlastnostiach je zalozka "Sprava napajania" a tam by mala byt volba "Povolit pocitacu usetrit energiu vypnutim tohto zariadenia" tuto zasktrni. Ak nie, skus pohladat i v ostanych.... Vela zdaru

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29693
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#7 Příspěvek od EKKAR »

Nechce se mi věřit, že by napájení FireWire mohlo způsobit zmrznutí mámoprkna těsně před nabootováním.
I když nic není nemožné...
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
forbidden
Příspěvky: 8808
Registrován: 14 úno 2005, 01:00
Bydliště: Brno (JN89GF)
Kontaktovat uživatele:

#8 Příspěvek od forbidden »

Tak jsem tam nainstaloval Visry a dělá to to samý. Zajímavý je, že když během instalace byla v jednom kroku možnost vypnout počítač, tak se vypnul normálně. Ale po dokončení instalace a nabootování OS už se zase nevypíná. FireWire na desce je, tak se ještě kouknu na to. Ale dřív to nedělalo a s FireWire jsem nic nedělal.

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#9 Příspěvek od p32 »

Já bych zkusil jiný zdroj i paměť. Pokud by to dělalo i tak, tak je problém jen v desce.

Uživatelský avatar
forbidden
Příspěvky: 8808
Registrován: 14 úno 2005, 01:00
Bydliště: Brno (JN89GF)
Kontaktovat uživatele:

#10 Příspěvek od forbidden »

Zdroj ještě vyzkouším, paměti jsem projížděl asi 4 hodiny Memtestem a nic neobjevil. Ale zkusím tam dát i jiný.

Uživatelský avatar
Puda
Příspěvky: 386
Registrován: 20 kvě 2005, 02:00
Bydliště: krkonoše
Kontaktovat uživatele:

#11 Příspěvek od Puda »

zdarec! kouknul bych se do biosu jestli ne vypnuty "allow PCI devices to power on" nebo neco takovyho (povolit pci zariceni zapnout PC)
a jestli je vypnuta sprava napajeni
Absolutně korektní jedinec s extrémními názory.

Uživatelský avatar
Puda
Příspěvky: 386
Registrován: 20 kvě 2005, 02:00
Bydliště: krkonoše
Kontaktovat uživatele:

#12 Příspěvek od Puda »

JE vypnuty (este sem nevodevrel voci.. sel sem spat v5)
Absolutně korektní jedinec s extrémními názory.

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#13 Příspěvek od p32 »

forbidden píše:Zdroj ještě vyzkouším, paměti jsem projížděl asi 4 hodiny Memtestem a nic neobjevil. Ale zkusím tam dát i jiný.
Opravdu tedy zkusit i jiné paměti. Mám už vyzkoušené, že byl problém v pamětech i po testech v MemTestu apod. Jestli jsi nezkoušel jiný zdroj, tak ten zkus jako první - může být problém v některém napětí . Před týdnem jsem zde měl desku se stejným probléme a po výměně zdroje se to přestalo restartovat.

Andrea
Příspěvky: 9340
Registrován: 07 zář 2007, 02:00

#14 Příspěvek od Andrea »

To vypínání/nevypínání už se tu někdy řešilo. Mě to dřív udělal počítač tak jednou za 2-3 měsíce. Po přeinstalování WinXP to začalo dělat pokaždé a po čase (asi půl roce) po nějaké aktualizaci to zase vypíná normálně. Žádné změny v hw dělané nebyly, takže to vidím spíš na sw problém.

Uživatelský avatar
rezis
Příspěvky: 5148
Registrován: 17 lis 2005, 01:00

#15 Příspěvek od rezis »

Zkus zakázat automatický restart při chybě. Ta moje jela dal jsme vypnout ona se nevypla. Buď nenajela nebo naběhl system znovu. Při vypínaní hodila chybu a sytém ji vždy restartnul.
Internet - metla lidstva

Odpovědět

Zpět na „Výpočetní technika“