SATELIT NOKIA 9650 S

Poruchy, opravy, tipy, triky, servisní menu

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
wishmasterX
Příspěvky: 316
Registrován: 26 dub 2005, 02:00
Bydliště: Frýdek-Místek

SATELIT NOKIA 9650 S

#1 Příspěvek od wishmasterX »

Zdravím, mám problém se zdrojem tohoto přijímače, na výstupu zdroje by měla být napětí 3V3, 12V, 27V,30V, -8V .... Všechna napětí jsou nižší, napětí 12V kolísá na nesmyslné hodnoty, pouze napětí -8V je stabilní ... Schéma neexistuje, na netu jsem jej nenašel a výkonové IO s podivným značením na IO snad neexistuje ... :(

Uživatelský avatar
stefan31
Příspěvky: 1195
Registrován: 17 čer 2004, 02:00

#2 Příspěvek od stefan31 »

Nieje v zdroji niektorý z rady TOP?

Stefan31

Uživatelský avatar
wishmasterX
Příspěvky: 316
Registrován: 26 dub 2005, 02:00
Bydliště: Frýdek-Místek

#3 Příspěvek od wishmasterX »

Ve zdroji jsem našel tohle:
5M0380R - v datasheetu jsem alespoň zjistil, co to je, ale kde to koupit, a jestli je příčina zrovna v něm .... Dále je tam KA7812, což bude klasický stabík na 12V, ale tím to zjevně nebude ....

Uživatelský avatar
kokun
Příspěvky: 8693
Registrován: 21 čer 2008, 02:00
Bydliště: Valachy

#4 Příspěvek od kokun »

A to nejzákladnější (ellyty) už jsi prošel? - ty dělají největší % závad :wink:
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali

Uživatelský avatar
wishmasterX
Příspěvky: 316
Registrován: 26 dub 2005, 02:00
Bydliště: Frýdek-Místek

#5 Příspěvek od wishmasterX »

Já jsem vyměnil ten, co je hned u můstku,82uF/400V, protože na něm jsou závislá všechna napětí ... A tak mi bylo divné, aby odešly kondy pro různé napájecí větvě najednou ....

Uživatelský avatar
mi-ro
Příspěvky: 7651
Registrován: 08 úno 2005, 01:00
Bydliště: rovina u Kolína

#6 Příspěvek od mi-ro »

No to ti klidně odejdou kondy v různých větvích. Ten zdroj bude mít z nějakýho napětí (nejspíš 3V3) zpětnou vazbu do primáru. Když tady bude závada, posere se celej zdroj.
..to bude jen ňákej odpůrek

Uživatelský avatar
RadekB
Příspěvky: 2043
Registrován: 03 bře 2005, 01:00
Bydliště: někde mezi Brnem a Prostějovem

#7 Příspěvek od RadekB »

Chudak NOKIA. Primitivni zdroj s timhle IO a ty mu takhle davas zabrat.
Ten kond co jsi vymenil tak odchazi ze vseho nejmin

Uživatelský avatar
wishmasterX
Příspěvky: 316
Registrován: 26 dub 2005, 02:00
Bydliště: Frýdek-Místek

#8 Příspěvek od wishmasterX »

Opravdu konstruktivní odpověď !!!! Vzhledem k tomu že pulzní zdroje nejsou moje parketa, tak ted si asi ani nesedneš na prdel, protože jsem vymněnil všech 16 elytů a stejně to nepomohlo .....

Uživatelský avatar
cikan
Příspěvky: 320
Registrován: 20 zář 2004, 02:00
Bydliště: Böhmische Trübau

#9 Příspěvek od cikan »

zdravím, mìl bych schémata od Nokie 9500 EE a 9800 DRAW. Ve zdrojích jsou TOP 202 nebo TOP 224Y. Stáhni si datasheets od Power Integrations, Inc a porovnej s 5M0380R, pokud to bude podobný, mohlo by být podobné i schéma od 9500 nebo 9800.

