DVD Sencor-motor

Poruchy, opravy, tipy, triky, servisní menu

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
pavel16
Příspěvky: 821
Registrován: 19 pro 2007, 01:00
Bydliště: Litovel

DVD Sencor-motor

#1 Příspěvek od pavel16 »

U DVD Sencor se někdy stane,že se motor rozběhne v malých otáčkách a na druhou stranu.Laser pak začne lítat a celé to hodí hlášku no disc.Nevíte někdo,proč se tak děje?

Uživatelský avatar
mirosne
Příspěvky: 2806
Registrován: 07 kvě 2008, 02:00
Bydliště: Blue rock,VK-SR

#2 Příspěvek od mirosne »

Chyba čitania stopy,žeby laser?

Uživatelský avatar
mi-ro
Příspěvky: 7651
Registrován: 08 úno 2005, 01:00
Bydliště: rovina u Kolína

#3 Příspěvek od mi-ro »

U Sencora? že by laser, páskáč, motor, zdroj, uPC? nic jinýho tomu nebude.
..to bude jen ňákej odpůrek

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#4 Příspěvek od ZdenekHQ »

Přesně tak. Za stálého mlácení 10kg kladivem odnést na sběrný dvůr.
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
proel64
Příspěvky: 464
Registrován: 28 led 2007, 01:00
Kontaktovat uživatele:

#5 Příspěvek od proel64 »

Dost pravdepodobne,ze je vadny nejaky motor na mechanike,najpravdepod.spindle motor.Proste sa nadmerne zatazi zdroj a potom to robi divy.Strekni do spindle motora kontox a uvidis,ked sa rozbehne,tak je to on.Vsetky sencori a novodobe Toshiby rady SD aj Sanya trpia tymto neduhom.Mal som vymenu spindle a po nej vydrzal novy asi tak dva mesiace...

Uživatelský avatar
mi-ro
Příspěvky: 7651
Registrován: 08 úno 2005, 01:00
Bydliště: rovina u Kolína

#6 Příspěvek od mi-ro »

Stříkat kontox do motoru ?? to je takový to "nebude-li pršet, nezmoknem". Problém je v tom, že fosforobronzový "uhlíky" jsou opotřebený ale hlavně jsou odřený lamely na rotoru, jejich špony zanašejí a zkratují mezery mezi lamelama. Podle toho je třeba k tomu přistupovat.
..to bude jen ňákej odpůrek

Uživatelský avatar
proel64
Příspěvky: 464
Registrován: 28 led 2007, 01:00
Kontaktovat uživatele:

#7 Příspěvek od proel64 »

No neboj sa,urcite som to s tym kontoxom nemyslel ako finalnu opravu,ale mam s tym skusenosti a vela krat som si to takto overil.Po streknuti do motoru sa vzdy roztocil a sup s nim von...Vela krat ked sa motor toci chaoticky moze byt problem samotny laser alebo mpeg doska,takze naco ho hned kuchat pred overenim jeho zavady...

Uživatelský avatar
mi-ro
Příspěvky: 7651
Registrován: 08 úno 2005, 01:00
Bydliště: rovina u Kolína

#8 Příspěvek od mi-ro »

To že jsi fouknul kontox do motoru mělo jiný efekt a sice že jsi odstranil právě ty špony.
..to bude jen ňákej odpůrek

Uživatelský avatar
gino
Příspěvky: 343
Registrován: 17 říj 2008, 02:00
Bydliště: Prešovský kraj, SR

#9 Příspěvek od gino »

