Popis suciastok v OVP 2540

Poradna určená pro amatéry

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
milan810i
Příspěvky: 74
Registrován: 27 pro 2009, 01:00
Bydliště: stara tura

Popis suciastok v OVP 2540

#1 Příspěvek od milan810i »

nemate niekto popis suciastok akymi je osadena doska tohto tv?a ake su kvalitne elektrolitycke kondiky?dik za info chcel by som si nanovo osadit dosku z kvalitnimy suciastkamy nech to este cosi vydrzi lebo sa mi ta telka dost casto zacala kazit teraz ide uz pol roka,snazim sa jej vychytat muchy nech este cosi vydrzi este raz dik

Uživatelský avatar
KUBO
Příspěvky: 3713
Registrován: 30 říj 2005, 02:00
Bydliště: VT SLOVAKIA

#2 Příspěvek od KUBO »

výmenou kondíkov nič nevyriešiš.škoda času a euríkov,lebo sa v najhoršom prípade može stať že prskne vn trafo a odnesie si to aj procák.takže len opravovať a pomaly šetriť na novú telku.

Uživatelský avatar
otakarv
Příspěvky: 3657
Registrován: 30 srp 2008, 02:00
Bydliště: Čierne pri Čadci
Kontaktovat uživatele:

Re: popis suciastok v ovp 2540

#3 Příspěvek od otakarv »

milan810i píše:..... chcel by som si nanovo osadit dosku z kvalitnimy suciastkamy nech to este cosi vydrzi lebo sa mi ta telka dost casto zacala kazit.....
Podle mne naprostá hloupost a zbytečná práce.Podle toho textu co jsi napsal to vypadá,že chceš vyměnit komplet všechny součástky,co jsou osazené(ale to asi né).Souhlasím s KUBO-m,je potřeba hlavně opravit(odstranit) hlavní příčiny závad a televize Ti muže sloužit ještě dlouhá léta.

Uživatelský avatar
milan810i
Příspěvky: 74
Registrován: 27 pro 2009, 01:00
Bydliště: stara tura

#4 Příspěvek od milan810i »

ano ja chcem vsetky suciastky vymenit cize aj vn trafo chcem tiez vymenit,skratka chcem abi mi v deckej ta telka este chvilu slapala,keby ste niekto maly ten popis tich suciastok aby som to vsetko nemusel hladat a merat na doske dik

Uživatelský avatar
DiGiCo
Příspěvky: 331
Registrován: 11 črc 2006, 02:00
Bydliště: Trutnovsko
Kontaktovat uživatele:

#5 Příspěvek od DiGiCo »

Tady se dá stáhnout schéma http://www.opravyelektroniky.sk/schemy/ ... TESLA.html

Jinak podle mého je taková "oprava" naprostá pitomost, hlavně z finančního hlediska.

Uživatelský avatar
milan810i
Příspěvky: 74
Registrován: 27 pro 2009, 01:00
Bydliště: stara tura

#6 Příspěvek od milan810i »

dik za schemu,ale nechce sa mi to lustit z tej schemy,nemate nahodou niekto spraveny rozpis tam pouzitich suciastok?a ak nie tak to vycitam zo schemy,este aka znacka kondenzatorov je kvalitna?

Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

#7 Příspěvek od Hill »

To už tě přijde levněji nová televize, než všechny součástky i s poštovným posháníš a poplatíš.
Taky je to krávovina, měnit všechno, naprostá většina součástek neodejde nikdy. Mám tu 30 let starou televizi a měnil jsem v ní jeden kondík ve vertikálu. Asi před pěti lety, už nedržela svislá synchronizace... jinak chodí a chodí a chodí...
Je úplně jedno, jestli "preventivně" vyměníš všechny součástky:
pokud totiž k poruše jedné součástky dojde, je jedno, zda staré či nové, často je v tom sama, ale někdy s sebou vezme tak 2-10 dalších součástek - v takovém případě ti bude howning platné, žes je vyměnil za nové, odejdou tak jako tak.

Otakarv ti napsal jedinou schůdnou cestu: odstraň příčinu závady a žádné součástky odcházet nebudou, není je tedy třeba měnit.
Daleko efektivnější je totiž naučit se najít závadu a její příčiny.
Naposledy upravil(a) Hill dne 05 dub 2010, 10:06, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
milan810i
Příspěvky: 74
Registrován: 27 pro 2009, 01:00
Bydliště: stara tura

#8 Příspěvek od milan810i »

ale ja na nom momentalne nemam zavadu cca 3 mesiace ale dost casto sa kazi tak by som to rad povymienal vsetko naraz aby to este chvilu slapalo v pohode,ja viem ze to bude neco stat ztim som uz zmiereny

Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

#9 Příspěvek od Hill »

Však ti to píšu: odcházejí častěji nové součástky, už se tak poctivě nedělají.
A, když s sebou na odchodu vezme vadná součástka tři čtyři šest dalších, nezajímá ji, jestli byly původní nebo měněné.
Chceš dělat naprosto zbytečnou věc, navíc v rozsahu, kterým poruchovost spíše naroste.

Je to jako s autem: preventivně vyměníš motor, převodovku, nápravy, tlumiče, péra, brzdy, a odejde ti třeba čidlo podtlaku sání.
Budeš znovu měnit všechno?
Naposledy upravil(a) Hill dne 05 dub 2010, 10:13, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
dj_Paul
Příspěvky: 2294
Registrován: 19 zář 2004, 02:00
Bydliště: Laškov

#10 Příspěvek od dj_Paul »

Jenom aby ty staré součástky nebyly kvalitnější než ty nové :lol:

Hille tak můžeš rovnou vyměnit i kastli,néé?

Uživatelský avatar
milan810i
Příspěvky: 74
Registrován: 27 pro 2009, 01:00
Bydliště: stara tura

#11 Příspěvek od milan810i »

asi mate pravdu,tak aspon kondiky preventivne vymenim,este mi nikto neporadil od akeho vyrobcu su kvalitne kondiky

Uživatelský avatar
jopo166
Příspěvky: 1238
Registrován: 30 lis 2008, 01:00
Bydliště: Michalovce

#12 Příspěvek od jopo166 »

vymen kondiky v zdroji ak sa velmy nudiš v sekundaru aj primaru :wink:

Uživatelský avatar
workhard
Příspěvky: 4873
Registrován: 07 črc 2006, 02:00
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

#13 Příspěvek od workhard »

Pohledej na fóru,o kondících tu bylo sepsáno už mnoho stránek :wink:
Věci,které fungují,se ZÁSADNĚ neopravují...

Uživatelský avatar
milan810i
Příspěvky: 74
Registrován: 27 pro 2009, 01:00
Bydliště: stara tura

#14 Příspěvek od milan810i »

diky moc vsetkim za pomoc,mam neake schemy na satelitnu techniku mozem ich sem dat ale az vecer ak budete chciet

Uživatelský avatar
otakarv
Příspěvky: 3657
Registrován: 30 srp 2008, 02:00
Bydliště: Čierne pri Čadci
Kontaktovat uživatele:

#15 Příspěvek od otakarv »

Tak jak Ti psali také ostatní,vyhledej si zde na fóru něco o kondenzátorech,co se nejvíce na těchto televízorech kazí,prostuduj opravy a to bude mít daleko větší úžitek,než výměna všeho co není ani potřebné.

Odpovědět

Zpět na „Televizory, monitory a projektory - PORADNA pro amatéry a začátečníky“