DU302, rozhlasová ústředna pro školní rozhlas

Opravy, renovace, schemata historické techniky

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Dalaz
Příspěvky: 46
Registrován: 29 bře 2010, 02:00

DU302, rozhlasová ústředna pro školní rozhlas

#1 Příspěvek od Dalaz »

Mám k dispozici předmětnou rozhlasovou ústřednu viz

Kód: Vybrat vše

http://www.radiomuseum.org/r/tesla_rozhlasova_ustredna_du_30_2.html
Nevím zda je funkční, nicméně nějakou údržbu by potřebovala :) Určitě chybí gramofonová přenoska. Foto mailem. Případnou cenu nabídněte. Vzhledem k rozměrům jen osobní odběr.

Uživatelský avatar
rezis
Příspěvky: 5148
Registrován: 17 lis 2005, 01:00

#2 Příspěvek od rezis »

Internet - metla lidstva

Uživatelský avatar
Basic
Příspěvky: 506
Registrován: 23 pro 2006, 01:00
Bydliště: Mohelnice
Kontaktovat uživatele:

#3 Příspěvek od Basic »

Hm, tak je pěkná, do sbírky bych ji bral, otázka je odkud jsi a jestli by to případně šlo poslat třeba pomocí PPL nebo DPD a podobných předražených kurýrů. 3 stovky, bereš?
Kdyžtak ještě foto...

Uživatelský avatar
rezis
Příspěvky: 5148
Registrován: 17 lis 2005, 01:00

#4 Příspěvek od rezis »

4654 na konci. Krása bral bych z toho jen monobloky kdyby byla dva.
Internet - metla lidstva

Uživatelský avatar
Basic
Příspěvky: 506
Registrován: 23 pro 2006, 01:00
Bydliště: Mohelnice
Kontaktovat uživatele:

#5 Příspěvek od Basic »

No já bych byl za to rád nejlíp komplet :)

Uživatelský avatar
Dalaz
Příspěvky: 46
Registrován: 29 bře 2010, 02:00

Mrkněte...

#6 Příspěvek od Dalaz »

Ahoj všem, podívejte se na

Kód: Vybrat vše

http://www.aukro.cz/item980054839_ustredna_skolniho_ci_obecniho_rozhlasu_du_302.html
Dal jsem tam i foto. Odběr je 15 km od Plzně. PPL ani DPD neposílám.

Uživatelský avatar
Basic
Příspěvky: 506
Registrován: 23 pro 2006, 01:00
Bydliště: Mohelnice
Kontaktovat uživatele:

#7 Příspěvek od Basic »

Krása no :), ale mám to 300 km k Plzni. Ustředna e dost zachovalá, kde jsi ji vůbec vzal? 8O 8O Je to škoda rozebírat, ale za kolik bys střelil ty koncový moduly?

Uživatelský avatar
Dratak
Příspěvky: 837
Registrován: 03 zář 2005, 02:00

#8 Příspěvek od Dratak »

Krásný stroj, škoda že bydlím v paneláku :( . Jdu si pustit Obecnou školu, jestli to není náhodou zrovna ta ústředna, na kterou tam vyhlašují aby žáci před školou neolizovali namrzlé zábradlí.... :lol: .
Na chalupě mám dva šuplíky z podobné ústředny, ale na předzesilovač/invertor je tam ECH21, na konci jsou dvě 4654 a usměrňovačka je atypická AZ4N. Nikde jinde jsem se s ní nesetkal. Má diodové systémy jako AZ4, ale oktalovou patici jako EL34! Vyráběl to Tungsram v Maďarsku.
Zajímavý je ten nápad s rozdělením výstupního 100V rozvodu do tolika větví. Nikde, na žádné vesnici jsem si nevšiml že by místní rozhlas měl víc než jednu větev. Většinou to bylo ukončené v kanceláři nezáměnnou zásuvkou pro vidlici s plochými kolíky (aby se to nespletlo se sítí 230V a výstup šel po hlášení odpojit od vedení kvůli bouřce), z ní to šlo kabelem na konzoli či střešník a pak na dráty, někde bronz, v novějších sítích lany AlFe 16 pod vedením NN. Vždy (narozdíl od rozhlasu po drátě) jedna jediná větev. Podle mě to běžně provozovali v paralelním chodu.

Jo koukám Město Touškov? Já jsem z Plzně a v Touškově to znám, a když tudy projíždím zajedu si rovnou těch 15km na Lipovku, kde tak výborně vaří. Ale jak jsem psal, není to kam dát.....

Uživatelský avatar
Dalaz
Příspěvky: 46
Registrován: 29 bře 2010, 02:00

#9 Příspěvek od Dalaz »

Ústřednu jsem "podědil". Nemám k tomu takový vztah. Můj život je programování jednočipů a moderní elektronika. Ale i přes to cítím úctu k těmto starým zařízením a nechci ji hodit na sběrný dvůr :roll:

Uživatelský avatar
rezis
Příspěvky: 5148
Registrován: 17 lis 2005, 01:00

#10 Příspěvek od rezis »

Dratak píše: Ale jak jsem psal, není to kam dát.....
Tak tak já to sice mám daleko. To by nebyl až takový problém. Doma bych to, ale asi nerozdýchal :(
Internet - metla lidstva

Uživatelský avatar
jardx
Příspěvky: 193
Registrován: 02 zář 2008, 02:00
Bydliště: Kolínsko
Kontaktovat uživatele:

#11 Příspěvek od jardx »

možná si to měl dát do jiné rubriky třeba zde:http://www.aukro.cz/47091_starozitnosti ... hnika.html

Uživatelský avatar
Dalaz
Příspěvky: 46
Registrován: 29 bře 2010, 02:00

Aukro...

#12 Příspěvek od Dalaz »

Tak je to tam šoupnuté :lol:

Uživatelský avatar
Oldradio
Příspěvky: 995
Registrován: 12 říj 2005, 02:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#13 Příspěvek od Oldradio »

V Obecné škole byl starší model.

Uživatelský avatar
pajap
Příspěvky: 226
Registrován: 16 bře 2007, 01:00
Bydliště: Kousek od Plzně

#14 Příspěvek od pajap »

Hm, pěkná ústředna.
Mám to kousek, ale jinak problém jako jiní - nemám prostory...
Nebyla náhodou ve filmu "6 medvědů s Cibulkou"?
Zdraví Pája...

Uživatelský avatar
amoo
Příspěvky: 55
Registrován: 26 dub 2010, 02:00
Bydliště: SK

#15 Příspěvek od amoo »

Tiez som nazoru ze takuto vecicku ktora uz patri do kategorie historickych zariadeni nerado rozobrat. Je to najkrajsia ustredna aka bola vyrabana v strednej europe. Mam tiez jeden kusok je to unikatna vec. Tajne dufam ze mi ju manzelka po zrestaurovani dovoli postavit do obyvacky... ved posobi ako kus dreveneho nabytku. Videl som jeden kus aj v zanamej Po. Fy. seak ktora sa nou velmi hrdi a zakaznici ju obdivuju. Tieto stare veci treba zachovat pre potomnkov jedna sa casto o rucnu pracu, tie veci hovoria a dychaju krasou a uzitkovostou zaroven je v tom aj nostalgia. (RP. mozte rozsirit pripadne o VKV... repro...) Mozte tam prehravat na kristalickej prenoske aj selakove platne z 50r. to je atmosfera...

Odpovědět

Zpět na „Opravy a restaurování starých elektropřístrojů“