Uživatelský avatar
DiGiCo
Příspěvky: 331
Registrován: 11 črc 2006, 02:00
Bydliště: Trutnovsko
Kontaktovat uživatele:

#10 Příspěvek od DiGiCo »

Jinak ten výkonový IO je KA5M0380R. :)

Uživatelský avatar
wishmasterX
Příspěvky: 316
Registrován: 26 dub 2005, 02:00
Bydliště: Frýdek-Místek

#11 Příspěvek od wishmasterX »

http://www.fairchildsemi.com/pf/KA/KA5M0380R.html

Fakt nevím, jak najít odpovídající ekvivalent, který je u nás běžně dostupný, ty zdroje ostaních Nokií jsou zjevně odlišné ....

Uživatelský avatar
RadekB
Příspěvky: 2043
Registrován: 03 bře 2005, 01:00
Bydliště: někde mezi Brnem a Prostějovem

#12 Příspěvek od RadekB »

wishmasterX píše:http://www.fairchildsemi.com/pf/KA/KA5M0380R.html

Fakt nevím, jak najít odpovídající ekvivalent, který je u nás běžně dostupný, ty zdroje ostaních Nokií jsou zjevně odlišné ....
Naco hledat ekvivalent, kdyz je bezne dostupny original.
A k te tve narazce vyse - kdyz tomu prd rozumis, delej neco co umis a neser se do toho. Oprava tohoto zdroje je pro znaleho otazkou 1 hodiny i s rozdelanim deklu te nokie a jejiho zabaleni a poslani zpet. Navic tento obvod je u tech, co se tim zabyvaji bezne skladem. Navic to davat dokupy po nekom je fakt lahudka. Dneska jsem mel na dilne neco podobneho - Ferguson s vadnym zdroje, kam si zakaznik jeste nahral blbej soft, pak se pokousel o JTAG, cimz zmrvil kus desky a vysledna oprava byla misto 30minut skoro 3 hodiny.
Az v tomhle kocourkove bude kazdej delat to, cemu rozumi a do ostatniho se nebude s.r.a.t, budeme se mit asi vsichni dobre.

Uživatelský avatar
wishmasterX
Příspěvky: 316
Registrován: 26 dub 2005, 02:00
Bydliště: Frýdek-Místek

#13 Příspěvek od wishmasterX »

Kdyby nam v tomto kovourkove predem nekdo napsal, ze to muze byt timto obvodem, a napsal, kde je mozne jej zakoupit, byl by ten kocourkov preci jen snesitelnejnejsi, od toho jsem myslel, ze slouzi fora, at uz jsou na jakekoliv tema ..... Ale ja do teto chcvile nevim ani jedno: je to tím obvodem ? A pokud ano, kde jej koupím ? Mnoho součástek jsem koupil ve firmě tsnova, ale tadyse nějak nechytám, nebo špatně hledám ....

Uživatelský avatar
DiGiCo
Příspěvky: 331
Registrován: 11 črc 2006, 02:00
Bydliště: Trutnovsko
Kontaktovat uživatele:

#14 Příspěvek od DiGiCo »

OK, může to být tím obvodem, ale je samozřejmě potřeba vyloučit vnější vlivy (zejména případně zkraty na sekundáru). Elektrolyty jsi už pořešil, zkontroluj součástky na obou stranách zdroje a ujisti se, že nemáš zkrat za zdrojem (nejspíš odpojením konektoru do hlavní desky). Ten zdroj zas není tak složitý, aby se na to nedalo přijít, pomoci určitě může nějaké aplikační zapojení toho KA...

Jo a mají ho třeba v AME.

Mimochodem - o kolik nižší jsou ta napětí na sekundáru? Jestli jen nepatrně, pak to nemá cenu řešit a kolísající napětí 12V může dělat právě ten stabilizátor 7812, pokud by třeba zakmitával.

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#15 Příspěvek od BOBOBO »

Budu Tě muset radku zklamat . Bohužel lidi nemají tolik peněz co dříve , takže bude naopak těch samooprav přibývat . A na druhou stranu věz , že až budeme spotřební , tak opět právě proto bude opravářů též ubývat , protože se každá vada bude řešit hodem z okna ... Ale zatím mi včera přinesly "značkovou konvici Sencor " a poloplastové zahradnické nůžky , co s nimi někdo střihal drát . Hned jsem prohlásil , že oboje patří do popelnice , ale přinesla to manželka ...

Odpovědět

Zpět na „DVD, VHS, SAT “