Čo máte furt s tým kontoxom?
mi-ro ti to pekne vysvetlil, ja ešte ešte pridám jedno vysvetlenie, že sem tam sa nejaká "štetinka" na rotore skrižuje s druhou (bohvie prečo, láska je láska :lol: potom ti to samozrejme urobí skrat) a robí to šarapatu že raz to ide a potom už nie (tie drôtiky majú priemer možno 200um), žerie to do bludu prúdu, zdroj nestíha, motor sa ti neroztočí a z toho ti pripadá že je blbý laser. Niekedy to stačí "prepáliť" väčším prúdom (tých 2 až 3A), ale to už radšej nerobím, taký repas dlho nevydrží.
Najlepšie je trochu sa s tým pohrať - vybrať spodný dekeľ motora, jemne vyrovnať štetiny, samozrejme jemne nasadiť späť a funguje to ďalej.
Kontox hoci ho nastriekaš do spindla a pustíš motor, sa ti vyparí do niekoľkých sekúnd, sú tam otáčky niekoľko tisíc za minútu, takže pomôže naozaj len na chvíľku.

kondik
Příspěvky: 3763
Registrován: 25 pro 2006, 01:00

#10 Příspěvek od kondik »

xxx
Naposledy upravil(a) kondik dne 17 lis 2017, 10:13, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
gino
Příspěvky: 343
Registrován: 17 říj 2008, 02:00
Bydliště: Prešovský kraj, SR

#11 Příspěvek od gino »

ASisik.... :) a naozaj nevieš čo sa dnes robia aké náhradné diely na "spotrebku".
Radšej opravím ten starý krap ako keby som tam mal dať nejakú hnusnú ešte šikmookejšiu pi..vinu.
Toť moja skúsenosť, inému neberiem.

Uživatelský avatar
ohryzek36
Příspěvky: 2369
Registrován: 24 pro 2008, 01:00
Bydliště: Zlínsko

#12 Příspěvek od ohryzek36 »

Zrovna řeším podobný problém u jednoho Thomsona (DTH213) - motor se sice někdy rozjede, ale jen jednou dosáhl "pracovních" otáček a furt to píše "no disc" :roll: - už jsem to chtěl řešit takto (a říct švagrovi, že se ten krám už neoplatí spravovat :D ) :arrow:
ZdenekHQ píše:Přesně tak. Za stálého mlácení 10kg kladivem odnést na sběrný dvůr.


Ale teď zkusím to s tím motorem (i když pochybuju, že to pomůže) :?

EDIT: Takže tudy (pro mně) cesta nevede - jsem zvyklý opravovat "trochu" jiné motory, tak tento chudák to ode mně docela schytal (doslova) :lol: - ale to s těma překroucenýma kartáčama byla pravda 8-)

kondik
Příspěvky: 3763
Registrován: 25 pro 2006, 01:00

#13 Příspěvek od kondik »

xxx
Naposledy upravil(a) kondik dne 17 lis 2017, 10:13, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
gino
Příspěvky: 343
Registrován: 17 říj 2008, 02:00
Bydliště: Prešovský kraj, SR

#14 Příspěvek od gino »

Nechcem sa hádať pre blbosť, ale naozaj už som tých motorov menil za rok asi cca 20 (väčšinov opravujem telky, audio a pc, dvd už len pre veľmi dobrých známych) a furt sa mi polovička vrátila.
Asi tak pred rokom som sa "nasral", začal som to rozoberať a repasovať a čuduj sa svete pomáha to. Zatiaľ žiadna reklamačka.

Nevidím "smajlika" zaklop na drevo , doprdele zajtra už čakám :D

Uživatelský avatar
proel64
Příspěvky: 464
Registrován: 28 led 2007, 01:00
Kontaktovat uživatele:

#15 Příspěvek od proel64 »

No problem je ale v tom,ze tie nove motory su take iste smejdy,ako tie co su povodne v mechanikach.Ako nappisal kondik vymeneny motor musi vydrzat tak ako povodny-to vydrzi,robim totiz zaruky Toshiba a menim tieto motory v zaruke -modely SD 185,SD 260,SD 360,SD 280,spindle motor odchadza po 2-4 mesiacoch prevadzky.Motory su made in china,ked kupite celu krabicu 500ks tak kus vyde dolar a 20centov aj s rozratanym nakladom na postovne.Ale daju sa kupit aj ine motory,jeden vyjde cca 150korun ale ten fakt vydrzi...

Odpovědět

Zpět na „DVD, VHS, SAT “