Zesilovač Disco 240H

Opravy a závady na MG, RMGF, CD, zesilovačů, receiverů, reprosoustav

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Marttas
Příspěvky: 5
Registrován: 12 pro 2009, 01:00

Zesilovač Disco 240H

#1 Příspěvek od Marttas »

Zdravím všechny,
nemá někdo prosím Vás, schéma zapojení zesilovače Disco 240 H?
Byli odpálený koncáky, tak jsem je vyměnil, vše nasvědčuje že funguje, ale když do něj pustím signál tak jenom prská.
Poraď te mi někdo prosím.

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#2 Příspěvek od BOBOBO »

Jak jsi odhalil spálené konce ? Co jsi kde naměřil ? Prošel jsi sekci audiotechnika ? Čti např. http://www.ebastlirna.cz/modules.php?na ... a&start=15

Uživatelský avatar
Marttas
Příspěvky: 5
Registrován: 12 pro 2009, 01:00

#3 Příspěvek od Marttas »

Dostal jsem ho na opravu. Když jsem ho zapnul tak popraskaly pojistky na jednom kanálu 6,3A a 2A. Tak jsem proměřil tranzistory a byly prošvihlý. Když jsem vyměnil konce tak to bylo v poho. A ještě jsem zjistil nějaký odpálený cesty, tak jsem je pocínoval a některý dodělal, protože ten plošňák je dost podleptanej.
Bohužel nemám žádný přístroje, abych ho mohl pořádně zkontrolovat a proměřit. Když šáhnu na vstup prstem tak se zdá, že de.

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#4 Příspěvek od BOBOBO »

Inu kdyby jsi měl alespoň ty opovrhované měřáky za stovku , byla by jiná . Bez měření nelze postupovat .

Uživatelský avatar
Marttas
Příspěvky: 5
Registrován: 12 pro 2009, 01:00

#5 Příspěvek od Marttas »

Mám jen multimetr.

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#6 Příspěvek od BOBOBO »

Obecně o zesech platí to , co je popsáno ve výše zmíněném odkazu . Opravdu si přečti . Pro základ by jsi měl měřit ss napětí na nezatíženém výstupu . Napětí na odporech ve výkonových větvích koncových trandů . I symetrii napájecího napětí - rozdíl by věštil konec elytů . Měl by jsi ověřit funkčnost nastavení pracovního bodu . Pakliže jsou tyto vlastnosti splněny , je téměř jisté , že je konec OK . Tady máš další odkaz . Ty konce jsou podobné . Hledej zde na foru . http://upload.ebastlirna.cz/index.php?a ... name=Tesla 100W.jpg&directory=&PHPSESSID=bb80763cc6e244567edb4c20cdbabf8e Inu pokud si nesáhneš na síť , není tato činnost životu nebezpečná a i díly jsou za rozumnou cenu . PS v klidu (bez signálu ) by měly konec udržet i 0,2A pojistky . Pojistky 2 a více A jsou jen pro uchránění trafa , ne polovodičů .

Uživatelský avatar
Sendyx
Příspěvky: 12118
Registrován: 05 čer 2005, 02:00
Bydliště: Ostrava

#7 Příspěvek od Sendyx »

Sorry, ale bez osciloskopu a generátoru, a samozřejmě znalostí do zesilovačů nelez.

Uživatelský avatar
mc-vlada
Příspěvky: 330
Registrován: 24 čer 2009, 02:00
Bydliště: Brandýs nad Labem

#8 Příspěvek od mc-vlada »

Marttas píše:Mám jen multimetr.
Věř zkušeným, a takoví zde opravdu jsou, mám vlastní zkušenost. Bez měření to taky opravdu nejde, koukat na zapojení můžeš hodiny a moc toho nevykoukáš. Další je znalost alespoň základní funkce, taky vlastní zkušenost. Tak že ještě jednou, pokud nehodláš investovat alespoň minimum do zařízení, něco času čtení knih a hlavně dbát dobrých rad zkušených, dej to opravit odborníkovi. Univerzální rada je pouze ta, jak chybu hledat, ale vlastní problém musíš odhalit sám.

Uživatelský avatar
Marttas
Příspěvky: 5
Registrován: 12 pro 2009, 01:00

#9 Příspěvek od Marttas »

děkuji za rady, ale už jsem pár zesiků postavil, bohužel ne doma, ale ve škole, kde jsem k tomu měl všechno.
no projdu to tu a uvidím

Uživatelský avatar
Marttas
Příspěvky: 5
Registrován: 12 pro 2009, 01:00

#10 Příspěvek od Marttas »

Mimochodem, když jsem do něj pustil z MPétrojky signál tak to prskalo v rytmu tý písničky. Tak si říkám jestli nejsou elyty KO.

Uživatelský avatar
proforovi
Příspěvky: 5
Registrován: 07 bře 2010, 01:00

DISCO 240

#11 Příspěvek od proforovi »

Ahojte, nechcel som zakladať novú téma tak sa opýtam tu.

Mám doma DISCO 240 E a chcel by som ho použť ako zosík na klávesy. len teraz neviem (pretože som ho neskúšal) či ten vstup je linkový alebo napr na gitaru, na jutube bolo video s basou tak preto som zvedavý,

A ak to nie je linka, ako ho najjednoduchšie prerobiť na linku?
Inak má tam aj 1V vstup, mám použiť ten?

dakujem

Uživatelský avatar
LESSNIK
Příspěvky: 1
Registrován: 04 kvě 2010, 02:00

Re: Zesilovač Disco 240H

#12 Příspěvek od LESSNIK »

Marttas píše:Zdravím všechny,
nemá někdo prosím Vás, schéma zapojení zesilovače Disco 240 K
Доброго времени чешские друзья аматеры !
Очень ищу схему усилителя TESLA DISCO 240K > AZK192 > AZK193
большая просьба помочь , заранее спасибо мой мейл - ya-lessnik@yandex.ru

NIKOLAI /

Odpovědět

Zpět na „Audiotechnika“