CRT SONY KV-32FQ86E, chassis AE6BA

Poradna určená pro amatéry

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
martinsony
Příspěvky: 6
Registrován: 31 bře 2010, 02:00

CRT SONY KV-32FQ86E, chassis AE6BA

#1 Příspěvek od martinsony »

Dobrý deň. Mám hore uvedený model televízora Sony ktorý už nejde.
Začalo sa to správať asi takto: Televízor pri normálnej prevádzke napr. raz za deň sa sám od seba vypol a potom sa späť sám zapol ako keby som ho ja vypol a zapol diaľkovým a fungoval ďalej. Potom cca. týždeň išiel v pohode. Po čase sa to zase opakovalo. Zase sám vypol a sám zapol. Zas to fungovalo nejaký ten deň. A takto to fungovalo asi pol roka. Teraz ho zapnem hlavným vypínačom a ani sa ani nestihne rozsvietiť obrazovka a sám zhasne. A hneď na to sa sám zapne a sám sa hneď aj vypne. Zapína a vypína v jednom kuse dookola. Chcem sa spýtať či sa nejaký šikovný servisák nestretol s nejakou skrytou závadou ktorá sa objavuje u týchto televízorov. Kamarát ktorý sa tomu troška venuje tiež riešil taký istý problém a nedošiel na to.
ďakujem za každý príspevok.
S pozdravom Martin

Uživatelský avatar
DiGiCo
Příspěvky: 331
Registrován: 11 črc 2006, 02:00
Bydliště: Trutnovsko
Kontaktovat uživatele:

#2 Příspěvek od DiGiCo »

Myslím, že každému trochu zkušenému servisákovi je jasné, v čem bude problém. Laikovi bych řekl jen jedno - nes*at se do toho a odvézt do servisu. TV Sony jsou obecně složité jak raketoplán a amatérský zásah dokáže nadělat víc škody, než užitku.

Uživatelský avatar
martinsony
Příspěvky: 6
Registrován: 31 bře 2010, 02:00

#3 Příspěvek od martinsony »

Na Slovensku je autorizovany servis v Bratislave. Ja bývam 450km. od Bratislavy. Televízor váži 74kg. je dosť ťažký a veľký. Preto sa snažím riešiť takto problém.

Uživatelský avatar
jezevec
Hlavní moderátor
Hlavní moderátor
Příspěvky: 5414
Registrován: 13 čer 2004, 02:00
Bydliště: Břeclavsko
Kontaktovat uživatele:

#4 Příspěvek od jezevec »

Na to nemusíš jezdit do Bratislavy, tu telku by ti měl bez problémů opravit každý trochu solidní servis v okolí.

Uživatelský avatar
Mysteri
Příspěvky: 2875
Registrován: 12 bře 2008, 01:00
Bydliště: Považie - Vorošilovo

#5 Příspěvek od Mysteri »

Prípadne upresni Tvoje bydlisko. Predpokladám, že si z východu Slovenska. Možno sa Ti niekto, kto robí servis v okolí, ozve. Sú tu servisáci z Popradu, Sniny, Košíc...

Uživatelský avatar
fero7
Příspěvky: 2250
Registrován: 20 led 2007, 01:00

#6 Příspěvek od fero7 »

Mysteri píše:Sú tu servisáci z ... Košíc...
Aj si sa trafil.

Uživatelský avatar
martinsony
Příspěvky: 6
Registrován: 31 bře 2010, 02:00

#7 Příspěvek od martinsony »

Keď som dobre pochopil tak je zlé chassis AE6BA.
Čo taká sranda stojí?

Uživatelský avatar
Killroy
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 4147
Registrován: 08 pro 2007, 01:00
Bydliště: Plzeňsko

#8 Příspěvek od Killroy »

Ne, trochu špatně. Osahem té telky je chassis AE6BA = elektronika používaná v tomto modelu televizoru a ta se musí opravit. Rozhodně se nebude měnit celá (není třeba), ale opraví se její závada. A jak už bylo napsáno, měl by si s tím poradit každý solidní TV servis u vás v okolí a ta cena bude rozumná. Na Bratislavu zapomeň, je to zbytečná cesta.

Killroy

kondik
Příspěvky: 3763
Registrován: 25 pro 2006, 01:00

#9 Příspěvek od kondik »

xxx
Naposledy upravil(a) kondik dne 17 lis 2017, 10:12, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
BIPOLAR
Příspěvky: 1540
Registrován: 07 pro 2007, 01:00
Bydliště: Litvínov

#10 Příspěvek od BIPOLAR »

Na opravu by Ti měla stačit páječka a možná i lupa :blyawn:
Lepší je se zeptat a být hlupákem 5 minut, než se neptat a být hlupákem celý život.

Uživatelský avatar
martinsony
Příspěvky: 6
Registrován: 31 bře 2010, 02:00

#11 Příspěvek od martinsony »

Tak dneska som sa dostal po 3 týždnoch k svojmu televízoru. Pán opravár z Košíc dlho špekuloval čo to mu asi môže byť. Spomenul som mu že je tam IO. MC3001D to som sa dočítal na nete a aj od kamoša zo Skalice čo sa tomu venuje, že to často odchádza. Chytil sa slamky a vymenil to. Nemal som z toho dobrý pocit,lebo za opravu som zaplatil asi 44EUR z toho material asi 7 EUR.
Pýtal som sa ho či je to dobrý televízor. Pokrútil hlavou a povedal že televízory SONY vôbec nie sú dobré. Tak som mal po nálade :(

Uživatelský avatar
Killroy
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 4147
Registrován: 08 pro 2007, 01:00
Bydliště: Plzeňsko

#12 Příspěvek od Killroy »

Když jsem tě napsal abys to dal do opravny, měl jsem na mysli profesionální TV servis kde skutečně něco umí. Tohle vypadá spíš na dílo příležitostného garážového fušera který si nechá radit od dalšího amatéra..

Killroy

Uživatelský avatar
Mysteri
Příspěvky: 2875
Registrován: 12 bře 2008, 01:00
Bydliště: Považie - Vorošilovo

#13 Příspěvek od Mysteri »

Ale podstatnú vec si nedal vedieť: Telka funguje???
K cene: Napr. u mňa by to bolo za cca 30€ /pri tej oprave by som už aj preletoval niektoré ,,chúlostivé" spoje a pod. Nemám však pevádzku, všetko robím doma, alebo v teréne./ Ale aj tá cena 44€ je O.K. Napr.:
1, Ak má prenajatú prevádzku niekde v centre mesta, t.j. = veľký nájom,/ a Košice isto nie su lacné.../
2, Ešte niekoho zamestnáva, / čiže PLAT + POVINNÉ odvody na zamestnancov, bez ohľadu na to, či je práca, alebo nie/
3, Či je plátca DPH = navyše 19%, ktoré musí dať zlodejom Fico-Tomanová and spol...-/nepliesť si s daňou zo zisku! To je iná - ďalšia daň/ :evil:
4, Ďalej rôzne poistky, poplatky atď...
Toto, keď sa odráta, zostane suma, z ktorej musí ešte financovať:
5, Nákup skrutkovačov, merákov, atď.
6, Zo sumy, ktorá mu ešte zostane, musí ešte platiť Zdravotnú poisťovňu, Sociálnu poisťovňu - opäť nám zostane nejaká suma. A z nej ešte musí zaplatiť do 31.3. v roku 19% daň..... :roll:
Koľko mu, podľa Teba z Tvojich 44€-7€= 37€ zostane ????

Nechcel som to sem pôvodne dávať, ale,nedá mi!
Každý mesiac musím získať minimálne 300€, aby som zaplatil Socku a zdravotnú /149€/ + bývanie, t.j. nájom, energie, internet : 150€/ - To je suma, v ktorej nie je zahrnutý ani JEDEN rožok!!!!
Môj hrubý zisk minulý týždeň: 45€, tento týždeń ,,zatiaľ":35€ :roll:

A, teraz to porovnaj z pohľadu bežného zákazníka, ktorý síce robí za 5-7€/hod, ale nemusí nič vybavovať, zháňať materiál, sledovať či mu nehrozí od niekal pokuta za nejaký nový štátny výmysel, JEDNODUCHO človeka, ktorý iba príde do práce a najmä: MZDU má ISTÚ /aspoň zo zákona/ :twisted:
Schválne, koľko si myslíš, že zostane nám, ,,nenažrancom" napr. aj z tej sumy 37€? /Moja ,,nenežranosť" má cca 20€ a oprava do 24hoď, a máš dojem, že ľudia to berú inak??? ZABUDNI!/

K oprave: Keď niekde niečo nesieš do opravy, neraď mu, čo si sa kde dočítal. Musí na to prísť sám, kde je zrada. / ,,Killroy" to dobre vyhodnotil/
Nezabudni, že na opravu máš 3 mesiace záruku!

Uživatelský avatar
Burajko
Příspěvky: 1803
Registrován: 21 srp 2009, 02:00

#14 Příspěvek od Burajko »

To mystery:Ja uz ked vyslovene nemusim,tak spotrebku neopravujem...Jedine este oravy.....uz ziadne cinske smejdy.A politika je taka (multi-kulti),ze za 20 rokov bude 1,2,3.pilier dochodkoveho zabezpecenia 9mm pod vankusom...tak to vidim. :wink:
Už druhý krát strihám a furt je to krátke

Uživatelský avatar
jogo
Příspěvky: 1158
Registrován: 14 lis 2009, 01:00

#15 Příspěvek od jogo »

Mysteri píše:....6, Zo sumy, ktorá mu ešte zostane, musí ešte platiť Zdravotnú poisťovňu, Sociálnu poisťovňu....
Prepáč Mystery :) , že som to detailne o tejto hodine nečítal, viem že si tam iste napísal čo treba, pravdy je v tom veľa a iste by bol ten výpočet ešte dlhší, len mi neuniklo, že si poisťovne degradoval na také hlboké miesto, i keď najväčším a najnekompromisnejším žrútom sú práve ony. Tých napr. 19perc. "berňáku" zaplatí každý rád..veď sa to platí len v prípade, ...keď je z čoho...
Ale to je len taká pripomienka, mimo ťažiska Tvojho príspevku
:wink:

Odpovědět

Zpět na „Televizory, monitory a projektory - PORADNA pro amatéry a začátečníky“